Naši mužI doma remizovali so Šaľou

  1. Domov
  2. A mužstvo
  3. Naši mužI doma remizovali so Šaľou

Naše A-mužstvo v sobotu 15. apríla o 16.00 h v Rakytovciach privítalo v stretnutí 22. kola III. ligy Západ v súboji tabuľkových susedov FK Slovan Duslo Šaľa.

Hostia otvorili skóre už v 3. minúte, keď Jakub Krištof zachytil našu rozohrávku, vysunul na ľavú stranu šestnástky voľného Thomasa Hučka, ktorý poslal loptu placírkou k vzdialenejšej tyči – 0:1. Naši hráči odpovedali už v 12. minúte. Nikolas Miloš Pollák nakopol loptu za obranu hostí na Ivana Šteinigera, obranca Šale Godwin Alexander Igwe prihral nechcene nášmu Viktorovi Vondryskovi, ktorý sa osamotený pred bránou nemýlil – 1:1.

V 34. minúte sme mali náznak šance, keď Biljalj Iseni vysunul na ľavú stranu pokutového územia Vondrysku, ktorého strelu vyrazil brankár Šale Vojtech Milošovič na roh. O pár minút neskôr si mohli hostia prinavrátiť vedenie, keď Hučko ušiel po ľavom krídle, dostal sa až hlboko do šestnástky a trafil brvno našej brány. Naši hráči v závere prvého polčasu takmer zavŕšili obrat. Iseni odcentroval zľava pre bránu, kde Vondryska hlavičkoval do ľavej tyče a odrazenú loptu posunul Pollák spätne Denisovi Jančovi, ktorý ale z prvej prestrelil.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne. Iseni z pravej strany pokutového územia len tesne minul vzdialenejšiu tyč a brániaci hráči hostí krátko na to zblokovali dva naše nebezpečné pokusy. V 51. minúte sme mali k dispozícii priamy kop spoza šestnástky, viac z ľavej strany a gólman Šale Milošovič sa musel natiahnuť k pravej tyči, aby vytesnil strelu Janča. Ďalšiu nádejnú príležitosť sme mali v 68. minúte, keď sa Iseni na ľavej strane pokutového územia zbavil brániaceho hráča, posunul loptu na os ihriska Vondryskovi, ktorý ale z prvej prekopol bránu Šale.

Hostia pohrozili v 76. minúte, keď sa Krištof uvoľnil na hrote útoku a z hranice šestnástky minul ľavú tyč našej brány. Poslednú šancu zápasu malo naše mužstvo, ale Šteiniger na prednej tyči po rohovom kope Janča z ľavej strany hlavičkou minul bránu. So Šaľou sme si tak body rozdelili po remíze 1:1. Po sobotňajších zápasoch 22. kola nám v tabuľke III. ligy Západ patrí 10. miesto. Najbližší zápas odohrá A-mužstvo RSC Hamsik Academy v sobotu 22. apríla od 16.00 h na ihrisku MŠK Fomat Martin.

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Budem stručnejší. V poslednej tretine ihriska nedokážeme využiť hernú dominanciu v zápasoch. To znamená, že vyberáme nesprávne spôsoby riešenia týchto situácií. Tvrdo trénujeme a ideme pokračovať naďalej v tom, aby sme sa zlepšili.“

III. liga Západ – 22. kolo – sobota 15.04.2023, 16.00 h – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – FK Slovan Duslo Šaľa 1:1 (1:1)

Góly: 12. Vondryska – 3. Hučko. ŽK: 73. Ždánsky (RSC HA). Rozhodovali: Krčová – Kardelis, Uram. Diváci: 100.

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Neušel, Kapor, Gaško (C), Vávro – Pollák (46. A. Jackuliak), Ždánsky (85. Bobrovský), Jančo, Iseni – Vondryska, Šteiniger. Tréner: P. Venglarčík.

Zostava FK Slovan Duslo Šaľa: Milošovič – Krivošík, Igwe (46. Delov), Orság, Kotlár, Kochan (C), Rogério (89. Hubinák), Oravec, Hudák (70. Marček), Krištof (89. Takács), Hučko (83. Morvay). Tréner: M. Foltán.

Ďalšie novinky