2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Dorasty bodovali s Komárnom, pätnástka a dvanástka víťazne proti Kysuckému Novému Mestu

Mládežnícke kategórie RSC Hamsik Academy odohrali počas posledného augustového víkendu ďalšie súťažné zápasy. Dorasty sa stretli s Komárnom, žiaci s Kysuckým Novým Mestom a žiacke B-tímy so Žarnovicou.

Devätnástka zmazala trojgólové manko

Naši starší dorastenci v sobotu v Rudlovej dokázali bodovať, aj keď od 66. minúty prehrávali 0:3. Nasledujúci zápas odohrajú v nedeľu 3. septembra od 10.00 h na pôde FK Nitra.

Ivan Varga, tréner RSC HA U19: „Do zápasu sme nastúpili s cieľom aktívnej hry s vysokým napádaním a pressingom v útočnej zóne. Od začiatku zápasu sa hralo prevažne na súperovej polovici. Vytvorili sme si množstvo pološancí, ktoré sme však nedokázali využiť. Najmä z dôvodu nepresnej finálnej prihrávky, nedôraznej a nepresnej strely. Súper to napokon potrestal, keď sa výnimočne dostal na našu polovicu ihriska a nádhernou strelou spoza pokutového územia do šibenice brány otvoril skóre.

V druhom polčase sme sa snažili ešte viac otvoriť hru a čím skôr vyrovnať, čo sa nám však nevyplatilo a súper po našich hrubých individuálnych chybách dvakrát skóroval. Zdalo sa, že už je po zápase, ale v záverečnej 20-minútovke sme sa zomkli a striedajúci hráči priniesli oživenie, čo viedlo k enormnému tlaku. Následne striedajúci hráči priniesli prvý gól, po finálnej prihrávke Mandíka z ľavej krajnej vertikály sa hlavou presadil Beták. O pár minút neskôr mohol na rozdiel jediného gólu znížiť výborne hrajúci Šimo, napokon zlyhal vo vyloženej šanci. V závere zápasu s prispením hosťujúceho hráča znížil opäť Beták, a ten istý háč o minútu neskôr zaknihoval svoj hetrik a vyrovnal skóre zápasu. V poslednej minúte zápasu sme mohli ešte zahrávať pokutový kop po faule brankára hostí na Betáka, no páni rozhodcovia to videli úplne inak ako všetci ostatní na ihrisku aj mimo neho.

Chlapcov však musím pochváliť, že za stavu 0:3 sa nepoložili, ale našli v sebe posledné zvyšky síl a vyrovnali stav stretnutia. Nespokojní sme však, s ďalšími troma inkasovanými gólmi a hráčmi, ktorí tomu nedávajú všetko, tak ako by sme si predstavovali, na čom budeme musieť zapracovať a zlepšiť to.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 3. kolo – sobota 26.08.2023, 11.00 h – UT Rudlová

RSC Hamsik Academy – KFC Komárno 3:3 (0:1)

Góly: 73. a 86. Beták, 85. Ferenczi (vla.) – 13. a 66. Szekeres, 51. Kis. ŽK: 79. Gočaltovský, 88. A. Blaško – 74. Angyal, 88. Knesz. ČK: 90. A. Blaško (po druhej ŽK).

Zostava RSC HA U19: Gočaltovský – Jursa (54. Beták), A. Blaško (C), Longauer, Kuraj (72. Mandík) – Klandúch, Mlkvik, Kajsin (54. Barbeník) – Renko (65. Gardžilo), Šimo, Kukučka (54. Tomahogh). Tréner: I. Varga.

Sedemnástka po otočke Komárno zdolala

Zo starších dorastencov si zobrali príklad aj mladší, ktorí s Komárnom po polčase prehrávali, ale gólmi Ivana Garguláka a Bohuša Liptáka z penalty otočili zápas vo svoj prospech. Naša U17 je tak aj po troch kolách bez prehry a nasledujúci zápas odohrá v nedeľu 3. septembra od 12.30 h proti domácemu FK Nitra.

Adam Hroš, tréner RSC HA U17: „V prvom polčase nám chýbal dôraz v osobných súbojoch. Súpera sme dostávali pod minimálny tlak a z jedného nedôrazného súboja následne vznikol pokutový kop pre súpera, ktorý aj premenil. Finálne riešenie útoku z našej strany v prvom polčase malo nízku kvalitu, z čoho pramenilo to, že sme sa nedokázali vpredu presadiť, až na pár svetlých momentov, ktoré sme nevyužili. Do druhého polčasu sme chceli vstúpiť oveľa aktívnejšie, čo sa nám aj podarilo vďaka väčšiemu dôrazu v osobných súbojoch, ale najmä v pressingu sme fungovali kompaktnejšie a súpera sme dostávali pod oveľa väčší tlak. Vyrovnať sa nám podarilo po dôraze v súperovej šestnástke a za odmenu, že chalani išli za víťazstvom, sme boli odmenení v úplnom závere a z pokutového kopu sme otočili stav zápasu.“

II. LMD U17 – sk. Západ – 3. kolo – sobota 26.08.2023, 13.30 h – UT Rudlová

RSC Hamsik Academy – KFC Komárno 2:1 (0:1)

Góly: 62. Gargulák, 80. Lipták (pen.) – 18. Nagy (pen.). ŽK: 58. Árki, 60. Árendás, 75. Szombat.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Tavačiak (61. Rumanovský), Beňák, Škovirha, Kabina – F. Lehocký (C), Lipták, Gargulák – Vanacký (53. Mutniansky), Harmata, Mettler (41. Mlynárik). Tréner: A. Hroš.

