2. A mužstvo
  3. Muži opäť víťazne, vonku deklasovali nováčika z Krásna nad Kysucou, Abrahám s hetrikom

Naše A-mužstvo vycestovalo v nedeľu 18. augusta do Krásna nad Kysucou, kde v rámci 3. kola III. ligy Západ čelilo domácemu nováčikovi súťaže.

Skóre stretnutia otvoril v 20. minúte náš kapitán Patrik Abrahám, keď hlavičkou prehodil gólmana domácich po centri Mareka Puškára z ľavej strany. O 6 minút neskôr vysunul Alex Holub na hrot útoku Dáriusa Ruska, ktorý vyhral súboj s obrancom, obhodil si brankára a zasunul loptu do brány. Po polčase napokon platil stav 0:3, keďže v 41. minúte pridal Abrahám svoj druhý presný zásah nádhernou strelou spoza pokutového územia.

Hamšíkovcom sa podarilo skórovať aj v úvode druhého dejstva. Na 0:4 zvýšil Milovan Kapor, keď sa presadil pred bránou po Ruskovom predĺžení centra z kopačky Vladimíra Barboru zo štandardky. Čisté konto z toho napokon nebolo, keďže v 68. minúte sa o čestný gól Krásna nad Kysucou postaral hlavičkou po rohovom kope z ľavej strany striedajúci Kamil Koleno. V 82. minúte si vypýtal faul v šestnástke Jakub Krištof a nariadenú penaltu premenil k pravej tyči Abrahám, ktorý tak skompletizoval hetrik.

Po druhej výhre v rade patrí nášmu tímu v tabuľke 5. miesto. Nasledujúci zápas odohrá naše A-mužstvo opäť vonku, v stredu 21. augusta sa od 17.00 h predstaví na pôde ŠKF Sereď.

Juraj Homola, tréner RSC Hamsik Academy: „Veľmi nám pomohli prvé dva góly, potom sa nám už hralo ľahšie. Súper musel otvoriť hru, čo nám vyhovovalo a mali sme veľa priestoru na to, aby sme pridali ďalšie góly. Hrali sme dobre kombinačne, dostávali sme sa do nebezpečných príležitostí. Musím pochváliť hráčov za to, že boli veľmi efektívni, skoro z každej šance sme strelili gól. Dobre sme bránili, súpera sme nepúšťali do nejakých vyložených šancí, hrozil iba po štandardkách. Cez polčas sme si povedali, že musíme pokračovať vo výkone a nepúšťať súpera do šancí, čo sa nám v podstate aj podarilo. Hneď na začiatku polčasu sme dali ďalší gól, takže zápas sa v podstate už len dohrával. Bohužiaľ, opäť sme inkasovali zo štandardnej situácie, čo nás mrzí, pretože je to v tejto sezóne už tretíkrát. Musíme na tom popracovať ešte viac, aby sa nám to nestávalo. Na môj vkus je tých gólov zo štandardiek už veľa. Som rád za tri body. Musíme dobre zregenerovať, pretože nás teraz čaká náročný program. Dva týždne po sebe budeme hrať streda – sobota vrátane pohára, čiže musíme pripraviť aj ďalších hráčov, ktorí naskočia do zápasov. Dúfam, že budeme rovnako úspešní ako v tomto poslednom zápase vonku.“

III. liga Západ – 3. kolo – nedeľa 18.08.2024, 17.00 h – Krásno nad Kysucou

TJ Tatran Krásno nad Kysucou – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 1:5 (0:3)

Góly: 68. Koleno – 20., 41. a 82. (pen.) Abrahám, 26. D. Rusko, 49. Kapor. ŽK: 79. Koleno, 82. Pagáč – 12. Brodziansky, 29. D. Rusko. Rozhodovali: Varga – Verdžák, Hraško. Diváci: 400.

Zostava TJ Tatran Krásno nad Kysucou: Beňo – Ozimný, Švancar (57. Bros), Podmanický, Kopásek (75. Mečár), Okafor, Hunčík (57. Ševčík), Macura (C), Tvrdý, Nishi (57. Koleno), Pagáč (85. Kubišta).
Tréner: V. Kuťka.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Sásik, Jenat, Kapor, Barbora – Brodziansky (52. Netolický), Holub – A. Jackuliak (79. Hreha), D. Rusko (52. Krištof), Puškár (65. P. Hanes) – Abrahám (C).
Tréner: J. Homola.