B-tím mužov odštartoval sezónu víťazne

2. A mužstvo B
  3. B-tím mužov odštartoval sezónu víťazne

Naše B-mužstvo sa v nedeľu 4. augusta v rámci prvého kola novej sezóny VI. ligy skupiny C predstavilo na ihrisku nováčika FK 1928 Jasenie.

Stretnutie bolo na góly bohaté. Už v 3. minúte poslal náš tím do vedenia Ivan Gargulák, v 13. minúte zvýšil na 0:2 Marek Puškár. Domáci reagovali v 22. minúte presným zásahom Martina Sedliaka, ale ešte do prestávky prinavrátil nášmu béčku dvojgólové vedenie Michal Hreha. V úvode druhého polčasu sa do streleckej listiny zapísal aj kapitán Filip Hraško a v 74. minúte pridal svoj druhý gól Hreha. Nováčik ešte v závere duelu skorigoval na konečných 2:5 zásluhou Mária Kravčáka. Po víťaznom vstupe do sezóny čaká naše B-mužstvo ďalší zápas v nedeľu 11. augusta o 16.30 h, doma v Hrochoti privíta Jakub.

Pavol Zlevský, tréner RSC Hamsik Academy B: „Zápas s Jasením sľuboval dobrý futbal, čo si myslím, že sa aj potvrdilo. Mali sme pred súperom rešpekt, nakoľko zdolali v pohári Brezno. Určite som nechcel začať sezónu tak, ako tú predošlú, a preto sme zmenili aj systém hry. Hráčov z Jasenia poznám veľmi dobre, a tak sme sa snažili aj nastaviť. Od prvej minúty to vyzeralo na dobrú prestrelku, v ktorej sme mali aj kus šťastia a podarilo sa nám streliť dva rýchle góly. Potom sme už tempo hry diktovali iba my a podarilo sa nám to dotiahnuť do víťazného konca. Ďakujem chlapcom za výborný výkon a súperovi za slušný zápas. Málokde sa stáva, že ľudia zatlieskajú za futbal.“

VI. liga skupina C – 1. kolo – nedeľa 04.08.2024, 16.30 h – Jasenie

FK 1928 Jasenie – RSC Hamsik Academy B 2:5 (1:3)

Góly: 22. Sedliak, 89. Kravčák – 3. Gargulák, 13. Puškár, 37. a 74. Hreha, 50. Hraško. Bez kariet. Rozhodovali: Hedvigy – Holas, Tokás. Diváci: 220.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Korec – Mazanovský, Sásik (65. Belička), Baitar, Klandúch, Jamnický, Hraško (C), Gargulák (77. R. Kollár), Puškár (65. F. Lehocký), Pázmány, Hreha.
Tréner: P. Zlevský.