Sumár akadémie: Mladší dorastenci zdolali Ružomberok, rovnako aj dvanástka

1. Domov
  2. Akademia
  3. Sumár akadémie: Mladší dorastenci zdolali Ružomberok, rovnako aj dvanástka

Počas uplynulého víkendu nás prvými víťazstvami v prvej lige potešili naši mladší dorastenci. Vyhrali aj mladší žiaci U12 a žiacke B-tímy, juniorky uhrali so Žilinou bod.

Sedemnástka uspela napriek vylúčeniu

Mladší dorastenci U17 vo svojom druhom vystúpení v prvoligovej sezóne zdolali vonku najtesnejším rozdielom rovesníkov z Ružomberka, a tak si pripísali prvé tri body. Od 61. minúty hrali o desiatich, ale v 70. minúte rozhodol o výhre jediným gólom stretnutia Adam Mjartan. Nasledujúci zápas ich čaká už v stredu 11. septembra o 14.00 h na pôde FC Spartak Trnava.

Peter Lihan, tréner RSC HA U17: „Na druhý majstrovský zápas, po takmer trojtýždňovej prestávke, ktorú sme si vyplnili prípravným zápasom s reprezentáciou kategórie U16 v Šamoríne, sme vycestovali do Ružomberka v očakávaní, ako sa na hráčoch prejaví táto prestávka. U favorita sme zápas začali veľmi dobre a súpera sme do šancí nepúšťali, žiaľ smerom dopredu sme boli zbrklí a nepresní, a tak sa na polčasovú prestávku odchádzalo za stavu 0:0. V prestávke sme hráčov nabádali k väčšej odvahe, presnosti a k zakončovaniu. Do druhého polčasu sme vstúpili oveľa lepšie a krátko po jeho začiatku sme mali veľkú príležitosť, no hlavičku zastavil na čiare brankár domácich a dorážku zablokoval obranca. V aktivite nás pribrzdilo vylúčenie nášho hráča po dvoch fauloch v krátkom slede za sebou, a tak sme od 61. minúty hrali v oslabení. Domáci zvýšili svoju aktivitu v snahe streliť gól, no úspešnejší sme boli my, keď sme na súperovej polovici získali loptu a po krátkej kombinácii nádherne trafil z dvadsiatich metrov Adam Mjartan. Po góle domáci zvýšili tlak, no s nakopávanými aj centrovanými loptami sme si dokázali poradiť, a tak najväčšiu šancu mali domáci hráči po našej chybe v rozohrávke. V závere sme mohli o zápase definitívne rozhodnúť, keď po samostatnom úniku a obídení brankára domáci obranca v poslednej chvíli vykopol loptu smerujúcu do brány. Do konca zápasu už ďalší gól nepadol, a tak si z Ružomberka vezieme možno prekvapivé, no určite zaslúžené víťazstvo.“

I. LMD U17 – 4. kolo – sobota 07.09.2024, 11.00 h – Likavka

MFK Ružomberok – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Góly: 70. Mjartan. ŽK: 53. Igaz. ČK: 61. Igaz (po druhej ŽK).

Zostava RSC HA U17: Račák – Koštiaľ, Šinko (C), Mišek, Kubaliak, Rohár (68. Augustín), Vereščák, Mjartan (90. Mlynárik), Štefan (65. Bakai), Igaz, Petrík (65. Štefančin).

U17: výsledkyprogramtabuľka

Šestnástka taktiež s prvou výhrou

Aj mladší dorastenci U16 vyhrali v Likavke proti Ružomberčanom, keď v 42. minúte strelil jediný gól duelu Oliver Oravec. Rovnako ako starší kolegovia, aj zverenci trénera Mareka Hamšíka sa tešia z prvej výhry v sezóne. Ďalší zápas odohrajú v stredu 11. septembra od 16.15 h vonku proti FC Spartak Trnava.

I. LMD U16 – 4. kolo – sobota 07.09.2024, 13.15 h – Likavka

Góly: 42. Oravec. ŽK: 22. Straka, 80. Olšavský – 10. Gereg, 63. M. Illés.

