Sumár mládeže: Mladší dorastenci vyhrali v Nitre, žiaci nestačili na Žilinu

2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Mladší dorastenci vyhrali v Nitre, žiaci nestačili na Žilinu

Počas prvého septembrového víkendu odohrali mládežnícke kategórie RSC Hamsik Academy ďalšie majstrovské stretnutia. Dorastenci sa predstavili v Nitre, žiaci si zmerali sily so Žilinou, rezerva dorastu hrala v Selciach a žiacke B-tímy na ihrisku Senohradu. Sezónu už odštartovali aj naše dievčatá, a to proti Žiline.

Devätnástka v Nitre remizovala

Naši starší dorastenci po týždni opäť remizovali, tentokrát na ihrisku FK Nitra. Naša U19 odohrá nasledujúci zápas v sobotu 9. septembra od 11.00 h doma v Rudlovej proti FK Tempo Partizánske.

Ivan Varga, asistent trénera RSC HA U19: „Po malých zmenách v zostave sme na zápas nastúpili s cieľom aktívnej hry s určitými úlohami hráčov v našom hernom systéme. Prvý polčas bol z našej strany celkom slušný a vypracovali sme si viacero únikov z krajnej vertikály, avšak v poslednom kroku nám chýbala rýchlosť, ľahkosť a určitá dávka sebavedomia. Napokon sa nám podarilo streliť gól po úspešne zrealizovanej štandardnej situácii, keď sa hlavou presadil stredný obranca Martinec. Súper hrozil iba sporadicky a do väčšej gólovej šance sa nedostal. V druhom polčase sme mali pocit, že nastúpilo iné družstvo. Boli sme ustráchaní a neaktívni, čo súper využil a aj po našich hrubých individuálnych chybách v priebehu piatich minút dvomi gólmi otočil stav stretnutia. Boli sme si viac ako istí, že treba do zápasu zasiahnuť a urobiť nejaké špecifické zmeny. Hlavne sme zmenili herný systém a prešli sme do útočnejšieho herného systému 3-5-2. Bol to dobrý ťah, keď už o pár minút vyrovnal nádhernou strelou spoza pokutového územia Mlkvik, jednoznačne náš najlepší hráč na ihrisku. Odviezli sme si z Nitry aspoň bod, aj keď sa nám máli. Niektorí hráči, ktorí predviedli podpriemerné a priemerné výkony, by sa mali sami nad sebou zamyslieť a zmeniť prístup v určitých situáciách na ihrisku aj mimo neho.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 4. kolo – nedeľa 03.09.2023, 10.00 h – Nitra

FK Nitra – RSC Hamsik Academy 2:2 (0:1)

Góly: 55. N. Varga, 60. Kozlík – 40. Martinec, 69. Mlkvik. ŽK: 16. Gróf, 63. Geschnábel, 85. Grman – 75. Kajsin, 85. Mlkvik.

Zostava RSC HA U19: Gočaltovský (C) – Jursa (54. Beták), Martinec (67. Vlkolenský), Baďo, Kuraj (72. Mandík) – Klandúch, Beták (46. Kukučka), Mandík (67. Longauer) – Renko (57. Kajsin), Hanzlovič (75. Fehervári), Mlkvik (54. Tomahogh). Tréner: O. Vilner.

Sedemnástka v Nitre vyhrala

Naši mladší dorastenci v Nitre bodovali naplno, keď zvíťazili najtesnejším rozdielom. V aktuálnej sezóne ešte neprehrali a tretia výhra v rade ich vyniesla v tabuľke na 3. miesto, za bratislavské celky Inter a Karlovu Ves, ktoré majú taktiež 10 bodov. Naša U17 privíta FK Tempo Partizánske v Rudlovej v sobotu 9. septembra o 13.30 h.

Adam Hroš, tréner RSC HA U17: „Vedeli sme, že súper nás bude vysoko napádať. Chceli sme využívať priestory za napádajúcimi hráčmi, avšak hru nám komplikoval protivietor, preto bol úvod z našej strany rozháraný. Postupne sme sa dokázali vyrovnať s poveternostnými podmienkami i hracou plochou a dokázali si vypracovať strelecké príležitosti, ktoré sme nevyužili. Prvý a jediný gól sme strelili v úvode druhého polčasu po rohovom kope a dôraze Filipa Harmatu pred súperovou bránou. Súper sa snažil vyrovnať, my sme ho však do gólových šancí nepúšťali. Naopak, po rýchlych kombináciách sme sa dostávali do gólových príležitostí, žiaľ ďalší gól sme nepridali. Nakoniec sme sa vďaka dobrému kolektívnemu výkonu mohli tešiť zo zaslúženého víťazstva.“

II. LMD U17 – sk. Západ – 4. kolo – nedeľa 03.09.2023, 12.30 h – Nitra

FK Nitra – RSC Hamsik Academy 0:1 (0:0)

Gól: 42. Harmata. ŽK: 47. Vörös, 60. Hipp, 60. Gaži.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Tavačiak (56. Štroffek), Beňák, Mišek, Belička – F. Lehocký (C), Lipták, Gargulák (80. Rumanovský) – Vanacký (75. Mlynárik), Harmata (80. Kollár), Kabina (75. Mettler). Tréner: A. Hroš.

