2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Žiačky vyhrali nad Prievidzou, starší žiaci postúpili do skupiny o titul

Počas druhého novembrového víkendu odohrali žiacke a dievčenské kategórie RSC Hamsik Academy Banská Bystrica svoje predposledné jesenné zápasy. B-tím dorastu zakončil jeseň dohrávkou.

Pätnástka spečatila postup do skupiny o titul

Naši starší žiaci U15 potrebovali v piatok 10. novembra na domácej umelej tráve v Rudlovej zdolať MFK Zvolen, aby už mali istú jarnú časť v nadstavbovej skupine Stred+Východ o titul. Zverenci trénera Mareka Hamšíka cieľ splnili, porazili rovesníkov zo Zvolena vysokým rozdielom, a tak si ešte pred posledným jesenným kolom zaistili postupovú 4. priečku v tabuľke I. ligy Stred. Dvomi gólmi sa zaskvel kapitán Christian Hamšík aj Peter Filipovič, až štyri asistencie nazbieral Jakub Holek. Naša pätnástka aktuálne ťahá 3-zápasovú víťaznú šnúru.

Marek Hamšík, tréner RSC HA U15: „Veľmi ma potešil výkon mužstva. Hlavne kvôli tomu, že som tam videl veci, ktoré pravidelne trénujeme, a chalani to preniesli do zápasu. Bolo tam minimálne pätnásť akcií na úrovni dospelého futbalu. Takže ideme správnym smerom a budeme sa snažiť neustále zlepšovať našu hru.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 12. kolo – piatok 10.11.2023, 13.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MFK Zvolen 9:1 (5:0)

Góly: 10. a 64. Ch. Hamšík, 22. (pen.) a 37. Filipovič, 26. A. Matejko, 40. Masný, 56. K. Kapustík, 59. Ďurovec, 69. Húska – 75. Oravec.

Zostava RSC HA U15: Turic (41. Cipciar) – M. Illés (41. Mar. Medveď), Malček (53. Húska), K. Kapustík, Gereg (41. Pankov) – Filipovič, Zelina, Ch. Hamšík (C) – Holek, A. Matejko (53. Ďurovec), Masný (41. Beľa).

Štrnástka taktiež dominovala

Aj naši starší žiaci U14 v poslednom domácom jesennom vystúpení porazili Zvolenčanov vysokým rozdielom, pričom štyri góly strelil Šimon Šiko.

Adrián Boháčik, tréner RSC HA U14: „Predviedli sme dominantný výkon. Počas celého zápasu sme ukazovali hernú tvár, ktorú trénujeme a chceme sa ňou na ihrisku prezentovať. Taktiež teší, že sme boli koncentrovaní celý zápas a neinkasovali sme gól. Najbližšie nás čaká posledný zápas jesennej časti a verím, že v ňom nadviažeme na tento výkon.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – 12. kolo – piatok 10.11.2023, 15.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MFK Zvolen 10:0 (4:0)

Góly: 8. Uhrík, 25. Pušpoky, 30., 37., 52. a 57. Šiko, 32. L. Hamšík, 55. a 61. Zlevský, 65. Koštial.

Zostava RSC HA U14: Š. Kapustík (36. Šedík) – M. Kapusta (51. Čierny), Vaculčík (C), Pavlovský (36. Hrubý), Kučerák – Uhrík (51. Zlevský), Bernolák (51. Koštial), L. Hamšík – Jánošík (36. Bačko), Pušpoky, Šiko.

Trinástka vo Zvolene úspešná

Naši mladší žiaci U13 v sobotu 11. novembra uspeli na umelej tráve vo Zvolene, a pripísali si tak šiestu výhru v rade. V tabuľke im tak patrí 4. miesto, pričom na tretiu banskobystrickú Duklu strácajú dva body, ale majú zápas k dobru.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U13: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Našou aktivitou sme dokázali kontrolovať hru, súperovi sme takmer nič nedovolili a našu dominanciu sme podčiarkli úvodným gólom. Keďže sa nám už do polčasu nepodarilo skórovať, do šatne sme odchádzali s najtesnejším náskokom. Hoci sa súperovi podarilo v druhom polčase dvakrát vyrovnať, našou nezlomnosťou a hernou kvalitou sme dokázali doviesť zápas do víťazného konca. Chlapcov chválime za nepoddajnosť a vieru vo svoje schopnosti. Škoda viacerých nepremenených gólových príležitostí, výsledok zápasu mohol byť jednoznačnejší.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 12. kolo – sobota 11.11.2023, 10.00 h – Zvolen UT

MFK Zvolen – RSC Hamsik Academy 2:4 (0:1)

Góly: 37. Mojžiš, 60. Růžek (pen.) – 7. Vanik, 48. Pavlík, 61. Borguľa, 67. Zajac.

Zostava RSC HA U13: Siman – Mondzo, Vitouš, Ličák, Soľák – Babjak – Borguľa, Zajac, Pavlík, Vaník – Hudoba.
Náhradníci: J. Lehocký, Mat. Medveď, Diško.

