1. Domov
  2. Akademia
  3. SUMÁR MLÁDEŽE: Sedemnástka doma víťazne, štrnástka vyhrala vonku, darilo sa aj mladším žiakom

Počas prvého aprílového víkendu bola v akcii väčšina našich mládežníckych kategórií. Dorasty privítali v nedeľu bratislavské Domino. Starší žiaci cestovali ešte vo štvrtok do Michaloviec a mladší hostili v sobotu Ružomberok. B-tímy sa stretli s Banskou Štiavnicou, prípravka U9 odohrala triangel a dievčatá pauzovali.

Devätnástka nestačila na Domino

Naši starší dorastenci privítali v nedeľu 2. apríla v Rudlovej bratislavské Domino. Hostia rozhodli o svojom víťazstve už v prvej polhodine, v ktorej nastrieľali všetky tri góly stretnutia. Našej U19 vstup do jarnej časti výsledkovo nevyšiel a momentálne jej v tabuľke II. ligy Západ patrí 7. priečka so 4-bodovou stratou na šiesty Martin, ktorý má zápas k dobru. Najbližšie bude hrať naša devätnástka v sobotu 15. apríla práve proti Martinu.

II. LSD U19 – sk. Západ – dohrávka 20. kola – nedeľa 02.04.2023, 11.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – SDM Domino 0:3 (0:3)

Góly: 11. a 29. Tsimerman, 30. Takács. ŽK: 44. Boľf, 74. A. Blaško, 76. Husanica – 30. Abel.

Zostava RSC HA U19: Blažek – Barbeník (79. Volko), Boľf, Puškár (79. Fojtík), Palko, Kukučka (46. Juríček), A. Blaško (C), Túry, Hulec (46. Vlkolenský), Šimo (41. Husanica), Mlynárik. Tréner: I. Štulajter.

Sedemnástka proti Dominu víťazne

Náš mladší dorast v nedeľu doma tabuľkovo vyššie postavené Domino zdolal. O našej výhre najtesnejším rozdielom rozhodol v 50. minúte Filip Lehocký. Našej U17 patrí v tabuľke 11. priečka s 2-bodovou stratou na Komárno, ktoré má zápas k dobru. Najbližší duel odohrá naša sedemnástka v sobotu 15. apríla proti Martinu.

II. LMD U17 – sk. Západ – dohrávka 20. kola – nedeľa 02.04.2023, 13.30 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – SDM Domino 1:0 (0:0)

Gól: 50. F. Lehocký. ŽK: 39. Smolec (Domino).

Zostava RSC HA U17: Labaj – Martinec, Jursa, Osadský, Balaj, Ňuňuk (C), F. Lehocký (75. Rumanovský), Gargulák, Kabina (80. Vanacký), Tomahogh (70. Fehérvári), Štroffek. Tréner: A. Hroš.

Pätnástka v Michalovciach neskórovala

Naši starší žiaci U15 v stredu 30. marca v stretnutí 6. kola skupiny Stred+Východ o titul podľahli Michalovciam na ich ihrisku najtesnejším rozdielom. Jediný gól duelu strelili domáci v 57. minúte. Naše pätnástke patrí v tabuľke 6. miesto, na piaty Prešov strácame 3 body, ale máme zápas k dobru. Najbližšie bude hrať naša U15 vo štvrtok 6. apríla od 10.00 h v Rudlovej proti Liptovskému Mikulášu.

I. LSŽ U15 – sk. Stred+Východ o titul – 6. kolo – štvrtok 30.03.2023, 11.00 h – Michalovce UT

MFK Zemplín Michalovce – RSC Hamsik Academy 1:0 (0:0)

Gól: 57. Peťo.

Zostava RSC HA U15: Račák (41. S. Štefaňák) – Hajíček, Slavinskyi (C), Balaj, Palider, Kročka (46. Krnáč), Uporský, Duraj, Rohár, Kalafut (69. Joščák), Švaral (58. Breštenský). Tréner: A. Boháčik.

Štrnástka v Michalovciach presvedčivo vyhrala

V Michalovciach sa v stredu darilo naším starším žiakom U14. Už v 7. minúte nás poslal do vedenia kapitán Christian Hamšík. Domáci síce vyrovnali v 11. minúte z penalty, ale po góle Richarda Masného a zásahu Petra Filipoviča z bieleho bodu sme po polčase viedli 2-gólovým rozdielom. V 45. minúte upravil na konečných 1:4 Kilian Kapustík. Naša štrnástka tak vyhrala druhý zápas v rade a v tabuľke jej patrí 4. priečka so zhodným počtom bodov s tretím Prešovom, na ktorý ale máme zápas k dobru. Nasledujúci zápas odohrá mladšia kategória našich starších žiakov vo štvrtok 6. apríla v Rudlovej od 12.00 h proti Liptovskému Mikulášu.

MFK Zemplín Michalovce – RSC Hamsik Academy 1:4 (1:3)

Góly: 11. Sabo (pen.) – 7. Ch. Hamšík, 22. Masný, 35. Filipovič (pen.), 45. Kapustík.