Pätnástka vyhrala v Kysuckom Novom Meste

Naši starší žiaci U15 vyhrali aj druhý zápas v sezóne, keď po 5-gólovej prestrelke v druhom polčase zdolali domáce Kysucké Nové Mesto 2:3. Zverenci trénera Mareka Hamšíka sa najbližšie predstavia doma v Podlaviciach, kde v sobotu 2. septembra o 10.00 h privítajú Žilinu.

Peter Štefaňák, asistent trénera RSC HA U15: „Odohrali sme ťažký zápas u súpera, ktorý cítil možnosť zisku bodov. V prvom polčase sme žiaľ nepremenili štyri čisté gólové šance. Vyšiel nám úvod druhého polčasu, strelili sme dva pekné góly, ale zápas sme si skomplikovali inkasovaným gólom zo štandardky. Následne nám nadšene bojujúci domáci strelili gól z rýchleho protiútoku. Našťastie sme zápas rozhodli gólom po štandardnej situácii. Som rád, že chalani aj za stavu 2:2 verili vo víťazstvo.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 2. kolo – nedeľa 27.08.2023, 10.00 h – UT Kysucké Nové Mesto

MŠK Kysucké Nové Mesto – RSC Hamsik Academy 2:3 (0:0)

Góly: 60. Ondrušík, 65. Jaroš – 41. Matejko, 51. Beľa, 69. K. Kapustík. ŽK: 54. Hojdík.

Zostava RSC HA U15: Turic (41. Cipciar) – M. Illés, M. Medveď (46. Pankov), K. Kapustík, Gereg – Filipovič, Husár, Ch. Hamšík (C) – Holek (41. Beľa), Matejko (46. Zelina), Masný (72. Ďurovec). Tréner: M. Hamšík.

Štrnástka v Kysuckom Novom Meste prehrala

Naši starší žiaci U14 rovesníkom z Kysuckého Nového Mesta podľahli 3:1. Najbližší zápas ich čaká v sobotu 2. septembra o 12.00 h doma v Podlaviciach proti Žiline.

Adrián Boháčik, tréner RSC HA U14: „Zápas, ktorý nám nevyšiel herne ani výsledkovo. Súper bol od prvej sekundy jasne lepší a prevyšoval nás v každej hernej činnosti. Výsledok je preto zaslúžený. Z tohto zápasu sa musíme poučiť, lebo tento tím má určite vyššiu kvalitu, akou sa prezentoval na ihrisku.“

MŠK Kysucké Nové Mesto – RSC Hamsik Academy 3:1 (2:0)

Góly: 14. a 19. Jeťko, 62. Hlaváč – 56. Čief. ŽK: 16. Frko.

Zostava RSC HA U14: Š. Kapustík (52. Mihalíček) – Kaštankin, Vaculčík (C), Bernolák (52. Brndiar), Kučerák (43. Hrubý) – Bačko (36. Čief), Koštial (43. Pavlovský), L. Hamšík – Chlebničan, Pušpoky, Šiko. Tréner: A. Boháčik.

Trinástka remizovala

Naši mladší žiaci U13 sa s Kysuckým Novým Mestom stretli doma v Podlaviciach. Hostia po úvodnom zásahu nášho tímu priebežný stav otočili, ale našej trinástke sa podarilo aspoň vyrovnať. Nasledujúci zápas odohrá naša trinástka v sobotu 2. septembra od 10.00 h v Žiline.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U13: „Súper je v súťaži nováčikom, a preto sme nevedeli, čo môžeme od neho očakávať. Aj napriek nášmu rýchlemu gólu, ktorý dal v 11. minúte Patrik Zajac, nás súper zaskočil presnými dlhými nakopávanými loptami od brankára za našu obranu, s čím sme mali spočiatku veľké problémy. Súper vyrovnal po štandardnej situácii a po ďalšom dlhom výkope od brankára sme súperovi dovolili opäť skórovať. Aj napriek našej veľkej snahe sme už do polčasu vyrovnať nedokázali. V druhom polčase sme jasne dominovali. Súpera sme prakticky nepustili za polovicu. Vytvorili sme si obrovské množstvo gólových príležitostí, v ktorých sme však neboli efektívni. Vo finálnej fáze sme boli málo dôrazní, priveľmi nervózni a nepresní na to, aby sme dokázali zvíťaziť. Súpera podržal predovšetkým ich brankár, ktorý vychytal veľké množstvo našich striel a dorážok. Vyrovnanie nám priniesol krásny gól z priameho kopu v podaní Adama Ličáka. Aj napriek remízovému rezultátu a nepriaznivému vývoju zápasu chlapcov chválime za nasadenie, nezlomnosť a obrovskú snahu otočiť výsledok v náš prospech.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 2. kolo – sobota 26.08.2023, 10.00 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy – MŠK Kysucké Nové Mesto 2:2 (1:2)

Góly: 11. Zajac, 44. Ličák – 22. a 25. Kullaa.

