Muži ukončili čakanie na výhru, s čistým kontom zdolali Častkovce

2. A mužstvo
  3. Muži ukončili čakanie na výhru, s čistým kontom zdolali Častkovce

Naše A-mužstvo privítalo v sobotu 28. októbra o 15.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani-Kráľovej v rámci 13. kola III. ligy Západ súpera z Častkoviec.

Skóre sa menilo už v 13. minúte, keď naši útočníci výborne zapracovali na hrote útoku. Saveliy Somov vyhral súboj, z čoho ťažil 18-ročný Patrik Kukučka, ktorý sa telom taktiež presadil medzi dvomi brániacimi hráčmi súpera, vypracoval si šancu a zoči-voči brankárovi Andrejovi Kišacovi nezaváhal – 1:0. Inak sme ale v priebehu prvého polčasu šance nevideli. Dominovali defenzívy oboch mužstiev a lopta sa nachádzala prevažne medzi šestnástkami.

Po zmene strán ale zverenci trénera Denisa Tomaškoviča zvýšili aktivitu v ofenzíve. Tá vyvrcholila výbornou pasážou od 55. minúty, kedy si vypracovali sériu rohových kopov. Počas týchto chvíľ to Matej Rosenberger po zasekávačke zľava na stred skúsil z hranice pokutového územia a vyprášil Kišacove rukavice. Hráči Častkoviec náročné situácie spočiatku zvládali, keď loptu blokovali a odvracali mimo šestnástky. V 59. minúte sa už ale hráčom RSC Hamsik Academy podarilo zvýšiť na 2:0, keď po rohovom kope z pravej strany skóroval na prednej tyči stopér Alex Holub – 2:0.

Hostia v záverečnej polhodine vrhli všetky sily do útoku. V 68. minúte sa hroťák Dominik Martišiak z ničoho nič ocitol sám medzi našimi stopérmi, ale strela z hranice pokutového územia mu nesadla ideálne, Adrián Slančík ju poľahky zneškodnil. Krátko nato mali Častkovce k dispozícii zaujímavú štandardku spoza veľkého vápna, viac z pravej strany, ale Erik Minaroviech poslal loptu ľavačkou len tesne vedľa ľavej tyče našej brány. V 74. minúte kopal priamy kop z ešte lepšej pozície Martišiak, ale ani on nepochodil, keď trafil náš múr.

V záverečnej štvrťhodine si už naši muži tri body a čisté konto postrážili, a ukončili tak októbrové čakanie na víťazstvo. Pred nami sú ešte štyri duely v jesennej časti. Ten najbližší čaká A-mužstvo RSC Hamsik Academy už v stredu 1. novembra o 10.30 h v Lehote pod Vtáčnikom. Pôjde o dohrávku 8. kola.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy: „Veľmi sa tešíme z tohto víťazstva, aj keď sa nerodilo ľahko. V prvom polčase sme hrali opäť výborne v defenzíve, no rovnako aj súper. Preto bolo šancí málo a hral sa futbal medzi šestnástkami. Podarilo sa nám však využiť jednu príležitosť. Cez prestávku sme nabádali hráčov, aby sa neuspokojili a išli za druhým gólom, čo sa nám aj podarilo. V druhom polčase musel súper viacej otvoriť hru, čo nám vyhovovalo a mali sme tam pár situácií, kde sme boli nebezpeční pred bránou súpera. Po druhom strelenom góle súper vrhol všetky sily do útoku, ale som veľmi rád, že sme zápas dotiahli do víťazného konca, aj keď tam bolo zopár nebezpečných momentov aj pred našou bránou. Dúfam, že nám toto víťazstvo pomôže do nahusteného programu, ktorý nás čaká. Teraz musíme dobre zanalyzovať súpera, a pripraviť sa na stredu.“

Patrik Kukučka, útočník RSC Hamsik Academy, strelec prvého gólu: „Dnešný zápas dopadol výsledkovo podľa našich predstáv. Tie tri body sme potrebovali. V prvom polčase sme nemali dobre pokrytých hráčov, veľa sme behali na lopte aj bez. Za strelený gól som rád, že som pomohol tímu. V druhom polčase to bolo lepšie, mali sme viac šancí, a to sa aj vyplatilo, keď sme po rohovom kope dali druhý gól. Dúfam že budeme takto pokračovať ďalej.“

Alex Holub, obranca RSC Hamsik Academy, strelec druhého gólu: „Z môjho pohľadu sme odohrali slušný zápas, v ktorom bolo veľa dobrých aj horších vecí. V prvom polčase sme dali gól z protiútoku, ale mali sme trošku taktické problémy, ktoré sme odstránili vstupom do druhého polčasu, kde sme prvých pätnásť minút vlastne len búšili do súpera, z čoho sme dali druhý gól. Toto víťazstvo nám verím pomôže a zvládneme čo najlepšie posledné zápasy, aby sme boli všetci spokojní cez zimnú prestávku.“

III. liga Západ – 13. kolo – sobota 28.10.2023, 15.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová

RSC Hamsik Academy – OK Častkovce 2:0 (1:0)

Góly: 13. Kukučka, 59. Holub. ŽK: 18. Netolický, 42. Kapor, 69. Novak – 25. Šebek, 34. Laurinec. Rozhodovali: Vaňo – Tománek, Mokrý. Diváci: 84.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Jenat, Holub, Kapor – A. Jackuliak (75. Výbošťok), Netolický, Jančo, Novak – Rosenberger (71. Nketan) – Somov (86. Abrahám), Kukučka (46. Repa).
Tréner: D. Tomaškovič.

Zostava OK Častkovce: Kišac – Šebek, Valo, Halás, Minaroviech – Novotný (62. Žákech), Laurinec, Sládek (62. Fako) – Majkút (78. Machara), Martišiak, Petráš (46. Mizerák).
Tréner: R. Hodál.