2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Dorastenci natiahli víťaznú šnúru, štrnástka vyhrala v Michalovciach

Naši starší a mladší dorastenci nás potešili víťazstvami aj počas prvého aprílového víkendu. Pätnástka zaznamenala prvú prehru v nadstavbe, ale štrnástka bodovala naplno. Vyhrať sa podarilo aj našim dievčatám.

Devätnástka potvrdila proti Sencu dobrú formu

Starší dorastenci bodovali naplno aj v šiestom zápase v jarnej časti, a tak sú v tabuľke II. ligy Západ prví s 5-bodovým náskokom pred Martinom.

Ivan Varga, tréner RSC HA U19: „Za dnešný výkon a prístup hráčov k zápasu musím pochváliť. Ani jeden výkon nebol podpriemerný. Určite sme spokojní s výsledkom, aj keď stopercentných šancí bolo mnohonásobne viac. Súpera sme nepustili do žiadnej väčšej šance a počas celého zápasu sme mali zápas pod kontrolou. V zápase sme mohli vidieť pekné kombinačné akcie a viacero osobných súbojov, v ktorých sme dominovali. Ďalší zápas bude určite náročnejší, na horúcej pôde Považskej Bystrice, na ktorý sa musíme patrične cez týždeň pripraviť a vedieť reagovať.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 21. kolo – sobota 06.04.2024, 11.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MŠK Senec 4:0 (2:0)

Góly: 18. Tonkovič, 24. Mlkvik, 74. Ňuňuk, 76. Blaško. ŽK: 32. Kajsin, 64. Jabor – 51. Benko, 53. Arnold.

Zostava RSC HA U19: Gočaltovský – Gombala (59. Jabor), Blaško (C), Santos (77. Renko), Y. Hachek – Hreha, Klandúch, Kajsin (71. Kuraj) – Tonkovič (59. Ňuňuk), Vlkolenský, Mlkvik (71. Beták).

U19: výsledkyprogramtabuľka

Sedemnástka opäť s čistým kontom

Mladší dorastenci vyhrali piaty zápas v rade, pričom na jar ešte neprehrali. V posledných štyroch kolách zároveň neinkasovali ani raz. Na čele tabuľky majú 5-bodový náskok pred Dubnicou nad Váhom.

Peter Lihan, tréner RSC HA U17: „Po veľkonočnej prestávke sme do domáceho zápasu vstúpili veľmi aktívne a už po piatich minútach sme po výbornom rozohratí štandardnej situácie strelili úvodný gól zápasu. Ten nás trošku upokojil, ale stále sme pokračovali v aktívnej hre, vďaka ktorej sme sa dostávali do šancí. V 14. minúte sme pridali ďalší gól a po ďalšom rozohratí štandardnej situácie, strele do žrde a dorazení lopty do brány súpera nám gól nebol uznaný. Ďalšia strela zvnútra šestnástky skončila na brvne, a tak sme do šatne v polčase odchádzali len za stavu 2:0. Druhý polčas sme začali rozhárane, nedokázali sme sa dostať do správneho rytmu. Súpera sme do šancí síce nepúšťali, ale sami sme si ich vytvárali menej ako v prvom polčase. Až pätnásť minút pred koncom zápasu sme pridali ďalší gól a definitívne rozhodli o výsledku zápasu.“

II. LMD U17 – sk. Západ – 21. kolo – sobota 06.04.2024, 13.30 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MŠK Senec 3:0 (2:0)

Góly: 6. Mišek, 14. Glončák, 66. Gargulák. ŽK: 53. Vanacký, 79. Kalafut – 33. Palkovič, 52. Rybár, 61. Sándor.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Tavačiak, Beňak, Mišek, Belička (62. Kalafut) – Rumanovský, Gargulák (C), Štefan (69. Štroffek) – Harmata, Glončák (48. Vanacký), Mettler (48. Kabina).

U17: výsledkyprogramtabuľka

Pätnástka na Zemplíne neuspela

Starší žiaci U15 zaznamenali v Michalovciach ešte len prvú prehru v nadstavbovej skupine Stred+Východ o titul, ale naďalej sú aspoň o skóre prví.

Marek Hamšík, tréner RSC HA U15: „Odohrali sme ťažký zápas a myslím si, že remízu sme si zaslúžili. Za stavu 0:0 sme mali dve veľké šance a ďalšiu za stavu 1:0, kde sme sa mohli vrátiť do zápasu. Ponaučenie do budúcna je vedieť, ako zahrať na súpera, ktorý sa zavrie na vlastnej polovici.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred+Východ o titul – 6. kolo – sobota 06.04.2024, 11.00 h – Michalovce UT

MFK Zemplín Michalovce – RSC Hamsik Academy 2:0 (1:0)

Góly: 36. (pen.) a 67. Sabo. ŽK: 68. Takáč, 71. Sabo, 75. Neuvirth, 80. Palčík – 80. Filipovič.

Zostava RSC HA U15: D. Cipciar – Pankov (58. Beľa), Malček, K. Kapustík, Gereg – Ch. Hamšík, Húska (72. Barla), Filipovič – Holek, A. Matejko (58. Ďurovec), Masný.

U15: výsledkyprogramtabuľka

Štrnástka v Michalovciach vyhrala

Starší žiaci U14 si pripísali druhé víťazstvo v rade a v tabuľke poskočili na 4. miesto.