Zostava RSC HA U14: Cipciar – M. Illés, Mar. Medveď, K. Kapustík, Kapralov (46. Gereg), Husár (52. Zelina), Filipovič, Ch. Hamšík (C), Holek, Masný (52. Beľa), Matejko (46. Pankov). Tréner: P. Štefaňák.

Trinástka prevýšila Ružomberok

Naša U13 si v sobotu v Podlaviciach poradila v súboji tabuľkových susedov s Ružomberkom, keď zvíťazila 6:2. Hetrikom sa zaskvel Andrej Matejko. Našej trinástke patrí v tabuľke skupiny Stred naďalej 3. miesto s 2-bodovou stratou na druhú Žilinu. Staršia kategória našich mladších žiakov odohrá najbližší zápas v nedeľu 16. apríla proti Podbrezovej.

Pavol Zlevský, tréner RSC HA U13: Na zápas s Ružomberkom sme sa snažili pripraviť čo najlepšie, lebo sme vedeli, že to nebude vôbec ľahký súper. Už na jeseň nás Ružomberok dosť potrápil. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a strelili sme dva rýchle góly, čo však nášmu hernému prejavu väčšinou uškodí ako pomôže. Prestala sa nám dariť rozohrávka a pokazili sme množstvo lôpt. Súper to hneď využil a dostali sme gól na 3:1. Poslednú dobu trpíme dosť na tom, že hráči si po našich strelených góloch prestanú plniť úlohy, ktoré od nich očakávame a začneme s nezmyselným vláčením lopty. Na tom musíme popracovať. Neskôr sa nám podarilo streliť ďalšie góly a zápas sme úspešne priviedli do víťazného konca, za čo chcem chlapcom poďakovať. Máme však ešte veľa roboty pred sebou, aby sa naše deti zlepšovali a futbalovo rástli.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 16. kolo – sobota 01.04.2023, 10.00 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy – MFK Ružomberok 6:2 (3:1)

Góly: 4. Pušpoky, 5. Bačko, 13., 41. a 61. Matejko, 59. Šiko – 33. Kurinsky, 56. Hanečák.

Zostava RSC HA U13: Šedík, Mihalíček – L. Hamšík, Bačko, Vanik, Pavlík, Šiko, Bernolák, Pušpoky, Vaculčík (C), Kučerák, D. Zlevský, Pavlovský, Hrubý, Matejko, Ch. Hamšík, K. Kapustík.

Dvanástka porazila Ružomberok vysokým rozdielom

Naši mladší žiaci v sobotu v Podlaviciach v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách deklasovali rovesníkov z Ružomberka 21:3. Naďalej sú tak na čele tabuľky spolu s banskobystrickou Duklou, ktorá má zhodný počet bodov. Naša dvanástka sa najbližšie predstaví v nedeľu 16. apríla doma proti Podbrezovej.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U12: „Veľmi dobre zvládnutý zápas z našej strany. Obidve naše mužstvá podali dominantný výkon. Súper sa len sporadicky dostával do príležitostí, zväčša mal veľký problém už pri otváraní hry. Naši chlapci veľmi dobrým pohybom a dôrazom dominovali v osobných súbojoch, čím si vytvárali veľa príležitostí na prečíslenie. Predviedli veľa pekných kombinačných, ale aj individuálnych akcií, ktoré dokázali aj gólovo využiť. Dnes si od nás celé naše mužstvo zaslúži za predvedený veľkú pochvalu. Súper predviedol rýchlostné predpoklady a dôraz v osobných súbojoch.“

RSC Hamsik Academy – MFK Ružomberok 21:3 (8:2, 5:1/4:0, 4:0)

Góly RSC HA U12: L. Ružbacký 4, J. Ružbacký 4, Ličák 3, Nemčok 2, Mikloško 2, Zajac 2, Hudoba 2, Soľák, Laco.

Zostava RSC HA U12: Siman, Hiadlovský – E. D. Mondzo, Soják, Hudoba, J. Ružbacký, L. Ružbacký, Zajac, Kapusta, Soľák, Babjak, Ličák, Vitouš, Laco, Mikloško, Uhnák, L. Illés, Mat. Medveď, Nemčok.

Deviatka absolvovala triangel v Žiari nad Hronom

Naša prípravka U9 si v nedeľu na triangli v Žiari nad Hronom zmerala sily s domácim Pohroním a Levicami. Hralo sa 4×30 minút, každý s každým na dvoch ihriskách súčasne, dvojkolovo. Naša deviatky vyhrala takmer všetky minizápasy.

Triangel – 02.04.2023 – Žiar nad Hronom

1. zápas

RSC HA – FK Pohronie 6:5
Góly RSC HA: Gibala 2, Dovčiak, Curran, Bulík, P. Pio Cibula.

RSC HA – FK Pohronie 13:2
Góly RSC HA: Hamšík 9, Kiedžuch 4.

2. zápas

RSC HA – FK Slovan Levice 5:1
Góly RSC HA: Kollár 3, Hamšík, Kiedžuch.

RSC HA – FK Slovan Levice 3:2
Góly RSC HA: Gibala 2, Bulík.

