Muži doma remizovali so Šaľou

  1. Domov
  2. A mužstvo
  3. Muži doma remizovali so Šaľou

Naše A-mužstvo v sobotu 2. septembra o 16.00 h privítalo v Rakytovciach v rámci 5. kola III. ligy Západ FK Slovan Duslo Šaľa, dovtedajšieho lídra tabuľky, ktorý ešte neprehral.

V základnej zostave nášho tímu sa po prvýkrát objavil Marvellous Ewere Nketan, 19-ročný Nigérijčan, ktorý prišiel z lotyšského klubu Ogre United. Do vedenia išli už v 5. minúte po nedorozumení v našej defenzíve hostia. Alex Holub posunul v našej šestnástke loptu brankárovi Samuelovi Dovcovi, ten zblízka trafil napádajúceho Thomasa Hučka a lopta sa odrazila pred bránu, kde ju dorazil do siete Michal Hudák – 0:1. Nasledovala pasáž, v ktorej sme gólové príležitosti nevideli. Prevládal medzišestnástkový futbal.

Po polhodine hry sme sa však už zaujímavých momentov dočkali. Naše mužstvo malo k dispozícii štandardku z pravej strany, z blízkosti pokutového územia a Denis Jančo zvolil namiesto centra strelu, ktorou opečiatkoval ľavú tyč brány Šale. Krátko na to sa už ale nášmu tímu podarilo vyrovnať. V 31. minúte hodil Luka Novak aut z ľavej strany až k bližšiemu rohu päťky, kde náš kapitán Patrik Abrahám hlavičkoval chrbtom k bráne a prehodil gólmana Šale Gregora Tótha – 1:1. Hostia pohrozili v 36. minúte z priameho kopu z ľavej strany, keď Thomas Hučko vystrelil prudko, ale Dovec loptu vyboxoval.

V úvode druhého polčasu si mužstvo Šale vypracovalo tutovku. Hudák vyhral súboj v blízkosti bieleho bodu, prihral vľavo úplne voľnému Hučkovi, ktorého prízemnú strelu ale vyrazil nohou gólman Dovec. Naši hráči rozvlnili sieť v 56. minúte, keď po Jančovom rohovom kope zľava hlavičkoval na zadnej tyči presne Luka Novak, ale hlavný arbiter Ladislav Matej Vrábeľ odpískal útočný faul.

O pár minút neskôr sa však už nášmu mužstvu podarilo pridať druhý gól, a to po peknej akcii. Matej Rosenberger vysunul z osi ihriska skvelou prihrávkou na pravú stranu šestnástky Savelilyho Somova, ktorý prihral z prvej po trávniku pred bránu a Abrahám v stopercentnej šanci bez prípravy nezaváhal, čím skóroval po druhýkrát v zápase – 2:1. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 70. minúte z priameho kopu z vyše 25-tich metrov, keď Hučko vystrelil povedľa múru, z vnútornej strany, k ľavej tyči našej svätyne – 2:2. V záverečnej 20-minútovke sme gólovú príležitosť, ktorou by jedno či druhé mužstvo mohlo strhnúť výhru na svoju stranu, nevideli. Naše A-mužstvo odohrá nasledujúci zápas v nedeľu 10. septembra od 10.30 h v rámci 6. kola III. ligy Západ na pôde FK Rača.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy: „Mali sme veľmi nešťastný vstup do zápasu. Inkasovaný gól hneď v úvode po nedorozumení s nami trošku zamával, no som rád, že chalani zdvihli hlavy a dokázali vyrovnať ešte v prvom polčase. Z môjho pohľadu sme v prvom polčase hrali výborne, kombinačne. Dokázali sme súpera prečíslovať v strede ihriska, kde na to tréner súpera ešte na konci prvého polčasu zareagoval zmenou rozostavenia a hra sa vyrovnala. V druhom polčase sme chceli ísť za víťazstvom. Aj sa nám podarilo streliť dva góly, no jeden nám nebol uznaný. Bohužiaľ, súper nakoniec vyrovnal z priameho kopu. Zápas hodnotím ako smolný, no to je futbal a ideme ďalej. Veľká vďaka chalanom za to, že nechali na ihrisku srdce a ľuďom, ktorí nás prišli povzbudiť. Teším sa, že ich je stále viac a spravíme všetko pre to, aby to bolo tak aj naďalej. Ďakujeme.“

