Muži v Podkoniciach nebodovali, nevyšiel im prvý polčas

2. A mužstvo
  3. Muži v Podkoniciach nebodovali, nevyšiel im prvý polčas

Naše A-mužstvo v stredajšej dohrávke šiesteho kola III. ligy Západ nestačilo na domáce Podkonice, ktoré sa po derby posunuli na čelo tabuľky.

Realizačný tím nemohol počítať s naším najlepším strelcom Patrikom Abrahámom, ktorý videl červenú kartu v predchádzajúcom súboji s Interom Bratislava. Prvý polčas patril domácim, ktorí sa priamočiarymi akciami dostávali do šancí. V 20. minúte otvoril skóre Dávid Selecký, keď sa pred bránou položil hlavou do centra Michala Mózera z pravej strany šestnástky – 1:0. V 25. minúte zvýšil na 2:0 svojím druhým presným zásahom Selecký. Zblízka zakončil brejkovú akciu, ktorú po ľavom krídle potiahol Adam Kostúr. Tretí gól Podkoníc mohol v 37. minúte pridať Mózer, ale svoj samostatný nájazd zakončil strelou vedľa ľavej tyče. V závere prvého polčasu malo naše mužstvo dobrú príležitosť v podobe priameho kopu spoza šestnástky, no Dárius Rusko trafil po trávniku múr.

V druhom polčase sme sledovali lepší výkon nášho mužstva, ktoré si vypracovalo územnú prevahu, ale chýbali tomu vyložené šance. Júliusa Nôtu preveril až v 68. minúte z diaľky striedajúci Jaroslav Vavák. Marek Puškár, ďalší striedajúci hráč, sa v 68. minúte postavil k priamemu kopu spoza pokutového územia a vystrelil ponad múr výborne, ale gólman Nôta predviedol skvelý zákrok. Aj pri ďalšej nádejnej príležitosti bol Puškár, keď v 72. minúte zo štandardky z pravej strany nacentroval loptu na hlavu nášho kapitána, ale Milovan Kapor trafil gólmana Podkoníc. Naši muži si už ale ďalšie nebezpečné situácie nevypracovali, a tak sa mužstvo Podkoníc mohlo tešiť zo štvrtej výhry v rade. Domáci zároveň ešte neprehrali a po derby im patrí 1. miesto. Naše A-mužstvo zaznamenalo tretiu prehru v rade, nachádza sa na 13. priečke tabuľky. Ďalší zápas odohrá v sobotu 21. septembra v Beluši.

Rastislav Kollár, asistent trénera RSC Hamsik Academy: „V prvom polčase sme inkasovali góly po situáciách, ktoré sme takticky nezvládli. Boli to rýchle protiútoky a domáci mali ďalšie podobné príležitosti z podobných situácií. Niektorí hráči neplnili taktické pokyny a iní zas strácali loptu v priestoroch, kde sa to nemôže stať. Súper má v obrane skúsených hráčov, ktorí si v druhom polčase naše situácie postrážili. Pozitívne je, že hráči ukázali, že im to nie je jedno a chcú niečo s tým výsledkom spraviť. Len tie pokusy, ktoré smerovali na bránu, boli, okrem jedného, smerom na brankára alebo nemali dostatočnú intenzitu.“

Milovan Kapor, kapitán RSC Hamsik Academy: „V prvom polčase bol súper lepší, mohli vyhrávať 3:0. Hrali na protiútoky, boli nebezpeční, dali dva góly. V druhom polčase sme mali nejaké šance, ale nevyužili sme ich. Súper bol celkovo lepší, druhý polčas o trošku my, ale v ofenzíve si musíme vytvoriť viac šancí.“

III. liga Západ – dohrávka 6. kola – streda 18.09.2024, 16.00 h – Podkonice

FK Podkonice – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 2:0 (2:0)

Góly: 20. a 25. Selecký. ŽK: 36. D. Bača, 67. Mat. Turňa, 69. Selecký, 78. Berbić – 87. Brodziansky. Rozhodovali: Kolofík – Jekkel, Melicher. Diváci: 316.

Podkonice: Nôta – Kupčík (46. Maslo), Mat. Turňa (C), Očenáš – Mózer (85. Sekáč), D. Bača (46. Jakab), Melich, Patrnčiak – Selecký (73. Kaliský), Kostúr, Rosenberger (46. Berbić).
Tréner: Marcel Turňa.

RSC Hamsik Academy: Slančík – Sásik (71. Beran), Jenat, Kapor (C), Barbora – Brodziansky – Jackuliak, Netolický (61. Puškár), Holub (85. P. Hanes), Krištof (61. Vavák) – D. Rusko (71. Hreha).
Tréner: Juraj Homola.