SUMÁR MLÁDEŽE: Starší žiaci si poradili s Vranovom, dvanástka zdolala Žilinu

2. Akademia
  3. SUMÁR MLÁDEŽE: Starší žiaci si poradili s Vranovom, dvanástka zdolala Žilinu

Počas posledného marcového víkendu bola v akcii drvivá väčšina našich mládežníckych kategórií. Dorasty sa predstavili v Dubnici nad Váhom, starší žiaci privítali Vranov nad Topľou a mladší žiaci hrali na ihrisku Žiliny.

Devätnástke nevyšiel v Dubnici úvod

Naši starší dorastenci prehrávali v Dubnici nad Váhom v 17. minúte už 2:0. Naša gólová reakcia prišla až v 81. minúte, keď sa presadil kapitán Adrián Blaško. Naša devätnástka už druhý gól nepridala. Po prehre tak nájdeme našu U19 v tabuľke II. ligy Západ na 6. priečke so stratou jediného bodu na piaty Martin. Náš starší dorast sa najbližšie predstaví v nedeľu 2. apríla o 11.00 h doma v Rudlovej proti SDM Domino Bratislava.

II. LSD U19 – sk. Západ – 19. kolo – nedeľa 26.03.2023, 11.00 h – Dubnica nad Váhom

FK Dubnica nad Váhom – RSC Hamsik Academy 2:1 (2:0)

Góly: 8. Stankov, 17. Asani – 81. Blaško. ŽK: 70. Asani – 32. Hulec, 58. Husanica.

Zostava RSC HA U19: Gočaltovský – Barbeník (68. Boľf), D. Mondzo, Husanica (74. Gatial), Fojtík (46. Mlynárik), Blaško (C), Túry, Volko, Kukučka, Hulec (46. Palko), Šimo. Tréner: I. Štulajter.

Sedemnástka v Dubnici taktiež nebodovala

Naši mladší dorastenci mohli ísť v Dubnici nad Váhom do vedenia, no po našej nepremenenej penalte otvorili skóre stretnutia v 36. minúte domáci. Naša sedemnástka takmer okamžite vyrovnala zásluhou Martina Ňuňuka, ale v druhom polčase sa gólovo presadzovali už len Dubničania. Naša U17 je aktuálne na 11. mieste a na desiate Komárno stráca 5 bodov. Náš mladší dorast bude hrať v nedeľu proti SDM Domino Bratislava o 13.30 h.

II. LMD U17 – sk. Západ – 19. kolo – nedeľa 26.03.2023, 13.30 h – Dubnica nad Váhom

FK Dubnica nad Váhom – RSC Hamsik Academy 3:1 (1:1)

Góly: 36. Porubčan, 53. Kopilec, 76. Hvolka (pen.) – 38. Ňuňuk. ŽK: 47. Miakiš, 63. Hvolka – 62. Fehérvári.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Jursa, Rumanovský (60. Jadaš), Osadský, Balaj, Fehérvári (68. Floch), Ňuňuk, F. Lehocký (C), Tomahogh (60. Kabina), Štroffek (68. Glončák), Slezák (60. Vanacký). Tréner: A. Hroš.

Pätnástka po prehre v Ružomberku deklasovala Vranov

Naši starší žiaci U15 absolvovali vo štvrtok 23. marca dohrávku 1. kola skupiny o titul v Ružomberku, kde prehrali najtesnejším rozdielom. V nedeľu 26. marca si napravili chuť doma v Rudlovej proti Vranovu nad Topľou, ktorý porazili 4:0. Naša pätnástka je v skupine Stred+Východ o titul na 6. mieste. Na piaty Prešov a štvrté Michalovce stráca 3 body, ale má zápas k dobru. Najbližší zápas čaká staršiu kategóriu našich starších žiakov vo štvrtok 6. apríla o 10.00 h v Rudlovej proti Liptovskému Mikulášu.

I. LSŽ U15 – sk. Stred+Východ o titul – dohrávka 1. kola – štvrtok 23.03.2023, 11.00 h – Ružomberok UT

MFK Ružomberok – RSC Hamsik Academy 1:0 (0:0)

Gól: 43. Petrovčin. ŽK: 47. Husár (Ružomberok).

