Muži vo Veľkých Ludinciach ukončili čakanie na víťazstvo

2. A mužstvo
  3. Muži vo Veľkých Ludinciach ukončili čakanie na víťazstvo

A-mužstvo RSC Hamsik Academy Banská Bystrica vycestovalo v nedeľu 6. októbra do Veľkých Ludiniec na stretnutie 10. kola III. ligy Západ.

Náš tím sa ujal vedenia už v 10. minúte, keď sa po centri Adama Jackuliaka presadil pred bránou hlavou Dárius Rusko. Na ďalšie góly čakali diváci do druhého polčasu. V jeho úvode vybojoval Michal Dopater penaltu, ktorú Patrik Abrahám premenil do ľavého dolného rohu, a pripísal si tak svoj piaty gól v treťoligovej sezóne. Domáci znížili na 1:2 už v 60. minúte zásluhou Gábora Tótha, ktorý sa presadil zblízka z dorážky. Góly padali aj naďalej a už o päť minút neskôr prinavrátil nášmu tímu dvojgólové vedenie Rusko, ktorý má tak na konte taktiež päť gólov v treťoligovej sezóne. Nabehol si pred bránu na výbornú prihrávku Abraháma z ľavého krídla a tiesnený obrancom skóroval. Skóre sa menilo o ďalších päť minút opäť, ale naposledy. Na 2:3 znížil hlavičkou na zadnej tyči po centri z pravej strany Frederik Domasta. V závere nervózneho duelu vytiahol hlavný arbiter Martin Dohál dvakrát červenú kartu. Marko Beran bol vylúčený po druhej žltej a brankár domácich Ľubomír Krátky videl rovno červenú za svoj zákrok rukou mimo šestnástky.

Naše A-mužstvo ukončilo 6-zápasovú sériu bez výhry. Nasledujúci zápas odohrá až v sobotu 19. októbra od 14.30 h na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani-Kráľovej proti OK Častkovce.

Rastislav Kollár, tréner RSC Hamsik Academy: „Zo začiatku zápasu sme kontrolovali hru a nepúšťali sme súpera do nebezpečných situácií. Po nami strelenom góle začal hrať súper odvážnejšie, útočil s väčším počtom hráčov, čo sme mu umožňovali tým, že sme neskoro pristupovali k hráčom zakladajúcim útoky. Výsledkom boli štandardné situácie, z ktorých si súper vytváral príležitosti na skórovanie. V druhom polčase sme sa dvakrát dostali do dvojgólového vedenia, ktoré sme však vždy udržali len päť minút. Súper si vytváral príležitosti z krajných vertikál a hrozil nám po centrovaných loptách pred bránu i po kombináciách založených na krátkych prihrávkach. My sme naopak hrozili z rýchlych protiútokov, avšak v niektorých prípadoch sme zbrklosťou strácali loptu a dostávali sa pod tlak. Vedenie o gól sa nám podarilo udržať aj napriek vylúčeniu hráča a množstvu nebezpečných štandardných situácií súpera.“

III. liga Západ – 10. kolo – nedeľa 06.10.2024, 15.00 h – Veľké Ludince

TJ Družstevník Veľké Ludince – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 2:3 (0:1)

Góly: 60. G. Tóth, 70. Domasta – 10. a 65. D. Rusko, 55. Abrahám (pen.). ŽK: 12. Domasta – 12. Holub, 34. B. Marković (RT), 34. Dopater, 40. Abrahám, 53. Brodziansky, 63. A. Jackuliak, 74. Beran, 85. D. Rusko, 90. Mazanovský. ČK: 90. Krátky – 90. Beran (po druhej ŽK). Rozhodovali: Dohál – Krivošík, Tokoš. Diváci: 150.

Veľké Ludince: Krátky – Horniak, Šoky, Strakoš (82. Janek), Domasta (C), Kmeťo, Nagy, Pánsky, Kupec (70. Šútor), Bujna, G. Tóth.
Tréner: Kristián Maťko.

Hamsik Academy: Slančík – Jenat, Holub, Kapor (C) – A. Jackuliak (68. Mazanovský), Brodziansky, Netolický (46. Krištof), Dopater (56. Beran), Barbora – D. Rusko, Abrahám (78. Sásik).
Tréner: Rastislav Kollár.