Sumár akadémie: Šestnástka remizovala v Petržalke, trinástka vyhrala s Martinom

1. Domov
  2. Akademia
  3. Sumár akadémie: Šestnástka remizovala v Petržalke, trinástka vyhrala s Martinom

Počas predposledného septembrového víkendu boli v akcii takmer všetky mládežnícke kategórie RSC Hamsik Academy Banská Bystrica.

Spomedzi dorasteneckých tímov bodovali proti rovesníkom z Petržalky mladší dorastenci U16. Žiaci si zas zmerali sily s Martinčanmi, vyhrali len mladší žiaci U13. Žiacke B-tímy zaznamenali vysoké víťazstvá proti Novej Bani.

U19

Ivan Varga, asistent trénera RSC HA U19: „Do zápasu sme nastúpili s cieľom potvrdiť dobrý herný výkon a prvé získané body z Dunajskej Stredy. Úvod zápasu sme mali jedinečný, keď už v prvej minúte po úniku Kačmáryho sme zahrávali pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Šlosár. Avšak tento gól nám veľmi nepomohol, lebo v prvom polčase to bolo z našej strany všetko. Nevedeli sme sa viac presadiť, kombinovať v útočnej zóne a nevytvárali sme si šance. Súper hral kolmejšie a z hry mal určite viac ako my. Avšak do veľkých gólových príležitostí sa súper nedostával. Súper sa presadil dvakrát po našich hrubých individuálnych chybách, ktoré môžeme považovať za darované góly. Do druhého polčasu sme nastúpili so zmenou v hernom systéme a začali sme viac a rýchlejšie kombinovať, čo prinieslo aj gólové príležitosti. No z dvoch-troch vypracovaných šancí sa nám skórovať nepodarilo, a tak sme prehrali 1:2. Mrzí ma najmä prvý polčas a chuť niektorých hráčov. Z individuálnych chýb sa musíme poučiť a minimalizovať ich. Na takejto úrovni to súper dokáže využiť a potrestať. Teraz sa v týždni musíme pripraviť na ďalší zápas, kde nás čaká mestské derby na pôde MFK Dukla Banská Bystrica.“

I. LSD U19 – 6. kolo – sobota 21.09.2024, 11.00 h – Rudlová UT, B. Bystrica

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – FC Petržalka 1:2 (1:2)

Góly: 1. Šlosár (pen.) – 29. Ševce, 45. Kubka. ŽK: 25. Kajsin, 42. Štrkáč, 54. M. Hric (RT), 57. Kačmáry, 65. Y. Hachek – 52. Ďurdík, 54. Hlavatý, 59. Nikolaj.

Zostava RSC HA U19: Labaj – Grexa, Balog (C), S. Hachek, Y. Hachek, Šlosár (35. Vlkolenský), Kajsin (71. Kodhaj), Gduľa, Kačmáry (60. Bucheň), Štrkáč (46. Belanský), Meliš (46. Andrejšin).

U19: výsledkyprogramtabuľka

U17

I. LMD U17 – 6. kolo – sobota 21.09.2024, 11.00 h – Petržalka UT, Bratislava

FC Petržalka – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 3:2 (1:0)

Góly: 45. Krajčík, 49. Fialek, 83. Korbut – 55. Mjartan, 68. Augustín. ŽK: 41. Iuhanyak, 51. Žiga – 32. Štefančin, 53. Turic.

Zostava RSC HA U17: Turic – Čiliak, Kalafut (C), Šinko (78. Brašeň), Kubaliak, Igaz, Vereščák, Mjartan, Štefančin, Mlynárik (46. Bakai), Augustín (75. Dorotík).

U17: výsledkyprogramtabuľka

U16

I. LMD U16 – 6. kolo – sobota 21.09.2024, 13.15 h – Petržalka UT, Bratislava

FC Petržalka – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 3:3 (2:2)

Góly: 28. a 38. Hipki, 61. Škrabák – 6. a 24. Holek, 53. K. Kapustík. ŽK: 50. Straka.

Zostava RSC HA U16: Cipciar – Blaho (53. Ölvecký), K. Kapustík, Malček, M. Illés, Králič, Húska (71. Ďurovec), C. Hamšík (C), Holek, Beľa (53. Michalčík), Oravec (71. Barla).

U16: výsledkyprogramtabuľka

U15

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 5. kolo – sobota 21.09.2024, 10.00 h – Žabokreky

MŠK Fomat Martin – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 2:1 (1:1)

DETAIL ZÁPASU

U15: výsledkyprogramtabuľka

U14

I. LSŽ U14 – sk. Stred – 5. kolo – sobota 21.09.2024, 12.00 h – Žabokreky

MŠK Fomat Martin – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 2:1 (0:0)

U14: výsledkyprogramtabuľka

U13

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 5. kolo – sobota 21.09.2024, 10.00 h – Podlavice, B. Bystrica

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 4:0 (3:0)

U13: výsledkyprogramtabuľka

U12

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 5:17 (2:12)

U12: výsledkyprogramtabuľka

U15 B

II. LSŽ U15 – SsFZ sk. C – 8. kolo – nedeľa 22.09.2024, 10.00 h – Rudlová UT, B. Bystrica

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica B – MFK Nová Baňa 10:1 (5:0)

U15 B: výsledkyprogramtabuľka

U13 B

II. LMŽ U13 – SsFZ sk. C – 8. kolo – nedeľa 22.09.2024, 11.45 h – Rudlová UT, B. Bystrica

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica B – MFK Nová Baňa 5:1 (0:1)

U13 B: výsledkyprogramtabuľka

Predchádzajúci sumár akadémie nájdete tu.