2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Starší dorastenci natiahli víťaznú šnúru, dievčatá bodovali proti Dukle

Počas víkendu na prelome septembra a októbra bodovali všetky naše mládežnícke kategórie.

Devätnástka si pripísala štvrtú výhru v rade

Naši starší dorastenci prehrávali v Šamoríne 2:0, ale predviedli skvelý obrat na 2:3, pričom vyrovnávajúci a víťazný gól strelili v záverečných minútach. Pripísali si tak štvrtú výhru v rade, pričom sériu bez prehry natiahli na šesť zápasov. Ten najbližší odohrajú v sobotu 7. októbra od 11.00 h doma v Rudlovej proti rovesníkom z FK Inter Bratislava. V tabuľke II. ligy Západ patrí našej U19 3. miesto, pričom na prvú Karlovu Ves stráca 2 body.

Ivan Varga, tréner RSC HA U19: „Na tento zápas sme sa pripravovali celý týždeň, a to nielen po taktickej a fyzickej, ale aj po mentálnej stránke. Vedeli sme, že nás čaká náročný súper, poznali sme jeho rozostavenie, čomu sme podriadili prípravu. V prvom polčase sme si vypracovali štyri čisté gólové šance, ale premenili sme iba jednu. Naopak, súper po našich individuálnych chybách strelil v úvode zápasu dva góly. Našťastie do polčasu znížil peknou strelou Vlkolenský. V druhom polčase sa hralo hore-dole, striedali sa brejkové situácie na oboch stranách. V úvode druhého polčasu sme boli lepší my, prostredná časť patrila domácim a v závere sme opäť prevzali iniciatívu my. Napokon to prinieslo ovocie v podobe dvoch gólov v závere zápasu. Veľmi sa tešíme z troch nečakaných bodov, ktoré nás určite nakopnú do ďalších ťažkých kôl.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 8. kolo – sobota 30.09.2023, 11.00 h – Šamorín

FC ŠTK 1914 Šamorín – RSC Hamsik Academy 2:3 (2:1)

Góly: 23. Csóka, 29. Santos – 33. Vlkolenský, 86. Kouadri, 87. Tomahogh. ŽK: 55. Blaško, 57. Diallo.

Zostava RSC HA U19: Elischer – Kuraj, Blaško (C), Martinec (84. Tomahogh), Hanzlovič (46. Ňuňuk) – Kouadri, Klandúch, Mlkvik (60. Beták) – Diallo (60. Renko), Vlkolenský (60. Kajsin), Šimo. Tréneri: O. Vilner a I. Varga.

Sedemnástka v Šamoríne remizovala, stále je bez prehry

Naši mladší dorastenci ešte stále neokúsili chuť prehry, hoci v Šamoríne neudržali tesné vedenie. Udržali si prvú priečku, pričom na druhé SDM Domino majú 2-bodový náskok. Našu U17 čaká ďalší zápas v sobotu 7. októbra o 13.30 h, keď sa v Rudlovej stretne s bratislavským Interom.

Adam Hroš, tréner RSC HA U17: „Zápas na pôde Šamorína bol od začiatku charakteristický rýchlou hrou, ktorá sa prelínala zo strany na stranu. Po rýchlych útokoch si mužstvá vytvárali strelecké príležitosti. Našu hru poznačilo skoré vynútené striedanie, ale v závere polčasu sme zvládli výborne kombináciu a po prihrávke do šestnástky sme hlavou strelili prvý gól zápasu. V druhom polčase sa charakter hry nezmenil. Žiaľ, najväčšiu šancu zápasu sme nepremenili, za čo sme po sérii rohov súpera boli potrestaní vyrovnávajúcim gólom. Radosť zo skutočnosti, že sme stále bez prehry, prekrýva vážne zranenie Bohuša Liptáka, ktorému želáme skoré uzdravenie.“

II. LMD U17 – sk. Západ – 8. kolo – sobota 30.09.2023, 13.30 h – Šamorín

FC ŠTK 1914 Šamorín – RSC Hamsik Academy 1:1 (0:1)

Góly: 74. Vitáloš – 40. F. Lehocký. ŽK: 63. Kalafut, 78. Belička.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Belička, Mišek, Beňák (69. Kollár), Tavačiak (69. Čiliak) – Gargulák, Kalafut, Lipták (21. Štroffek) – Kabina (64. L. Mlynárik), F. Lehocký (C), Vanacký (64. Mettler). Tréner: A. Hroš.