Zostava RSC HA U16: Turic – Gereg (67. Blaho), K. Kapustík, Malček, Michalčík (49. M. Illés), Králič, Filipovič (67. Húska), C. Hamšík (C), Masný, Ölvecký (49. Pankov), Oravec (77. Ďurovec).

U16: výsledkyprogramtabuľka

Pätnástka Ružomberku podľahla

Starší žiaci U15 ťahali doma proti súperovi z Ružomberka za kratší koniec.

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 4. kolo – sobota 07.09.2024, 10.00 h – Podlavice, B. Bystrica

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – MFK Ružomberok 0:3 (0:1)

Góly: 40. Ambrózy, 57. Žmijovsky, 76. Mihályi. ŽK: 74. A. Matejko.

Zostava RSC HA U15: Š. Kapustík – Čička (67. Kučerák), Jánošík (67. Čierny), A. Matejko, Chlebničan (11. Bodnárik, 53. Čief), Bernolák, Kaštankin, Greguška (61. Mar. Kapusta), Pavlovský, Gajdošík, Vaculčík (C).

U15: výsledkyprogramtabuľka

Ani štrnástka na Ružomberčanov nestačila

Aj starší žiaci U14 podľahli rovesníkom z Ružomberka jednoznačným rozdielom. Zaznamenali tak prvú prehru v sezóne.

Peter Štefaňák, tréner RSC HA U14: „Krutý výsledok, keď fyzicky zdatnejší súper potrestal naše zaváhania v defenzíve. S prístupom chlapcov aj s herným výkonom, predovšetkým v prvom polčase, môžeme byť spokojní, tentokrát sme ale zlyhali v zakončení.“

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – MFK Ružomberok 0:4 (0:1)

Góly: 7. Macík, 42., 65. a 69. Hajdúch. ŽK: 48. Caban, 63. Janák.

Zostava RSC HA U14: J. Biely (40. Siman) – L. Hamšík, Vaník (60. Vitouš), Pušpoky (60. Komora), Zajac, Šiko (60. M. Medveď), Mondzo, Pavlík, Soľák (60. Abel), Ličák (C), L. Illés.

U14: výsledkyprogramtabuľka

Trinástka na Liptove nebodovala

Mladší žiaci U13 si v Černovej proti Ružomberku pripísali prvú prehru v sezóne.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U13: „Zápas sa nám vôbec nevydaril. Hoci sme mali výborný začiatok a prvých dvadsať minút herne dominovali, našu veľkú prevahu sme dokázali pretaviť len do jediného gólu, keď obrane súpera unikol Borguľa a nechytateľnou strelou otvoril skóre. Ku koncu polčasu chlapcom dochádzali sily, čoho dôsledkom boli ľahké straty, nepresnosť prihrávok a strata sebavedomia. Ani striedania nesplnili účel a súpera sme vinou našich obrovských chýb v defenzíve dostali do zápasu. Súper dokázal ešte do polčasovej prestávky otočiť skóre. Po prestávke sme chceli nadviazať na výborný úvod zápasu, avšak opak bol pravdou. Opäť sme kopili množstvo chýb v defenzívnej činnosti, ofenzíva nám vôbec nefungovala, chlapci prestali veriť v možný úspech. Súper poľahky odskočil na štvorgólový rozdiel, a tak Francov gól v závere zápasu len kozmeticky upravil rozdiel v skóre.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 4. kolo – sobota 07.09.2024, 10.00 h – Černová

MFK Ružomberok – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 5:2 (2:1)

Góly: 30. (pen.), 46. a 47. Hudec, 34. Tabačák, 53. Jendrišek – 19. Borguľa, 67. Franc.

Základná zostava RSC HA U13: Matula – Schiller, Hampek, Nedzbala, Takáč – Uhnák (C), Babjak, Ernek – Borguľa, Jakubovie, Franc.
Náhradníci: Hrušecký – Majer, Segeč, F. Matejko, Flosník, Šuhajda.