Zostava RSC HA U15: Račák (41. Štefaňák) – Uporský, Slavinskyi (C), Balaj, Hajíček, Krnáč (61. Joščák), Rohár, Duraj, Kročka, Kalafut, Švaral (76. Fajčík). Tréner: J. Homola.

I. LSŽ U15 – sk. Stred+Východ o titul – 5. kolo – nedeľa 26.03.2023, 11.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MFK Vranov nad Topľou 4:0 (1:0)

Góly: 35. Slavinskyi (pen.), 42. O. Palider, 56. Duraj, 69. Breštenský.

Zostava RSC HA U15: Štefaňák (41. Račák) – Hajíček, Uporský, Slavinskyi (C), O. Palider, Krnáč (58. Breštenský), Rohár (69. Joščák), Duraj, Kročka, Kalafut, Švaral (69. Fajčík). Tréner: J. Homola.

Štrnástka tiež na Liptove nebodovala, ale Vranov zdolala

Aj naši starší žiaci U14 vo štvrtok v dohrávke na Liptove prehrali, ale v nedeľu vyhrali najtesnejším rozdielom nad Vranovom nad Topľou. Našej štrnástke patrí momentálne 5. priečka, na štvrté Košice stráca bod a má zápas k dobru. Naša U14 sa s Liptovským Mikulášom stretne vo štvrtok 6. apríla o 12.00 h.

MFK Ružomberok – RSC Hamsik Academy 2:0 (1:0)

Góly: 19. Olšavský, 60. Kubačka. ŽK: 47. Pánči (Ružomberok).

Zostava RSC HA U14: Cipciar – M. Illés, Medveď, K. Kapustík, Kapralov (52. Gereg), Husár (56. Zelina), Filipovič, Ch. Hamšík (C), Holek (36. Beľa), Ďurovec (36. Matejko), Masný (52. Pankov). Tréner: P. Štefaňák.

RSC Hamsik Academy – MFK Vranov nad Topľou 1:0 (1:0)

Gól: 17. Ch. Hamšík. ŽK: 49. Matejko – 66. Dzivák.

Zostava RSC HA U14: Cipciar – M. Illés, Medveď, K. Kapustík, Kapralov (36. Gereg), Husár (57. Zelina), Filipovč, Ch. Hamšík, Holek (50. Ďurovec), Beľa (36. Matejko), Masný (50. Pankov). Tréner: P. Štefaňák.

Trinástka podľahla efektívnejšej Žiline

Naši mladší žiaci U13 v sobotu na ihrisku MŠK Žilina v súboji dvoch tímov z vrchných priečok tabuľky prehrali rozdielom triedy. Naša trinástka je tak v tabuľke I. ligy Stred na 3. mieste. Na druhú Žilinu stráca 2 body a na prvý Liptovský Mikuláš má 3-bodovú stratu. Najbližšie bude hrať naša U13 v sobotu 1. apríla, keď o 10.00 h privíta Ružomberok.

Pavol Zlevský, tréner RSC HA U13: „Zápas sa nám nehodnotí ľahko. Jeho výsledok totiž absolútne nezodpovedá predvedenej hre. Sedemdesiat percent zápasu sme boli lepším, futbalovejším tímom. Žiaľ, stroskotali sme na nedôraznej koncovke. Zato súper nám ukázal efektivitu, kedy takmer z každej šance vyťažil maximum. Prvý gól sme dostali v 26. minúte z priameho kopu po našom zbytočnom faule na hranici šestnástky. O 8 minút neskôr sa nám vypomstil nedôraz pri osobnom bránení, z čoho vyplynula strela do žrde a následné dorazenie lopty do brány. Do druhého polčasu nastúpili naši hráči s odhodlaním zápas otočiť. Mali sme niekoľko vyložených šancí, ktoré však neskončili gólom. Chýbala nám chladnokrvnosť a dôraz pri zakončení. Ku koncu zápasu sme v snahe vyrovnať hru v obrannej fáze viac otvorili, čo však skončilo dvomi ďalšími gólmi v našej bráne. Hra bola častokrát kúskovaná zlými rozhodnutiami rozhodcov v náš neprospech, z čoho pramenila nervozita v našom tíme. Budúci víkend nás čaká ďalší zápas, kde by sme radi potvrdili naše kvality.“