Pätnástka zdolala Liptovský Mikuláš

Starší žiaci U15 doma tesne vyhrali nad Liptovským Mikulášom. Najbližšie budú hrať v sobotu 7. októbra od 10.00 h v Priechode proti MFK Dukla Banská Bystrica.

Marek Hamšík, tréner RSC HA U15: „Od začiatku sme boli veľmi aktívni. Dobre sme pressovali, držali loptu a vytvárali si šance. Jediné, s čím sme sa trápili, bolo zakončenie. Pomer striel na bránu bol 27:2, ale konečný výsledok 2:1. Určite sa musíme zlepšiť v efektivite pred súperovou bránou.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 6. kolo – sobota 30.09.2023, 10.00 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy – MFK Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0)

Góly: 43. Matejko, 60. Beľa – 78. A. Kováč.

Zostava RSC HA U15: Turic (41. Cipciar) – Malček, K. Kapustík, Pankov, Gereg, Husár (55. Zelina), Filipovič, Ch. Hamšík (C), Beľa (67. Húska), Ďurovec (41. Medveď), Matejko. Tréner: M. Hamšík.

Štrnástka s Liptákmi remizovala

Naši starší žiaci U14 si s rovesníkmi z Liptova body rozdelili. V nasledujúcom kole sa stretnú s Duklou v Priechode v sobotu 7. októbra o 12.00 h.

Adrián Boháčik, tréner RSC HA U14: „Kvalitný žiacky zápas, ku ktorému prispeli obe družstvá dobrými výkonmi a nasadením. Z pohľadu nášho tímu sme sa fyzicky vyspelejšiemu tímu dokázali vyrovnať, ukázali sme mnoho pekných futbalových vecí. Škoda, že sme niektoré z nich nedotiahli do úspešného konca. Mrzí nás, že sme neudržali dvojgólový náskok až do konca, ale určite môžeme chlapcov za predvedený výkon pochváliť.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – 6. kolo – sobota 30.09.2023, 12.00 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy – MFK Liptovský Mikuláš 2:2 (1:0)

Góly: 12. Chlebničan, 40. Čief – 54. a 59. Ščamba.

Zostava RSC HA U14: Š. Kapustík (54. Mihalíček) – Chlebničan, Pušpoky (54. Jánošík), Kapusta (36. Čief), Bernolák (64. Hrubý), Bačko, Kaštankin, Kučerák, Pavlovský, L. Hamšík (36. Uhrík), Vaculčík (C). Tréner: A. Boháčik.

Trinástka vyhrala na Liptove

Naši mladší žiaci U13 si vonku poradili s rovesníkmi z MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Najbližší zápas odohrajú v sobotu 7. októbra od 10.00 h v Podlaviciach proti MFK Dukla Banská Bystrica.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U13: „Veľmi dobre zvládnutý zápas z našej strany. Súpera sme aktívnou hrou od úvodu dostali pod tlak. Len vinou našej nepresnej koncovky nebol zápas rozhodnutý už v prvom polčase. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, našu stálu prevahu sme korunovali ďalšími strelenými gólmi a zaslúžene zvíťazili. Chlapcov chválime za celozápasové nasadenie, predvedenú hru a veľkú chuť zvíťaziť.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 6. kolo – sobota 30.09.2023, 10.00 h – Liptovský Mikuláš

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – RSC Hamsik Academy 1:5 (0:1)

Góly: 55. Balluch – 7. Zajac, 42. a 54. L. Illés, 53. Vanik, 70. Zajac.