Pätnástka nestačila na Žilinu

Naši straší žiaci U15 doma podľahli Žiline jednoznačným rozdielom. O jediný gól nášho tímu sa po prihrávke Mateja Malčeka postaral Jakub Holek. Najbližší zápas čaká našu pätnástku v nedeľu 10. septembra o 10.00 h na pôde MFK Ružomberok.

Peter Štefaňák, asistent trénera RSC HA U15: „Chcem pogratulovať súperovi k zaslúženej výhre. Našimi individuálnymi chybami sme im to síce pri väčšine gólov uľahčili, ale neboli sme dôrazní ani pri bránení štandardných situácií, z ktorých sme dostali dva góly. Vidíme, že sa musíme zlepšiť. Budeme na tom pracovať v tréningovom procese. Videl som tam však aj pozitívne veci, ktoré chalanom poukazujem na videorozbore. O týždeň nás čaká ďalší ťažký súper – MFK Ružomberok.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 3. kolo – sobota 02.09.2023, 10.00 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy – MŠK Žilina 1:6 (1:4)

Góly: 4. Holek – 1. Vrábel, 29., 33. a 62. Pobijak, 35. Šutara, 48. Palieska.

Zostava RSC HA U15: Turic (41. Cipciar) – Mar. Medveď (41. Pankov), Malček, K. Kapustík, Gereg – Filipovič, Husár (41. J. Zelina), Ch. Hamšík (C) – Holek (54. Beľa), Matejko (60. Ďurovec), Masný. Tréner: M. Hamšík.

Štrnástka Žiline taktiež podľahla

Aj naši starší žiaci U14 prehrali doma so Žilinou. Jediný gól RSC Hamsik Academy vsietil Šimon Šiko. Nasledujúci zápas odohrá naša štrnástka v nedeľu 10. septembra od 12.00 h na ihrisku MFK Ružomberok.

Adrián Boháčik, tréner RSC HA U14: „V tomto zápase ukázal súper kvalitu, počas celého zápasu dominoval, takže mu musíme pogratulovať k zaslúženému víťazstvu. V našom výkone sme mohli vidieť aj pozitívne veci, na ktorých môžeme v budúcnosti stavať. Po takomto zápase ale nemáme dôvod mať zvesené hlavy, ale naopak, mal by hráčov motivovať k ďalšej práci v tréningovom procese a ich zlepšovaniu.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – 3. kolo – sobota 02.09.2023, 12.00 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy – MŠK Žilina 1:5 (1:3)

Góly: 20. Šiko – 4. a 32. Turian, 18. Hrobárik, 65. Urbánek, 67. Zuziak.

Zostava RSC HA U14: Šedík – Kaštankin (60. Hrubý), Vaculčík (C), Pavlovský, Kučerák – Bačko, Bernolák (36. Koštial), L. Hamšík – Chlebničan, Čief (24. Pušpoky), Šiko (55. Ma. Kapusta). Tréner: A. Boháčik.

Trinástka prehrala v Žiline

Naši mladší žiaci U13 vzdorovali domácej Žiline v prvom polčase, ale v druhom už prehre nezabránili. Ďalší zápas odohrajú v sobotu 9. septembra od 10.00 h doma v Podlaviciach proti rovesníkom z Ružomberka.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U13: „Od úvodu zápasu boli aktívnejší domáci. Veľmi dobrou defenzívou sa nám však v prvom polčase podarilo eliminovať útočnú silu súpera. Súper zlomil zápas v priebehu ôsmich minút druhého polčasu, keď sme po hrubých individuálnych chybách inkasovali až štyrikrát. Hoci sme sa potom snažili svojou aktivitou zvrátiť priebeh zápasu, stačilo to už len na kozmetickú úpravu výsledku.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 3. kolo – sobota 02.09.2023, 10.00 h – Žilina

MŠK Žilina – RSC Hamsik Academy 5:1 (0:0)

Góly: 46. Hutira, 47. a 63. Boháč, 50. Smida (pen.), 53. Húževka – 64. Zajac. ŽK: 50. Smida – 70. E. D. Mondzo.

Zostava RSC HA U13: Hiadlovský – E. D. Mondzo, Babnič, Vitouš (C), Soľák – Babjak, Ličák – Borguľa, Pavlík, Vaník – Zajac. Náhradníci: M. Kapusta, Mat. Medveď, L. Illés, Hudoba, Kavčák. Tréner: M. Jelenčík.

V Žiline ťahala za kratší koniec aj naša dvanástka

Naši mladší žiaci U12 rovesníkom z MŠK Žilina v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách podľahli 12:4. Nasledujúci zápas ich čaká v sobotu 9. septembra o 11.30 h v Podlaviciach proti MFK Ružomberok.

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 3. kolo – sobota 02.09.2023, 11.30 h – Žilina

MŠK Žilina – RSC Hamsik Academy 12:4 (6:2)

Góly RSC HA U12: Schiller, Uhnák, Csaba, Ištok.

