2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Dorasty doma víťazne, štrnástka zdolala Ružomberok, vyhrali aj dievčatá

Počas druhého septembrového víkendu boli v akcii všetky mládežnícke kategórie RSC Hamsik Academy. Darilo sa dorastencom, dievčatám aj našim B-tímom. Štrnástka predviedla úžasný obrat na pôde MFK Ružomberok. Prinášame vám aj fotogalériu zo zápasov našich dorastencov, dievčat a prípraviek.

Devätnástka deklasovala Partizánske

Naši starší dorastenci bodovali v treťom zápase po sebe, keď doma nastrieľali Partizánskemu poltucet gólov. Až 4 góly strelil Samuel Šimo, pričom ten na 2:0 stál za to, keď sa presadil nádhernou ďalekonosnou strelou. Našu U19 čaká nasledujúci zápas vo sviatočný piatok 15. septembra o 11.00 h na ihrisku MŠK Senec.

Ivan Varga, tréner RSC HA U19: „Do zápasu sme chceli vstúpiť s taktikou vysokého pressingu a dostať súpera pod tlak. Prinieslo to svoje ovocie a vytvorili sme si množstvo šancí, z ktorých sme dali v prvom polčase dva góly. V druhom polčase sme podľa súperovej hry zmenili herný systém na 3-4-3, a bolo to na ihrisku vidieť a cítiť. Prišli ďalšie góly, množstvo šancí a pekných akcií. Všetkých hráčov musíme pochváliť za ich snahu, ochotu a odhodlanie podať na ihrisku čo najlepší herný výkon. Hra spĺňala herné atribúty, ktoré sme od hráčov vyžadovali. Verím, že chalanom predvedená hrá a víťazstvo pomôže do ďalších kôl a dobrý herný výkon potvrdíme hneď v ďalšom majstrovskom zápase.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 5. kolo – sobota 09.09.2023, 11.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FK Tempo Partizánske 6:0 (2:0)

Góly: 17., 41., 64. a 89. Šimo, 84. Dolný (vla.), 90. Beták. ŽK: 52. Kišac.

Zostava RSC HA U19: Gočaltovský (C) – Kuraj, A. Blaško, Baďo (67. Longauer), Hanzlovič (45. Beták) – Klandúch, Hulec (45. Renko), Kajsin (76. Mandík) – Mlkvik (62. Ňuňuk), Šimo, Vlkolenský. Tréneri: O. Vilner a I. Varga.

Sedemnástka proti Partizánskemu taktiež dominovala

Naši mladší dorastenci mali proti rovesníkom z Partizánskeho taktiež jasne navrch a pripísali si štvrtú výhru v rade, pričom v tejto sezóne ešte neprehrali, vďaka čomu sú len o skóre na 2. mieste tabuľky II. ligy Západ za prvou Karlovou Vsou. Nasledujúci zápas odohrá naša U17 v piatok 15. septembra od 13.30 h proti domácemu MŠK Senec.

Adam Hroš, tréner RSC HA U17: „Do zápasu sme vstúpili aktívne, s vysokým napádaním súpera a častým odoberaním lopty už na jeho polovici. Vytvárali sme si šance, z ktorých sme dve vynikajúcim spôsobom premenili. V druhom polčase sme naďalej kontrolovali hru, súpera nepúšťali do šancí a postupným útokom sme si vytvárali ďalšie gólové situácie.“

II. LMD U17 – sk. Západ – 5. kolo – sobota 09.09.2023, 13.30 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FK Tempo Partizánske 4:0 (2:0)

Góly: 8. a 19. Gargulák, 65. Lipták, 75. Labaj (pen.).

Zostava RSC HA U17: Labaj – Belička (50. Štroffek), Mišek, Beňák (69. Glončák), Tavačiak – Gargulák, F. Lehocký (C), Lipták – Kabina (50. L. Mlynárik), Harmata (58. Rumanovský), Vanacký (50. Mettler).

Pätnástka tesne podľahla Ružomberku

Naši starší žiaci U15 v Černovej prehrali s rovesníkmi z domáceho MFK Ružomberok tesne 2:1. V ďalšom kole budú mať voľno, a tak budú hrať najbližšie až v sobotu 30. septembra o 10.00 h, keď v Podlaviciach privítajú MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Peter Štefaňák, asistent trénera RSC HA U15: „Zápas mal dve odlišné časti. Do 30. minúty sme sa slabo pohybovali, hrali nepresne a bez dostatočne túžby presadiť sa. Bojovný a kvalitný súper nás potrestal dvomi gólmi a v zápase dominoval. Od 30. minúty sme sa zlepšili, dali sme kontaktný gól a do konca zápasu sme boli lepší, nebezpečnejší. Vytvorili sme si štyri dobré príležitosti na vyrovnanie, ale v koncovke sme boli nepresní. S tak kvalitným súperom si nemôžeme dovoliť taký výpadok v kvalite a nasadení. Ideme ďalej, musíme sa zlepšiť.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 4. kolo – nedeľa 10.09.2023, 10.00 h – Černová

MFK Ružomberok – RSC Hamsik Academy 2:1 (2:1)

Góly: 10. Olšavský, 28. Mirko – 33. Masný. ŽK: 76. Pankov. ČK: 67. Kubačka.

Zostava RSC HA U15: Cipciar (41. Beľa) – M. Medveď (41. Ďurovec), Malček, K. Kapustík, Gereg – Filipovič, Husár (56. Zelina), Ch. Hamšík (C) – Holek (41. Matejko), Pankov, Masný. Tréner: M. Hamšík.