Zostava RSC HA U13: Hiadlovský – Mondzo, Vitouš (C), Ličák, Babnič, Babjak, Pavlík, Zajac, Vaník, Kavčák, L. Illés, Hudoba, Lehocký, Medveď, Siman. Tréner: M. Jelenčík.

Dvanástka taktiež víťazne

Aj naši mladší žiaci U12 vonku bodovali naplno, keď Liptákov porazili v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách 16:6 z nášho pohľadu. Rovesníkov z banskobystrickej Dukly privítajú v sobotu 7. októbra v Podlaviciach o 11.30 h.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – RSC Hamsik Academy 6:16

Góly RSC HA U13: Uhnák 4, Šimon 3, Barcík 2, Csaba, Kičin, Schiller, Takáč, Antič, Hampek, Franc.

Zostava RSC HA U12: Konárik – Šimon, Barcík, Segeč, Ernek, Majer, Šimko, Csaba, Uhnák (C), Kičin, Schiller, Hrušecký, Takáč, Šuhajda, Antič, Hampek, Matejko, Franc. Tréner: P. Zlevský.

Dorastenky si rozdelili body s Duklou

Naše dievčatá WU19 sa v prvý októbrový deň stretli na umelej tráve v Rudlovej s rovesníčkami z MFK Dukla Banská Bystrica. Obe družstvá skórovali dvakrát. Naše dorastenky sú bez prehry už tri kolá po sebe a v tabuľke I. ligy skupiny B im patrí 4. miesto so zhodným počtom bodov s treťou Duklou. Naša dievčenská devätnástka bude hrať najbližšie v nedeľu 8. októbra od 10.00 h na pôde MŠK FOMAT Martin.

I. LD WU19 – sk. B – 4. kolo – nedeľa 01.10.2023, 11.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:0)

Góly: 29. Bobčeková (pen.), 58. Kopecká – 52. Brandysová, 84. Voskárová.

Zostava RSC HA WU19: Ďuriančíková – Nigriniová, Martincová, Krajanová, Mesiarova (53. Čiefová), Kislingerová (C), Bobčeková, Arbetová (53. Koristeková), Zavaterníková, Ondíková, Kopecká (73. Barteková). Tréner: J. Krull.

Žiačky nad Duklistkami vyhrali

Naše dievčatá WU15 sa po zápase s Duklou tešili z výhry 5:1, a ťahajú tak 3-zápasovú víťaznú šnúru. Ďalší zápas ich čaká v nedeľu 8. októbra o 12.00 h na ihrisku MŠK FOMAT Martin.

I. LŽ WU15 – sk. B – 4. kolo – nedeľa 01.10.2023, 13.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MFK Dukla Banská Bystrica 5:1 (1:1)

Góly: 22. a 75. Pisarovičová, 66. a 77. Ferenčíková, 72. Fekiačová – 29. Plauchová.

Zostava RSC HA WU15: Ivanová – Mojžišová, Knižka, Raffajová, Masariková, Fekiačová (C), Stanová, Leitlová, Ferenčíková, Pisarovičová, Helexová, Dobríková, Hrušecká, Vrábľová, Zacharová, Tonhauserová, Spišiaková. Tréner: L. Karabin.

Darilo sa aj našim B-tímom. Rezerva dorastu, hrajúca štvrtú ligu, vyhrala v Dudinciach po výsledku 1:2, a tak má na konte tri výhry v rade. Žiacke B-tímy, ktoré pôsobia v druhej lige, hrali v Brusne. Béčko starších žiakov remizovalo 0:0 a rezerva mladších žiakov bodovala naplno po výsledku 0:2.

Sumár mládeže z predchádzajúceho víkendu nájdete tu.