3. zápas

RSC HA – FK Pohronie 4:0
Góly RSC HA: Gibala, Dovčiak, Juríček, P. Pio Cibula.

RSC HA – FK Pohronie 6:7
Góly RSC HA: Hamšík 3, Csordáš, Kiedžuch.

4. zápas

RSC HA – FK Slovan Levice 8:4
Góly RSC HA: Hamšík 4, Kollár, Suja, Kiedžuch, Mesiarik.

RSC HA – FK Slovan Levice 10:2
Góly RSC HA: Gibala 3, Curran 2, Juríček 2, Maľa, Dovčiak, Bulík.

Zostava RSC HA U19: Vodrážka, Fazekaš – Hamšík, Gibala, Bulík, Maľa, Suja, Juhász, Kiedžuch, Dovčiak, Kollár, Curran, Juríček, Mesiarik, Csordáš, Peter a Martin Pio Cibulovci.

Milan Gibala, tréner RSC HA U19: „Dnešný trianglový deň sme zvládli vcelku úspešne, pokiaľ ide o strelené góly a výhry. Opäť nám trošku dlhšie trval rozbeh, vstup do triangla, ale nakoniec sa chlapci zmobilizovali a ukázali množstvo krásnych herných kombinácií, ako aj individuálnych akcií. Máme stále na čom pracovať – na rýchlejšej, presnejšej rozohrávke, a tiež ponuke spoluhráčov. Tiež bol triangel náročnejší na fyzičku, kondičku, ktorú musíme určite zlepšiť. Verím, že si to chlapci užili, spravili pre tím všetko, čo v nich momentálne bolo. Tešia nás výhry, počet strelených gólov, ale tiež dobré číslo inkasovaných gólov. Deti sa tešili, hrali tímovo a pekne sa povzbudzovali. Vám rodičom ďakujem za podporu a príjemne strávenú víťaznú nedeľu.“

Béčko devätnástky odštartovalo jar víťazne

Rezerva nášho dorastu odohrala v sobotu v Rudlovej prvý zápas v jarnej časti. Badínu nastrieľala poltucet. B-tím nášho dorastu sa v tabuľke nachádza na 2. mieste s 3-bodovou stratou na prvú Detvu.

IV. liga dorast U19 sk. Stred – sk. B – Sportika 8 – sobota 01.04.2023, 14.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy B – ŠK Badín 6:0 (2:0)

Góly: 43. Škovirha, 45. Dravecký, 50. Schmiedl (pen.), 54. Vanacký, 77. R. Kollár, 81. Kapiaš (vla.)

Zostava RSC HA U19 B: Dančo – Belička, Tavačiak (C), Hrmo, Škovirha, Fehérvári (46. Glončák), Jadaš, Mettler (46. Schmiedl), Dravecký, Vanacký (65. Zelina), R. Kollár. Tréner: W. Poliak.

Béčko pätnástky vyhralo s Banskou Štiavnicou

B-tím našich starších žiakov v nedeľu doma zdolal Banskú Štiavnicu 2:0 a naďalej tak vedie tabuľku s náskokom jediného bodu na béčko MFK Dukla.

Igor Bambušek, tréner RSC HA U15 B: „Do domáceho zápasu s Banskou Štiavnicou sme vstúpili aktívne. Dostali sme sa do gólových príležitostí, či už z hry, alebo po štandardných situáciách, ale v prvom polčase sa nám podarilo skórovať iba raz. V druhom polčase sme chceli nadviazať na výkon z prvého polčasu, a to sa nám v podstate aj podarilo. Dokázali sme pridať druhý gól a súpera sme prakticky nepustili do vyloženej šance. Chlapcov môžem pochváliť za nasadenie, taktiež aj za futbalovú technickú stránku a pevne verím, že z prístupu z tohto zápasu si chlapci zoberú príklad, a v nasledujúcom týždni na to nadviažu.“

II. LSŽ U15 – sk. C – 15. kolo – nedeľa 02.04.2023, 10.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

RSC Hamsik Academy B – FK Sitno Banská Štiavnica 2:0 (1:0)

Góly: 26. Fajčik, 49. Joščak.

Zostava RSC HA U15 B: Soták (36. Šebo) – Šramka, Antalov, Dian, Veselovský (36. Barla) – Peťko (36. Húska) – Šoltés (46. Lukač), Polievka (46. Kapusta), Joščák (62. Latinák), Ďurovec (62. Helexa) – Fajčík.

Béčko trinástky s Banskou Štiavnicou taktiež víťazne

Dvojgólovým rozdielom porazila Banskú Štiavnicu aj rezerva našich mladších žiakov.

II. LMŽ U13 – sk. C – 15. kolo – nedeľa 02.04.2023, 11.45 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

RSC Hamsik Academy B – FK Sitno Banská Štiavnica 3:1 (2:0)

Góly: 11. a 48. Čief, 28. Jánošík – 38. Mangult.

Zostava RSC HA U13 B: Šedík – Dzúrik, Kaštankin, Jánošík (C), Vitouš, Marček, Lukáč, Vohar, Blazusiak, Komora, Makovický, Čief, Štellmach, Soľák, Snopko, Čierny. Tréner: M. Gibala.