MFK Zemplín Michalovce – RSC Hamsik Academy 1:2 (0:0)

Góly: 47. Dolinič – 39. Uhrík, 68. Čička. ŽK: 49. Macár – 25. Čička, 42. Koštial.

Zostava RSC HA U14: Š. Kapustík – Čička, Jánošík (53. Štellmach), Mar. Kapusta (36. Bačko), Koštial (45. Bodnárik), Bernolák, Kučerák, Pavlovský, Čief, Vaculčík (C), Uhrík.

U14: výsledkyprogramtabuľka

Juniorky s vysokým víťazstvom

Dievčatá WU19 si poradili so súperkami z FK Pohronie, ktoré sú v skupine B posledné. Naše juniorky okupujú v tabuľke 4. pozíciu.

I. LD WU19 – sk. B – 13. kolo – nedeľa 07.04.2024, 11.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FK Pohronie 9:0 (3:0)

Góly: 8., 45. a 58. Kozloková, 25. a 82. Zavaterníková, 48. Martincová, 65. Arbetová, 87. Kopecká, 90. Kislingerová.

Zostava RSC HA WU19: Ďuriančiková – Nigriniová, Martincová, Krajanová, Mesiarová (54. Kopecká), Kislingerová (C), Barteková (54. Arbetová), Bobčeková, Zavaterníková, Ondíková, Kozloková.

WU19: výsledkyprogramtabuľka

Žiačkam sa strelecky taktiež darilo

Aj naše dievčatá WU15 proti poslednému Pohroniu potvrdili rolu favorita a strelili až 14 gólov.

I. LŽ WU15 – sk. B – 13. kolo – nedeľa 07.04.2024, 13.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FK Pohronie 14:0 (5:0)

Góly: 11., 23. a 52. Stanová, 27. Šugarová (vl.), 30. Leitlová, 35. a 61. Vrábľová, 47. (pen.) a 65. Fekiačová, 49. Spišiaková, 66. Beranová, 68. a 70. Hrušecká, 72. Zacharová.

Zostava RSC HA WU15: Pisarovičová, Mojžišová, Raffajová, Fekiačová (C), Leitlová, Helexová, Hrušecká, Vrábľová, Spišiaková, Dobríková, Stanová, Masariková, Zacharová, Dorotovičová, Beranová, Gyalókay, Polónyová, Balonová, Pažická, Knižka, Szénásiová, Béreš.

WU15: výsledkyprogramtabuľka

B-tím starší žiakov remizoval v Žarnovici

B-tím starších žiakov je po remíze v Žarnovici na 4. mieste tabuľky II. ligy skupiny C.

II. LSŽ U15 – sk. C – 16. kolo – sobota 06.04.2024, 10.00 h – Žarnovica

MFK Žarnovica – RSC Hamsik Academy B 1:1 (0:0)

Góly: 47. Tekeli – 65. Ferreira. ŽK: 51. Parády – 39. Zlevský, 42. T. Ugróczy (tréner), 64. Latinák. ČK: 70. Ugróczy (po druhej ŽK).

Zostava RSC HA U15 B: Mihalíček – Zlevský, Brndiar, Kaštankin, Čierny, Moncoľ, Latinák (C), Snopko, Fodor, Vohar, Ferreira.

U15 B: výsledkyprogramtabuľka

B-tím mladších žiakov v Žarnovici prehral

Rezerve mladších žiakov sa v Žarnovici nepodarilo skórovať a po prehre klesla na 7. miesto.

II. LMŽ U13 – sk. C – 16. kolo – sobota 06.04.2024, 11.45 h – Žarnovica

MFK Žarnovica – RSC Hamsik Academy B 3:0 (2:0)

Góly: 17., 28. a 59. Pán. ŽK: 24. Lalík, 58. Hedervari, 58. Ďatko – 3. Biely, 35. Siman.

Zostava RSC HA U13 B: Biely, Siman, Komora, Abel, Lukáč, Starosta, Droba, Pleško, Môcik, Valent, M. Medveď, Eremiáš, J. Lehocký (C), Hudoba, Ištok, Follner, L. Medveď, Bajnok, Antič.

U13 B: výsledkyprogramtabuľka

B-tím dorastu deklasoval Ladomerskú Viesku

Rezerva nášho dorastu dala v Ladomerskej Vieske 7 gólov a naďalej je na čele tabuľky IV. ligy skupiny Stred.

IV. LD U19 – sk. Stred – 14. kolo – nedeľa 07.04.2024, 10.30 h – Ladomerská Vieska

FK FILJO Ladomerská Vieska – RSC Hamsik Academy B 1:7 (1:4)

Góly: 36. Žbirka – 5., 6. a 37. Dorotík, 12. Gatial, 50. a 78. Tomahogh, 81. Švaral. ŽK: 7. Kováč – 39. Rohár.

Zostava RSC HA U19 B: Dančo (C) – Štroffek (46. L. Mlynárik), Čiliak, Bagin, Gatial, Brašeň (54. Zelina), Tomahogh, Joščák, Krnáč (54. Dian), Rohár (46. Mutniansky), Dorotík (54. Švaral).

U19 B: výsledkyprogramtabuľka