2. Akademia
  3. Sumár akadémie: Starší dorast sa teší z prvej výhry, proti Dunajskej Strede uspela aj šestnástka

V utorok 17. septembra si dorastenci RSC Hamsik Academy Banská Bystrica zmerali sily s rovesníkmi z FC DAC 1904 Dunajská Streda. Starší dorastenci U19 si na ihrisku súpera pripísali prvé tri body v prvej lige. Mladší dorastenci U17 síce doma prehrali najtesnejším rozdielom, ale mladší dorastenci U16 bodovali v treťom zápase po sebe, tentokrát naplno.

U19

Denis Tomaškovič, tréner RSC HA U19: „Asi každý prvý polčas, ktorý sme zatiaľ odohrali, bol vyrovnaný, veľmi dobrý, s aktívnym napádaním, kde sme aj kombinačne vychádzali od brankára. Snažili sme sa získavať lopty na súperovej polovici, čo sa nám aj darilo. V prvom polčase sme odkopli veľmi málo lôpt, hra mala z oboch strán dobrú úroveň. Obidve mužstvá sa snažili hrať od brankára, kombinačne, s prepracovanou výstavbou útoku. S naším výkonom spokojnosť, ale k dobrému zápasu prispel aj súper. Išli sme do prestávky za stavu 1:1, čo sa mne osobne aj celému realizačnému tímu málilo. Myslím si, že sme boli o ten gól lepší. Cez prestávku sme nabádali chlapcov, aby sme hlavne zachytili tempo druhého polčasu, aby to nedopadlo ako vo všetkých druhých polčasoch, ktoré sme prehrali. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo. Snažili sme sa byť aktívni, aj keď treba povedať, že súper nás posledných pätnásť minút zatlačil na našu polovicu. Síce sme ich do vyložených šancí nepúšťali, ale som rád, že sme to ustáli. Dúfam, že prvé tri body nás nakopnú a budeme pokračovať v tých výkonoch, ktoré sme zatiaľ predviedli vo všetkých zápasoch, možno okrem jedného polčasu doma s Ružomberkom. A že budú body pribúdať na našu stranu. Tešíme sa na ďalšieho súpera, dobre sa na neho pripravíme a dúfam, že budeme bodovať.“

I. LSD U19 – 5. kolo – utorok 17.09.2024, 14.00 h – DAC Academy UT, D. Streda

FC DAC 1904 Dunajská Streda – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 2:3 (1:1)

Góly: 31. Žiga (pen.), 71. Brnula – 5. Štrkáč, 63. Vlkolenský, 68. Molnár (vl.). ŽK: 56. Balog, 82. S. Hachek.

RSC HA U19: Labaj – Grexa, Balog (C), S. Hachek, Kajsin, Vlkolenský (85. Šlosár), Gduľa, Kačmáry (73. Bucheň), Štrkáč (58. Andrejšin), Kodhaj (58. Beták).

U19: výsledkyprogramtabuľka

U17

I. LMD U17 – 5. kolo – utorok 17.09.2024, 14.00 h – Rudlová UT, B. Bystrica

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)

Gól: 70. Vrábel. ŽK: 70. Šinko – 89. Klimek.

RSC HA U17: Račák – Koštiaľ, Šinko, Mišek (C), Kubaliak, Rohár (46. Augustín), Vereščak, Mjartan, Štefančin (73. Štefan), Igaz (73. Mlynárik), Petrík (69. Bakai).

U17: výsledkyprogramtabuľka

U16

I. LMD U16 – 5. kolo – utorok 17.09.2024, 16.15 h – Rudlová UT, B. Bystrica

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica FC DAC 1904 Dunajská Streda 4:2 (1:2)

Góly: 8. Filipovič (pen.), 43. a 60. Oravec, 73. C. Hamšík (pen.) – 28. a 34. Milkevych.

RSC HA U16: Groma – Blaho, K. Kapustík, Malček, M. Illés, Králič, Filipovič (61. A. Matejko), Masný (71. Ölvecký), C. Hamšík (C) (79. Húska), Holek (61. Beľa), Sudimák (41. Oravec).

U16: výsledkyprogramtabuľka

Predchádzajúci sumár akadémie nájdete tu.