SUMÁR MLÁDEŽE: Starší žiaci víťazne proti Litpovskému Mikulášu

2. Akademia
  3. SUMÁR MLÁDEŽE: Starší žiaci víťazne proti Litpovskému Mikulášu

Vo štvrtok 6. apríla boli v akcii kategórie našich starších žiakov, ktoré mali na programe dohrávky 4. kola nadstavbovej skupiny Stred+Východ o titul. Pätnástka aj štrnástka privítala v Rudlovej rovesníkom z Liptovského Mikuláša. Vo štvrtok bol v akcii aj B-tím nášho dorastu a v sobotu 8. apríla hrali rezervy žiakov.

Pätnástka si vedenie postrážila

Naši starší žiaci U15 vstúpili do zápasu výborne, keď už v 1. minúte otvoril skóre Michal Duraj. Hostia síce už v 11. minúte vyorvnali, ale v 24. minúte nám prinavrátil vedenie Adam Balaj. V 63. minúte zvýšil na 3:1 svojím druhým gólom Duraj, a hoci Liptáci krátko na to znížili späť na najtesnejší rozdiel, hráči RSC Hamsik Academy si už vedenie postrážili. Naša pätnástka je v tabuľke na 6. mieste so zhodným počtom bodov s piatym Prešovom. Najbližší duel odohrajú naši starší žiaci U15 v sobotu 15. apríla, keď o 10.00 h privítajú v Podlaviciach Žilinu.

I. LSŽ U15 – NČ sk. Stred+Východ o titul – dohrávka 4. kola – 06.04.2023, 10.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:2 (2:1)

Góly: 1. a 63. Duraj, 24. Balaj – 11. Mrázik, 66. Stoľar. ŽK: 40. Stoľar, 62. Antol (obaja LM).

Zostava RSC HA U15: S. Štefaňák (41. Račák) – Hajíček, Slavinskyi (C), Balaj, O. Palider, Krnáč (77. Fajčík), Uporský, Rohár, Kročka (77. Dian), Duraj, Švaral (63. Kalafut). Tréner: J. Homola.

Štrnástka dala osem gólov

Naši starší žiaci U14 deklasovali rovesníkov z Liptova 8:0. Po dva góly si pripísali Jakub Holek s Martinom Beľom. Naša štrnástka je tak po tretej výhre v rade na 3. mieste tabuľky skupiny Stred+Východ o titul, pričom na druhý Ružomberok, ktorý má zápas k dobru, stráca 2 body. Nasledujúci zápas odohrá mladšia kategória našich starších žiakov v sobotu 15. apríla o 12.00 h v Podlaviciach proti Žiline.

RSC Hamsik Academy – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 8:0 (2:0)

Góly: 8. a 40. Holek, 30. Masný, 52. Husár, 55. Matejko, 57. K. Kapustík, 64. a 66. Beľa. ŽK: 21. K. Kapustík – 34. Vetrík.

Zostava RSC HA U14: Cipciar (59. Šebo) – M. Illés (36. Gereg), M. Medveď, K. Kapustík, Kapralov, Zelina (44. Husár), Filipovič (54. Húska), Ch. Hamšík (C), Holek (54. Pankov), Ďurovec (36. Matejko), Masný (44. Beľa). Tréner: P. Štefaňák.

Béčko devätnástky remizovalo v Brusne

Vo štvrtok bola v akcii aj rezerva nášho dorastu. V Brusne odohrala bezgólovú partiu, po ktorej sa v tabuľke nachádza na 2. mieste o 2 body za prvou Detvou, ktorá má zápas k dobru. Najbližší zápas odohrá B-tím našej U19 v nedeľu 16. apríla od 10.00 h v Rudlovej proti Hriňovej.

IV. liga U19 – sk. Stred – sk. C – Sportika 8 – 13. kolo – štvrtok 06.04.2023, 14.00 h – Brusno

FK 34 Brusno-Ondrej – RSC Hamsik Academy B 0:0 (0:0)

ŽK: 73. Hlúšek (Brusno).

Zostava RSC Hamsik Academy B: Földi – Sládeček (C), Floch (46. Mettler), Hrmo, Škovirha, Fehérvári, Mandík, Gargulák (46. Jadaš), Glončák (46. R. Kollár), Kabina, Tomahogh. Tréner: W. Poliak.

Béčko pätnástky vyhralo v Detve

V sobotu 8. apríla sa B-tím našej U15 predstavil na ihrisku Detvy. Na víťazstve nášho tímu mal výrazný podiel 2-gólový Filip Fajčík. Rezerva našich starších žiakov je tak na 1. mieste tabuľky, a to o 3 body pred béčkom banskobystrickej Dukly. Najbližšie stretnutie odohrá v nedeľu 16. apríla od 10.00 h v Hronseku proti Žarnovici.

II. LSŽ U15 – sk. C – 16. kolo – sobota 08.04.2023, 10.00 h – Detva

MFK Detva – RSC Hamsik Academy 0:2 (0:2)

Góly: 20. a 25. F. Fajčík.

Zostava RSC HA U15 B: Soták (C) – Breštenský, Dian, Antalov, Veselovský (68. Helexa), Peťko (50. Lukáč), Šramka (36. Vigaš), Polievka (50. Ďaďan), Joščák (68. Latinák), Šoltés (36. Barla), Fajčík. Tréner: I. Bambušek.

Béčko trinástky v Detve remizovalo

Rezerva našich mladších žiakov síce zareagovala na rýchly gól domácich už v 8. minúte zásluhou Alexa Vitouša a v 20. minúte išla do vedenia po premenenej penalte Alexa Pušpokyho, ale hráči Detvy v druhom polčase vyrovnali na konečných 2:2. B-tím našej U13 je tak po remíze s lídrom tabuľky na 7. priečke, pričom na šiestu Kováčovú stráca 2 body.