FK JUPIE Banská Bystrica

Futbalový klub FK JUPIE Banská Bystrica bol klub, ktorý sa od roku 1993 orientoval na všeobecnú športovú prípravu talentovaných chlapcov už od ich 6-teho roku života. V septembri 1993 bola založená Súkromná škola futbalu JUPIE (SŠF JUPIE), kde pod odborným vedením trénerov Ivana Štulajtera (A licencia) a Petra Štefaňáka (A licencia) začalo 22 mladých 6 – 7 ročných talentovaných chlapcov so všeobecnou športovou prípravou orientovanou na všestranný rozvoj pohybových schopností a s učením základov futbalovej techniky. V prvých rokoch projektu bola súčasťou tréningového procesu jedenkrát týždenne i výučba anglického resp. nemeckého jazyka. V sezóne 1995/96 sa družstvo prípravky SŠF JUPIE prvý krát zapojilo do pravidelnej súťaže, organizovanej ObFZ Banská Bystrica. V roku 1997 pôsobili pri SŠF už 4 družstvá (mladší žiaci, prípravka A,B, predprípravka). V júni 1999 došlo k zlúčeniu FK SŠF JUPIE a FK Podlavice a vzniklo občianske združenie FK JUPIE Banská Bystrica – Podlavice s 10 mládežníckymi a 1 seniorským družstvom.

V krátkej histórii sa stal v kategórii mladších žiakov majstrom Slovenska v hale. V klube vyrástlo niekoľko hráčov, ktorí mu robili dobré meno doma aj v zahraničí, ako Marek Hamšík, Andrej Rendla či Jakub Sylvestr.

FK Rakytovce

FK Rakytovce bol slovenský futbalový klub, ktorý sídlil v banskobystrickej mestskej časti Rakytovce. Založený bol v roku 1986 pod názvom TJ STS Rakytovce. Od sezóny 2018/19 pôsobil v tretej lige Stredoslovenského futbalového zväzu. FK Rakytovce fungoval v minulosti aj pod názvami TJ STS Rakytovce, ŠK Kvasna Rakytovce, ŠK Stapex Rakytovce, FK Rakytovce 85 a MFK Banská Bystrica