I. LMŽ U13 – 15. kolo – sobota 25.03.2023, 10.00 h – Strážov UT

MŠK Žilina – RSC Hamsik Academy 4:0 (2:0)

Góly: 26. Blaščík, 34. a 58. (pen.) Herkeľ, 66. Boháč.

Zostava RSC HA U13: Šedík, Mihalíček – L. Hamšík, Bačko, Vanik, Pavlík, Šiko, Bernolák, Pušpoky, Vaculčík (C), Kučerák, D. Zlevský, Brndiar, Chlebničan, Pavlovský, Hrubý, Kapusta.

Dvanástka v súboji dvoch tímov z čela zdolala Žilinu

Naši mladší žiaci U12 si pripísali cenné víťazstvo, keď v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách zdolali Žilinčanov na ich pôde 13:10 z pohľadu RSC Hamsik Academy. Naša dvanástka sa tak nachádza na 2. mieste, pričom s prvou banskobystrickou Duklou má zhodný počet bodov. S Ružomberkom sa naša U12 stretne v sobotu o 11.30 h.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U12: „Veľmi dobrý výkon predviedlo najmä naše prvé mužstvo. Dokázalo prevýšiť súpera a svoju dominanciu potvrdilo aj výsledkovo. Naše druhé mužstvo, hoci výkonnostne za súperom nezaostávalo, výsledkovo doplatilo na slabú efektivitu v zakončení, rovnako tak aj na slabý dôraz v defenzívnej činnosti. Celkovo však chlapcov chválime za veľmi dobrý prístup a túžbu zdolať veľmi kvalitného súpera, čo sa im aj zaslúžene podarilo. Súper predviedol dobré ovládanie lopty, rýchlostné predpoklady, dôraz v osobných súbojoch.“

I. LMŽ U12 – 15. kolo – sobota 25.03.2023, 11.30 h – Strážov UT

MŠK Žilina – RSC Hamsik Academy 10:13 (7:0, 2:2 / 0:1, 4:6)

Góly RSC HA U12: L. Ružbacký 3, J. Ružbacký 2, Laco 2, Mikloško 2, E. D. Mondzo 2, Soják, Zajac.

Zostava RSC HA U12: Siman, Hiadlovský – E. D. Mondzo, Soják (C), Babnič, J. Ružbacký, L. Ružbacký, Zajac, Kapusta, Soľák, Babjak, Ličák, Vitouš, Laco, Borguľa, Mikloško, Uhnák, L. Illés, Fajčík.

Jedenástka absolvovala triangel s Prievidzou a trnavským Rapidom

Naša prípravka U11 si v sobotu v Rudlovej v rámci triangla zmerala sily s Baníkom Prievidza a Rapidom Trnava.

Výsledky:

RSC HA – Baník Prievidza 2:4

RSC HA – Rapid Trnava 1:2

RSC HA – Baník Prievidza 0:2

RSC HA – Rapid Trnava 2:0

Góly RSC HA U11: Matejko 2, Majer, Barcik, Šimko.

Tomáš Ugróczy, tréner RSC HA U11: „Po dlhšej dobe sme odohrali triangel, síce len na jednom ihrisku, lebo zvykneme hrávať na dvoch. Hralo sa vo formáte 6+1. Do tohto triangla sme dokázali zobrať až 12 hráčov, s čím sme spokojní. Na jednej strane nás mrzí, že nám v posledných dňoch veľa chalanov ochorelo, ale na druhej strane, dostali ostatní chlapci šancu na kvalitnú minutáž. Myslím si, že sme veľmi slušne pracovali do ofenzívy aj defenzívy. Skôr nám to zadrhávalo do tej ofenzívy, lebo sme z množstva šancí strelili veľmi málo gólov. Budeme musieť na tej efektivite popracovať, na pokoji a sebavedomí určitých hráčov pri zakončení. Chlapci ale mali chuť a chcenie, to bolo na veľmi dobrej úrovni. Verím, že v najbližších zápasoch sa v tej finálnej fáze v pokutovom území zlepšíme. Ďakujem chlapcom a tešíme sa na ďalší dobrý turnaj, alebo triangel.“

