Muži v Rači remizovali a natiahli sériu bez prehry, nevyužili však početnú prevahu

  1. Domov
  2. A mužstvo
  3. Muži v Rači remizovali a natiahli sériu bez prehry, nevyužili však početnú prevahu

Naše A-mužstvo nastúpilo v nedeľu 10. septembra o 10.30 h na stretnutie 6. kola III. ligy Západ na pôde bývalého druholigistu FK Rača Bratislava.

Skóre stretnutia otvorilo v 24. minúte naše mužstvo. Marek Netolický nakopol loptu z ľavej strany, z blízkosti poliacej čiary do šestnástky, kde hlavičkoval obranca domácich, ale náš kapitán Patrik Abrahám číhal na odrazenú loptu a pohotovo z voleja rozvlnil sieť – 0:1. Domáci odpovedali už v 27. minúte zo štandardky z pravej strany. Adam Keszöcze poslal loptu ľavačkou prízemne pred bránu, kde ju v snahe o odkop nešťastne usmernil do našej svätyne Milovan Kapor – 1:1.

O približne desať minút neskôr si však naši hráči prinavrátili vedenie. Netolický opäť z ľavej strany nakopol na hrot útoku, domáci obrancovia s brankárom si neporozumeli a skackajúcu loptu netrafili, ale pohladil ju Abrahám, ktorý si dobre nabehol do tejto skrumáže a hrací predmet sa zastavil až v sieti – 1:2. Príležitosť na tretí gól sme mali v 40. minúte, keď Matej Rosenberger odcentroval zo štandardky z ľavej strany a Milovan Kapor trafil odrazenú loptu do pravej tyče brány Rače. Následne sa k dorážke z uhla dostal Abrahám, ale na bránkovej čiare zasiahol brániaci hráč domácich.

Prvý polčas priniesol až štyri góly. V 42. minúte sa kapitán Rače Marek Sokol uvoľnil na pravom krídle a odcentroval pred bránu, kde sa hlavou presadil Pavol Bellás – 2:2. Druhý polčas bol na šance chudobnejší. Ďalší dôležitý moment pre vývoj stretnutia prišiel v 58. minúte, keď Abrahám na hrote útoku vypichol loptu Sokolovi a kapitán Rače zatiahol ručnú brzdu, za čo videl červenú kartu. Náš tím bol v početnej prevahe v ofenzíve paradoxne menej nebezpečný ako v dovtedajšom priebehu, a tak tretí, rozhodujúci gól nepridal. Pre naše A-mužstvo tak ide o tretiu remízu v rade, pričom sériu bez prehry natiahlo na štyri zápasy. Ten najbližší odohrajú naši muži až v sobotu 23. septembra od 15.30 h na ihrisku súčasného lídra tabuľky OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy: „Do vylúčenia súperovho hráča to vyzeralo tak, ako by sme sa chceli prezentovať v ofenzíve. Niektoré veľmi ťažké situácie sme dokázali vyriešiť kombinačne. Okrem dvoch gólov sme za stavu 2:1 ešte nastrelili konštrukciu brány. Samozrejme, nemôžeme byť spokojní s našou defenzívou. Súpera sme do šancí nepúšťali, ale napriek tomu sme inkasovali dva góly, ktoré pripisujem hlavne našej nepozornosti. Po červenej karte domácich nám chýbalo viacej pokoja, presnosti a kreativity, aby sme sa dokázali presadiť aj po tretíkrát. Zo zápasu sa dali, vzhľadom na predvedenú hru, vyťažiť aj tri body, no z ihriska súpera si vážime aj bod. Teraz nás čaká dlhšia prestávka. Dúfam, že sa nám doliečia zranení hráči a zvládneme ďalší zápas vonku v Lehote pod Vtáčnikom.“

Marek Netolický, hráč RSC Hamsik Academy: „Boli sme počas celého týždňa pripravení, že to bude náročné. V prvom polčase sa nám darilo to, čo sme chceli hrať. Hrali sme hlavne do krajov, hrotoví hráči to sklepávali a dávali sme centrované lopty. Z dvoch centrov sme mali gólové príležitosti. Následne sme dostali lacné góly po centroch, kde sme si neprebrali hráčov. Na to trpíme. Po červenej karte sme sa prispôsobili súperovi, ktorý hrozil z nakopávaných lôpt. Mrzí nás tento zápas. Mali sme ho dotiahnuť do víťazného konca a doniesť domov tri body.“

Saveliy Somov, hráč RSC Hamsik Academy: „Určite sme boli lepším tímom, súper dal góly z ničoho. Zlomovým momentom bola podľa mňa červená karta, ktorá nám možno aj trochu uškodila. Oni sa potom viac povzbudzovali, dobre bránili, hrali celkom dobre. Nedokázali sme proste využiť početnú prevahu.“

III. liga Západ – 6. kolo nedeľa 10.09.2023, 10.30 h – Rača

FK Rača Bratislava – RSC Hamsik Academy 2:2 (2:2)

Góly: 27. Kapor (vla.), 42. Bellás – 24. a 36. Abrahám. ŽK: 75. Jeník, 84. Ľ. Závodný (RT) – 30. Netolický. ČK: 58. Sokol, 84. Ľ. Závodný (RT). Rozhodovali: Plavecký – Lenický, Vörös. Diváci: 250.

Zostava FK Rača Bratislava: Milošovič – Kňažek, Madubuegwu, Kolarik, Balog, Sokol (C), Štefanka, Jeník (90. Dujava), Maco (46. Kochan), Keszöcze (74. Trusina), Bellás (79. Cherevka). Tréner: J. Olejník.

Zostava RSC Hamsik Academy: Dovec – Jenat, Kapor, Holub – A. Jackuliak, Jančo, Nketan, Netolický – Somov (75. Výbošťok), Abrahám, Rosenberger (56. Ceniga). Tréner: D. Tomaškovič.

Ostatné výsledky – III. liga Západ – 6. kolo

FK Dubnica nad Váhom – TJ Družstevník Veľké Ludince 4:2

FC Žolík Malacky – TJ Jednota Bánová 0:1

ŠKF Sereď – FK Beluša 1:1

FK Slovan Duslo Šaľa – MŠK FOMAT Martin 2:2

MFK Zvolen – FK Podkonice 1:2

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom – AFC Nové Mesto nad Váhom 5:2

FC Slovan Galanta – OK Častkovce 2:1

Tabuľka III. ligy Západ po 6. kole

Klub
Z
V
R
P
Skóre
B
1
OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom
6 5 1 0 14:5 16
2
MFK Zvolen
6 4 1 1 11:6 13
3
FC Slovan Galanta
6 4 1 1 8:3 13
4
FK Slovan Duslo Šaľa
6 3 3 0 14:8 12
5
FC – Žolík Malacky
6 3 0 3 10:6 9
6
FK Rača Bratislava
6 2 3 1 9:6 9
7
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica o.z.
6 2 3 1 11:9 9
8
MŠK FOMAT Martin
6 2 2 2 11:12 8
9
Telovýchovná jednota JEDNOTA Bánová
6 2 2 2 5:8 8
10
FK Beluša
6 2 1 3 7:6 7
11
ŠKF Sereď
6 1 4 1 5:4 7
12
FK Podkonice
6 1 3 2 9:16 6
13
OK Častkovce
6 1 2 3 8:11 5
14
TJ Družstevník Veľké Ludince
6 1 0 5 11:13 3
15
AFC Nové Mesto nad Váhom
6 1 0 5 5:16 3
16
FK Dubnica nad Váhom
6 1 0 5 8:17 0

Ďalšie novinky