Zostava RSC HA U13: Siman – Mondzo, Babnič, Vitouš (C), Soľák – Borguľa, Babjak, Ličák, Pavlík, Vaník – Zajac. Náhradníci: Hudoba, Reiter, L. Illés, Kavčák, Diško. Tréner: M. Jelenčík.

Dvanástka nastrieľala Kysuckému Novému Mestu 35 gólov

Naši mladší žiaci vyhrali aj druhý zápas v sezóne, keď deklasovali Kysucké Nové Mesto v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách 35:5. Nasledujúci zápas odohrajú v sobotu 3. septembra od 11.30 h v Žiline.

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 2. kolo – sobota 26.08.2023, 11.30 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy – MŠK Kysucké Nové Mesto 35:5 (17:2)

Zostava RSC HA U12 a góly: Konárik, Jakubovie 1, Šimon 1, Barcík 5, Segeč, Ernek, Majer, Franc 3, Šimko 4, Csaba 3, Uhnák 4, Kičin 4, L. Medveď, Starosta, Flosník, Šuhajda, Antič, 7, Matula, Míka 3. Tréner: P. Zlevský.

B-tím starších žiakov si poľahky poradil so Žarnovicou

Rezerva našich starších žiakov vyhrala aj svoj druhý zápas v novej sezóne, keď doma zvíťazila nad Žarnovicou jednoznačne 5:0. Nasledujúci zápas ju čaká vo štvrtok 31. augusta o 14.00 h v Rudlovej proti béčku MFK Dukla Banská Bystrica. V nedeľu 3. septembra o 10.00 h sa zas B-tím našich starších žiakov predstaví na ihrisku TJ Družstevník Senohrad.

Tomáš Ugróczy, tréner RSC HA U15 B: „Výsledkovo sme zápas zvládli, ale vo finálnej fáze sme neboli dostatočne kreatívni, rýchli a možno v určitých fázach aj agresívnejší, pokiaľ ide o zakončenie. Samozrejme, aj dôraz už v niektorých činnostiach chýbal. Výsledok možno vyzerá pekne, ale takýmto stavom mohol skončiť už polčas. Podstatná je ale samotná hra, ktorá nebola možno až taká dobrá, ako v predchádzajúcom zápase. V poslednej tretine ihriska musíme pracovať v rýchlejšom tempe, a potom to bude oveľa lepšie vyzerať. Áno, boli tam aj dobré veci, keď sme sa snažili pretáčať ťažisko hry z jednej strany na druhú, aby sme rozpohybovali súpera a otvorili si priestory na prienikové prihrávky, ale bolo toho málo. Na tom budeme musieť takisto popracovať. Ale samozrejme, chceme poďakovať chlapcom za dobrý výkon. Budeme sa snažiť ďalej pracovať, aby tie herné činnosti jednotlivca aj kolektívu vyzerali lepšie a sebavedomejšie.“

II. LSŽ – sk. C – 3. kolo – nedeľa 27.08.2023, 10.00 h – UT Rudlová

RSC Hamsik Academy B – MFK Žarnovica 5:0 (2:0)

Góly: 11. Kapusta, 16. a 61. Šoltés, 45. Štellmach, 69. Čierny.

Zostava RSC HA U15 B: Šedík – Lukáč (C), Šramka, Barla (52. Bodnárik), Zlevský (45. Čierny), Šoltés, Helexa, Jánošík (36. Moncoľ), Štellmach, Kapusta (52. Snopko), Húska. Tréner: T. Ugróczy.

B-tím mladších žiakov dal Žarnovici 9 gólov

Rezerva našich mladších žiakov taktiež bodovala naplno aj vo svojom druhom vystúpení v sezóne. Vo štvrtok 31. augusta sa v Rudlovej stretne s béčkom MFK Dukla Banská Bystrica o 15.45 h a v nedeľu 3. septembra nastúpi na zápas proti domácemu Senohradu o 11.45 h.

II. LMŽ – sk. C – 3. kolo – nedeľa 27.08.2023, 11.45 h – UT Rudlová

RSC Hamsik Academy B – MFK Žarnovica 9:1 (4:1)

Góly: 12. a 51. Reiter, 20., 35., 37. a 57. Flosník, 23. Ištok, 28. Antič, 45. Lukáč – 2. Kakara.

Zostava RSC HA U13 B: Droba, Biely (C), Turák, Valent, Lukáč, Flosník, Pleško, Môcik, Reiter, L. Medveď, Šuhajda, Antič, Ištok. Tréner: T. Komora.