Aj dvanástka si so Zvolenčanmi poradila

Aj naši mladší žiaci U12 zdolali súpera zo Zvolena, keď v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách vyhrali 9:4 z nášho pohľadu. Druhou výhrou v rade sa tak v tabuľke bodovo dotiahli na piate Pohronie.

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 12. kolo – sobota 11.11.2023, 11.30 h – Zvolen UT

MFK Zvolen – RSC Hamsik Academy 4:9 (1:4)

Góly RSC HA U12: Uhnák 2, Ernek 2, Šimon, Barcík, Franc, Nedzbala, Antič.

Zostava RSC HA U12: Konárik, Šimon, Barcík, Segeč, Majer, Šimko, Csaba, Uhnák (C), Kičin, Takáč, F. Matejko, Franc, Ernek, Míka, Nedzbala, Matula, Hampek, Flosník, Antič.

Juniorky s Prievidzou remizovali

Naše dievčatá WU19 si v nedeľu 12. novembra na umelej tráve v Rudlovej rozdelili body so súperkami z Prievidze. Na gól hostiek z penalty zo záveru prvého polčasu odpovedala hneď v úvode druhého dejstva Sofia Ondíková. Naše juniorky sa aktuálne nachádzajú na 5. priečke tabuľky I. ligy skupiny B. Hoci išlo o posledné jesenné kolo, ešte ich čaká dohrávka, a to 26. novembra na ihrisku GFC Regionálnej Akadémie.

Julián Krull, tréner RSC HA WU19: „Vedeli sme, že proti Prievidzi to nebude ľahký zápas, ale priebeh v prvom polčase nenasvedčoval, že do šatní pôjdeme s inkasovaným gólom z pokutového kopu po faule z ojedinelého útoku súperiek v závere polčasu. Do druhého polčasu sme vyšli so zámerom premieňania príležitostí, čo nám hneď v 47. minúte vyšlo. Začali sme viac kombinovať a boli sme nebezpeční, ale otočiť výsledok na našu stranu sa nám nepodarilo. Nebudeme sa sťažovať na neuznaný gól, pretože sme si vytvorili množstvo šancí, avšak premeniť iba jednu je veľmi málo.“

I. LD WU19 – sk. B – 10. kolo – nedeľa 12.11.2023, 11.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FC Baník Prievidza 1:1 (0:1)

Góly: 47. Ondíková – 43. Kluvancová (pen.).

Zostava RSC HA WU19: Ďuriančiková – Nigríniová, Krajanová, Martincová, Mesiarová – Barteková (66. Arbetová), Kislingerová, Kopecká – Ondíková, Kozloková (60. Bobčeková), Zavaterníková.

Žiačky bodovali naplno

Našim dievčatám WU15  sa proti rovesníčkam z Prievidze darilo viac, keď nastrieľali päť gólov a udržali si čisté konto. Hetrikom sa prezentovala kapitánka Linda Cmoríková a dva góly pridala Miriam Michaela Pisarovičová. Našim žiačkam tak naďalej patrí 4. miesto so 4-bodovou stratou na tretí Trenčín, ale aj so zápasom k dobru.

I. LŽ WU15 – sk. B – 10. kolo – nedeľa 12.11.2023, 13.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FC Baník Prievidza 5:0 (1:0)

Góly: 23. a 53. Pisarovičová, 55., 65. a 69. Cmoríková.

Zostava RSC HA WU15: Ivanová, Mojžišová, Raffajová, Fekiačová, Leitlová, Ferenčíková, Pisarovičová, Helexová, Hrušecká, Vrábľová, R. Zacharová, Spišiaková, Cmoríková (C), Polónyová, Pažická, Dobríková, Stanová, S. Zacharová.

B-tím dorastu zakončil jeseň poltuctom

Rezerva nášho dorastu zakončila jeseň vysokým víťazstvom, keď si v dohrávke poľahky poradila so Bzovíkom. Až štyrikrát skóroval Tomáš Krnáč a do streleckej listiny sa zapísal aj gólman Markus Gočaltovský, ktorý premenil penaltu. B-tím nášho dorastu tak bude zimovať na čele tabuľky IV. ligy Stred.

IV. LD U19 – dohrávka 10. kola – nedeľa 12.11.2023, 16.30 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy B – TJ Družstevník Bzovík 6:0 (2:0)

Góly: 28. Gočaltovský (pen.), 33., 65., 78. a 85. Krnáč, 49. Mettler.

Zostava RSC HA U19 B: Gočaltovský – Čiliak, Škovirha (C), Mettler (49. Brašeň), Štroffek (49. L. Mlynárik), Joščák, Dorotík (49. Kročka), Bagin (46. Hajíček), Krnáč, Glončák (60. Zelina), Dian.
Tréner: I. Bambušek.

Dorastenci mali hrať na pôde MFK Púchov, ale zápasy U19 aj U17 boli napokon preložené na 22. novembra.

Sumár mládeže z predchádzajúceho víkendu nájdete tu.