Denis Jančo, stredopoliar RSC Hamsik Academy: „V prvom polčase sme asi boli o niečo lepší, boli sme viac na lopte. Mali sme tam aj zaujímavé situácie, lopty za obranu. Myslím si, že sme boli proste dominantnejší v tom prvom polčase. Dali sme im darček, ten prvý gól je proste chyba, ktorá by sa nemala stávať. Potom sme vyrovnali, čo bolo fajn. Boli sme na emócii, že sme si išli za víťazstvom. Cez prestávku sme si povedali, že chceme šliapať ďalej a vyhrať. Úvod druhého polčasu ale nebol dobrý, zatlačili nás na pár minúť, ale trošku sme sa potom oklepali. Podarilo sa nám skórovať, čo bolo super. Mal som dobrý pocit z toho, že by sme už mohli ten zápas ustáť. Potom ale prišiel priamy kop z diaľky… Nemali by sme dostávať takéto góly. Povedzme si narovinu, mali tam aj oni tutovku, ktorú mohli premeniť. Ako hovorím, my sme im dva góly darovali, takže si myslím, že sme mohli vyhrať, ale asi to tak malo byť. Po góle na 2:2 sme si už nevypracovali gólovú šancu, možno nám trošku dochádzala para. Nepodržali sme hore loptu, takže sme sa tým pádom ani nemohli dostať do nejakej šance. Stále sa nám to valilo naspäť.“

Marvellous Ewere Nketan, nová posila RSC Hamsik Academy: „Celkom slušný, náročný zápas. Som rád, že som mohol byť jeho súčasťou, je to pre mňa nová skúsenosť. Remíza však nie je úplne dobrým výsledkom, pretože sme mali zápas vo svojich rukách, mali sme šance. Pokiaľ ide o môj príchod sem, tak sa udial z ničoho nič, ďakujem zaň bohu. Banská Bystrica je úžasná, ľudia sú tu veľmi milí a mesto je krásne. Spoluhráči sú ku mne veľmi priateľskí a vyzerajú byť radi, že ma tu majú. Už teraz náš tím milujem, všetko je fajn.“

III. liga Západ – 5. kolo – sobota 02.09.2023, 16.00 h – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – FK Slovan Duslo Šaľa 2:2 (1:1)

Góly: 31. a 62. Abrahám – 5. Hudák, 70. Hučko. ŽK: 87. Nketan – 40. Šarmír (tréner), 64. Krivošík, 67. Delov. Rozhodovali: Vrábeľ – Cirsko, Havira. Diváci: 150.

Zostava RSC Hamsik Academy: Dovec – Netolický, Holub, Jenat, Novak – A. Jackuliak, Nketan, Jančo, Rosenberger (86. Výbošťok) – Somov (71. Faleye), Abrahám (C). Tréner: D. Tomaškovič.

Zostava FK Slovan Duslo Šaľa: G. Tóth – T. Tóth, Orság, Delov, Kotlár – Krivošík, Rogério – Hučko, Krištof (77. Effiong), Kochan (C) – Hudák (90. Turňa). Tréner: M. Šarmír.

Ostatné výsledky – III. liga Západ – 5. kolo

FK Podkonice – FK Rača Bratislava 0:0

TJ Družstevník Veľké Ludince – OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 1:2

ŠKF Sereď – FC Žolík Malacky 0:1

FK Beluša – FC Slovan Galanta 0:1

AFC Nové Mesto nad Váhom – MFK Zvolen 0:3

OK Častkovce – FK Dubnica nad Váhom 4:2

MŠK FOMAT Martin – TJ Jednota Bánová 1:1

Tabuľka III. ligy Západ po 5. kole

Klub
Z
V
R
P
Skóre
B
1
MFK Zvolen
5 4 1 0 10:4 13
2
OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom
5 4 1 0 9:3 13
3
FK Slovan Duslo Šaľa
5 3 2 0 12:6 11
4
FC Slovan Galanta
5 3 1 1 6:2 10
5
FC – Žolík Malacky
5 3 0 2 10:5 9
6
FK Rača Bratislava
5 2 2 1 7:4 8
7
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica o.z.
5 2 2 1 9:7 8
8
MŠK FOMAT Martin
5 2 1 2 9:10 7
9
FK Beluša
5 2 0 3 6:5 6
10
ŠKF Sereď
5 1 3 1 4:3 6
11
OK Častkovce
5 1 2 2 7:9 5
12
Telovýchovná jednota JEDNOTA Bánová
5 1 2 2 4:8 5
13
TJ Družstevník Veľké Ludince
5 1 0 4 9:9 3
14
FK Podkonice
5 0 3 2 7:15 3
15
AFC Nové Mesto nad Váhom
5 1 0 4 3:11 3
16
FK Dubnica nad Váhom
5 0 0 5 4:15 -3

 

Ďalšie novinky