U13: výsledkyprogramtabuľka

Dvanástka bodovala naplno

Spomedzi žiackych kategórii sa podarilo zdolať Ružomberčanov našim mladším žiakom U12, ktorí mali v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách tesne navrch, a po troch zápasoch tak majú plný počet bodov.

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 4. kolo – sobota 07.09.2024, 11.30 h – Černová

MFK Ružomberok – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 9:11 (5:5)

Góly RSC HA U12: Harach 5, Šimon 2, Barcík 2, Vrbiniak, Porter.

Zostava RSC HA U12: Lacko (C), Bíreš, Bohuš, Harach, Vrbiniak, Figúr, Lagovský, Porter, Sásik, Kurek, Benčík, Šimočko, Supuka, Baláž, Giertl, Šimon, Barcík, Bursa.

U12: výsledkyprogramtabuľka

B-tím starších žiakov zdolal Brusno

Béčko našich starších žiakov porazilo najtesnejším rozdielom súpera z Brusna a po štyroch kolách mu s 9 bodmi patrí 3. priečka.

II. LSŽ U15 – SsFZ sk. C – 6. kolo – nedeľa 08.09.2024, 10.00 h – Rudlová UT, B. Bystrica

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – FK 34 Brusno-Ondrej 1:0 (0:0)

Gól: 63. Čierny.

Zostava RSC HA U15 B: Mihalíček (64. Hiadlovský) – Štellmach (C), Hudoba (52. Môcik), Brndiar, Fodor (64. Diško), Ferreira, M. Medveď, Snopko, Čierny, Lukáč (52. Turák), Zlevský.

U15 B: výsledkyprogramtabuľka

B-tím mladších žiakov s rovnakým výsledkom

Aj rezerva mladších žiakov zdolala Brusno 1:0 a bodovo aj postavením v tabuľke je na tom rovnako ako starší kolegovia.

II. LMŽ U13 – SsFZ sk. C – 6. kolo – nedeľa 08.09.2024, 11.45 h – Rudlová UT, B. Bystrica

Gól: 35. Šabo.

Zostava RSC HA U13 B: Konárik, L. Medveď, Droba, Antič, Šabo (C), Flosník, Starosta, Dropčo, Míka, Ištok, F. Matejko, Majer, Drmaj, Bošanský, Huťka, Sedlaček, Šuhajda.

U13 B: výsledkyprogramtabuľka

Juniorky bodovali so Žilinou

Dievčatá WU19 siahali proti Žilinčankám na tri body, ale v závere inkasovali na 2:2. Pripísali si tak štvrtý bod v sezóne, po troch kolách im patrí 4. miesto.

I. LD WU19 – sk. B – 3. kolo – nedeľa 08.09.2024, 14.00 h – Rudlová UT, B. Bystrica

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – MŠK Žilina 2:2 (1:1)

Góly: 30. Zavaterníková, 66. Ondíková – 4. Šupolíková, 90. Bandiková.

Zostava RSC HA WU19: Ďuriančiková – Mesiarová (33. Lešová), Mojžišová, Krajanová (C), Nigriniová, Vrábľová (46. Barteková), Kopecká (73. Pisarovičová), Babjaková, Ondíková (90. Šajgalíková), Zavaterníková, Bobčeková.

WU19: výsledkyprogramtabuľka

Žiačky na Žilinčanky nestačili

Dievčatá WU15 si proti Žiline pripísali prvú prehru v sezóne.

I. LŽ WU15 – sk. B – 3. kolo – nedeľa 08.09.2024, 16.00 h – Rudlová UT, B. Bystrica

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:3 (0:2)

Góly: 2. Kerešová, 31. a 56. Bíziková.

Zostava RSC HA WU15: Ivanová, Masariková, Gyalókay, Helexová, Stanová, Beranová (C), Masaryková, Raffajová, Knižka, Spišiaková, Caliscibettová, Balonová, Dobríková, Zelinová, Šuľajová, Fekiačová, Hrušecká, Dorotovičová, Béreš.

WU15: výsledkyprogramtabuľka

Sumár akadémie z predchádzajúceho víkendu nájdete tu.