Ženy na úvod sezóny prehrali v Bardejove

2. Novinky
  3. Ženy na úvod sezóny prehrali v Bardejove

V prvý septembrový deň sa vôbec po prvýkrát predstavila v súťažnom zápase kategória žien RSC Hamsik Academy.

V stretnutí 1. kola II. ligy v Bardejove mali navrch domáce, ktoré otvorili skóre už v 14. minúte a po hodine hry pridali druhý gól. Hneď vzápätí strelila historicky prvý súťažný gól našich žien Linda Cmoríková, ale Bardejovčanky zakrátko zvýšili na konečných 3:1. Ďalší zápas odohrajú naše ženy v sobotu 14. septembra od 15.00 h na ihrisku FK Nitra.

Julián Krull, tréner RSC HA ženy: „Na historicky prvý zápas v kategórii žien sme cestovali do Bardejova s očakávaniami, čo nám tento zápas prinesie. Víkend sa niesol v dovolenkovom znamení, preto sme na zápas išli v zostave s viacerými juniorkami. Zápas nás preveril v intenzite súbojov, s ktorými sa dievčatá nestretávajú počas zápasov vo WU19. Prvý gól prišiel po smolnej centrovanej lopte, ktorá skončila v sieti. Hra v prvom polčase nebola zlá, ale nevedeli sme sa presadiť vo finálnej fáze. Aj v druhom polčase bola hra vyrovnaná, ale inkasovali sme druhý gól po sérii individuálnych chýb. Následne sme znížili po spolupráci Ondíková – Cmoríková. Bohužiaľ, hneď z rozohrávky sme nepostrážili kapitánku domácich, ktorá perfektnou prihrávkou našla spoluhráčku, a tá zvýšila na 3:1. Do konca zápasu sme sa snažili ešte niečo urobiť s výsledkom, ale súperky skúsene kúskovali hru a ubránili výsledok. Verím, že tento zápas nám ukázal, čo rozhoduje zápasy, a to je dôraz. Aj keď nám premiéra nevyšla podľa predstáv, už v ďalšom kole budeme chcieť získať tri body.“

II. liga ženy – 1. kolo – nedeľa 01.09.2024, 11.00 h – Bardejov

Partizán Bardejov BŠK – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 3:1 (1:0)

Góly: 14. Baníková, 61. Szwarc, 63. Iľková – 62. Cmoríková. ŽK: 83. Baníková – 20. Krajanová, 40. Čierniková. Rozhodoval: Marko. Diváci: 50.

Zostava Partizán Bardejov: Stolárová – Baníková, Kapcová, Cuperová (C), Urblíková, Vranková, Iľková, Drutarovská, Szwarc, Petrová.
Tréner: T. Tej.

Zostava RSC Hamsik Academy: Ďuriančiková – Ogureková, Krajanová, Čierniková, Lešová, Kislingerová (C), Kopecká (68. Vrábľová), Babjaková, Zavaterníková, Ondíková, Cmoríková.
Tréner: J. Krull.