Deviatka sa stretla s Liptovským Mikulášom

V sobotu hrala v Rudlovej aj naša prípravka U9. S rovesníkmi z MFK Tatran Liptovský Mikuláš si zmerala sily dvojkolovo, po 30 minút na dvoch ihriskách.

1. kolo:

Ihrisko 1: RSC HA – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 8:2
Góly RSC HA U9: Hamšík 5, Kiedžuch 2, Csordás.

Ihrisko 2: RSC HA – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 19:3
Góly RSC HA U9: Dovčiak 5, Gibala 4, Bulík 4, Juhász 3, Suja 2, Mesiarik.

2. kolo:

Ihrisko 1: RSC HA – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 25:0
Góly RSC HA U9: Hamšík 9, Kiedžuch 7, Curran 5, Martin Pio Cibula 2, Csordás 2.

Ihrisko 2: RSC HA – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 11:9
Góly RSC HA U9: Gibala 4, Bulík 3, Suja 2, Dovčiak, Mesiarik.

Zostava RSC HA U9: Fazekaš , P. Pio Cibula – Hamšík, Gibala, Bulík, Maľa, Kiedžuch, Dovčiak, Curran, Uhlík, Mesiarik, M. Pio Cibula, Csordás, Juhász, Suja.

Béčko pätnástky vstúpilo do jari víťazne

B-tím našich starších žiakov má za sebou prvý jarný zápas, v ktorom vyhral v Brusne. Rezerva našej pätnástky je tak v tabuľke II. ligy skupiny C na 2. mieste a na prvú Detvu stráca 2 body. Naša U15 B odohrá najbližší zápas v nedeľu 2. apríla od 10.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne proti Banskej Štiavnici.

Igor Bambušek, tréner RSC HA U15 B: „Prvý jarný majstrovský zápas sme odohrali na pôde Brusna. Zápas môžem hodnotiť z dvoch strán. Z tej prvej bolo vidno že sme futbalovejšie mužstvo, vďaka čomu sme dokázali tento zápas zvládnuť, ale z tej druhej strany, na súperovi bola vidieť väčšia chuť, väčšie nasadenie, a vďaka tomu nám narobil problémy. V druhom polčase sa dokonca súperovi podarilo výsledkovo na nás dotiahnuť na 2:2, no teší ma fakt, že nakoniec to chlapcov nepoložilo a ku koncu zápasu sa nám podarilo pridať dva góly. Do budúcna si teda musíme zobrať ponaučenie, aby sme ukázali na ihrisku viac entuziazmu, viac vášne, ináč sa nám to môže nabudúce vypomstiť.“

II. LSŽ U15 – sk. C – 14. kolo – sobota 25.03.2023, 10.00 h – Brusno

FK 34 Brusno–Ondrej – RSC Hamsik Academy 2:4 (0:2)

Góly: 44. a 60. Jahoda – 9. a 70. Joščák, 27. Kapusta, 64. Vigaš.

Zostava RSC HA U15 B: Soták (36. Šebo) – Šramka, Dian (43. Vigaš), Veselovský, Húska – Fajčík, Peťko – Joščák, Polievka (60. Latinák), Šoltés (55. Lukáč) – Kapusta (60. Helexa)

Béčko trinástky v Brusne prehralo

B-tím našich mladších žiakov vstúpil do jari prehrou v Brusne. Rezerva našej U13 je aktuálne na 9. priečke, pričom so súpermi nad sebou má zhodný počet bodov. S Banskou Štiavnicou sa naša U13 B stretne na Mestskom mládežníckom štadióne v nedeľu o 11.45 h.