Zostava RSC HA U12: Konárik, Jakubovie, Šimon, Barcík, Segeč, Ernek, Majer, Franc, Šimko, Csaba, Uhnák, Kičin, Hampek, Schiller, Hrušecký, Takáč, Ištok, Šuhajda. Tréner: P. Zlevský.

Dorastenky na úvod sezóny nestačili na Žilinčanky

Naše dievčenské kategórie v nedeľu odštartovali sezónu. V 1. kole naše dievčatá WU19 podľahli domácej Žiline. Nasledujúci zápas odohrá naša dievčenská devätnástka v nedeľu 10. septembra v Rudlovej proti GFC Regionálnej Akadémii.

I. LD WU19 – sk. B – 1. kolo – nedeľa 03.09.2023, 11.00 h – Žilina – Strážov UT

MŠK Žilina – RSC Hamsik Academy 4:0 (3:0)

Góly: 6. a 19. Ďatková, 16. Šinalová, 60. Slivová.

Zostava RSC HA WU19: Ďuriančiková – Nigriniová, Krajanová, Mesiarová (28. Čiefová), Kopecká, Kislingerová (C), Barteková (71. Koristeková), Bobčeková, Zavaterníková, Kozloková, Ondíková. Tréner: J. Krull.

Žiačky Žiline vysoko podľahli

Ani naše dievčatá WU15 v prvom zápase sezóny na silnú Žilinu nestačili. Prvý domáci zápas v sezóne odohrajú v nedeľu 10. septembra od 13.00 h v Rudlovej proti GFC Regionálnej Akadémii.

I. LŽ WU15 – sk. B – 1. kolo – nedeľa 03.09.2023, 13.00 h – Žilina – Strážov UT

MŠK Žilina – RSC Hamsik Academy 10:0 (6:0)

Zostava RSC HA WU15: Ivanová, Polónyová, Mojžišová, Knižka, Raffajová, Masariková, Fekiačová (C), Stanová, Leitlová, Pažická, Ferenčíková, Pisarovičová, R. Zacharová, S. Zacharová, Tonhauserová, Helexová, Spišiaková. Tréner: L. Karabin.

B-tím dorastu v Selciach nebodoval

Rezerva nášho dorastu v Selciach neskórovala, a tak nebodovala. Najbližšie bude v akcii v nedeľu 10. septembra od 9.00 h v Rudlovej, kde privíta Ladomerskú Viesku.

IV. LD U19 – sk. Stred – 2. kolo – sobota 02.09.2023, 14.00 h – Selce

FK Selce – RSC Hamsik Academy B 2:0 (2:0)

Góly: 36. Gallay, 41. Lasheen (pen.).

Zostava RSC HA U19 B: Földi (C) – Dian (46. Uhnák), Škovirha, Bagin, Čiliak, Štefan, Brašeň (46. Krnáč), Kročka, Straka (58. Švaral), Glončák (82. M. Zelina), Mutniansky (46. Hajíček). Tréner: I. Bambušek.

B-tím starších žiakov deklasoval Senohrad

Rezerva našich starších žiakov nastrieľala domácemu Senohradu 8 gólov, a tak poskočila v tabuľke na 3. miesto, pričom na prvú Detvu stráca len bod. Najbližší zápas odohrá v nedeľu 10. septembra v Hronseku proti Dudinciam.

II. LSŽ U15 – sk. C – 4. kolo – nedeľa 03.09.2023, 10.00 h – Bzovík

TJ Družstevník Senohrad – RSC Hamsik Academy B 0:8 (0:4)

Góly: 5. Šoltés, 12. Húska, 23. a 48. Barla, 28. Latinák, 45. Čierny, 56. Snopko, 66. Štellmach.

Zostava RSC HA U15 B: Mihalíček (36. Hanuska) – Lukáč, Barla (62. Makovický), Zlevský (36. Čierny), Šoltés (48. Moncoľ), Jánošík (48. Snopko), Štellmach, Húska, Veselovský, Brndiar, Latinák (C). Tréner: T. Ugróczy.

Aj B-tímu mladších žiakov to proti Senohradu sypalo

Rezerva našich mladších žiakov dala Senohradu o dva góly viac ako starší kolegovia. S Dudincami sa v nedeľu 10. septembra v Hronseku stretne o 11.45 h.

II. LMŽ U13 – sk. C – 4. kolo – nedeľa 03.09.2023, 11.45 h – Bzovík

TJ Družstevník Senohrad – RSC Hamsik Academy B 0:10 (0:3)

Góly: 10., 25. a 59. Ištok, 33. Šabo, 37. Lukáč, 48. Flosník, 51. Môcik, 56. a 57. Biely.

Zostava RSC HA U13 B: Droba, Biely (C), Turák, Flosník, Lukáč, Pleško, Môcik, Reiter, L. Medveď, Mlynár, Šabo, Starosta, Komora, Ištok. Tréner: T. Komora.

Sumár mládeže z predchádzajúceho kola nájdete tu.