Štrnástka vyhrala na pôde Ružomberka po skvelom obrate

Naši starší žiaci U14 s domácim Ružomberkom taktiež prehrávali, po polčase už dvojgólovým rozdielom, ale po zmene strán predviedli skvelý obrat a zvíťazili. Dvakrát skóroval Alex Pušpoky, hetrikom sa zaskvel striedajúci Patrik Čief. Naša štrnástka odohrá najbližší zápas v sobotu 30. septembra od 12.00 h doma v Podlaviciach proti rovesníkom z Liptovského Mikuláša.

Adrián Boháčik, tréner RSC HA U14: „V tomto zápase hráči ukázali, prečo je futbal taký krásny šport. V prvom polčase sme podali priemerný výkon s mnohými chybami a bez emócie. Do druhého polčasu prišlo úplne iné družstvo. Chalani ukázali, že keď hrajú srdcom, dokážu hrať úplne inak. Výsledkom ich práce v druhom polčase bol fantastický obrat. Chalanov musím pochváliť. Po prvom polčase sa nevzdali, naopak, išli za víťazstvom. Verím, že radostný pocit po takomto zápase ich namotivuje do ďalšej práce.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – 4. kolo – nedeľa 10.09.2023, 12.00 h – Černová

MFK Ružomberok – RSC Hamsik Academy 3:5 (3:1)

Góly: 19., 22. a 26. Ambrózy – 12. a 57. Pušpoky, 45., 65. a 69. Čief.

Zostava RSC HA U14: Š. Kapustík (36. Mihalíček) – Kaštankin (36. Čief), Vaculčík (C), Pavlovský, Kučerák – Bačko, Koštial (36. Mar. Kapusta), L. Hamšík – Chlebničan, Pušpoky (58. Štellmach), Šiko (30. Bernolák). Tréner: A. Boháčik.

Trinástka doplatila s Ružou na slabú efektivitu

Naši mladší žiaci U13 proti Ružomberku svoje šance nevyužili, a tak prehrali. Ďalší zápas ich čaká v sobotu 30. septembra o 10.00 h na ihrisku MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U13: „Súper vsadil na jednoduchú hru s nakopávaním dlhých lôpt od obrany a vysokým dôrazom v osobných súbojoch. Hoci sme herne dominovali, v zakončení sa neskutočne trápime. Opäť sme nedokázali využiť ani tie najvyloženejšie gólové šance, dokonca sme nepremenili pokutový kop, čo sa nám vypomstilo, nakoľko súper nami ponúknuté šance dokázal využiť. Chlapcov chválime za nezlomnosť a túžbu zvrátiť výsledok až do samého konca zápasu. Konečný výsledok nezodpovedá priebehu hry a je pre nás pomerne krutý.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 4. kolo – sobota 09.09.2023, 10.00 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy – MFK Ružomberok 0:4 (0:1)

Góly: 28. a 37. Trnovský, 52. Kelčík, 56. Kmeť.

Zostava RSC HA U13: Siman – Mondzo, Babnič, Vitouš, Soľák – Ličák – Borguľa, Babjak, Pavlík, Vaník – Zajac. Náhradníci: Diško, L. Illés, Mich. Kapusta, J. Lehocký, Hudoba. Tréner: M. Jelenčík.

Dvanástka na Ružomberok nestačila

Naši mladší žiaci U12 v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách prehrali s Ružomberkom 2:11. Najbližší zápas odohrajú v sobotu 30. septembra od 11.30 h v Liptovskom Mikuláši.

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 4. kolo – sobota 09.09.2023, 11.30 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy – MFK Ružomberok 2:11 (2:5)

Góly RSC HA U12: Kičin, Jakubovie.

Zostava RSC HA U12: Konárik, Jakubovie, Šimon, Barcík, Segeč, Ernek, Majer, Franc, Šimko, Csaba, Uhnák, Kičin, Schiller, Hrušecký, Takáč, Šuhajda, Nedzbala, Antič. Tréner: P. Zlevský.

Dorastenky sa tešia z prvej výhry

Naše dievčatá WU19 zaknihovali v 2. kole prvú výhru v sezóne, keď porazili súperky z GFC Regionálnej Akadémie, ktorá sídli v Topoľčanoch. Vo 8. minúte otvorila skóre Nela Zavaterníková, v 26. minúte zvýšila na 2:0 Natália Bobčeková a 36. minúte zakončila peknú futbalovú akciu po krížnej prihrávke do odkrytej brány Sofia Ondíková. Hostky síce v druhom polčase zdramatizovali duel dvomi gólmi v rozmedzí dvoch minút, ale posledné slovo mali naše dorastenky, keď v 73. minúte po vyhratých súbojoch pri autovej čiare a následnom prenesení hry zvýšila na konečných 4:2 svojím druhým presným zásahom Zavaterníková. Naše dievčatá WU19 odohrajú nasledujúci zápas v nedeľu 17. septembra od 11.00 h na ihrisku FC Baník Prievidza.

Julián Krull, tréner RSC HA WU19: „Chceli sme sa poučiť z predchádzajúceho zápasu, v ktorom sme nevyužili ani jednu gólovú šancu, čo sa nám darilo, keď sme v prvom polčase skórovali trikrát. Po zmene strán sme ohrozili bránu ako prví, avšak po 60. minúte sme celkovo stratili koncentráciu a súperkám sme ponúkli šancu na zdramatizovanie duelu. Sme radi, že dievčatá inkasované góly nezlomili. Začali viac bojovať o lepší výsledok. Dievčatá si zaslúžia pochvalu za výkon vo veľmi náročnom, slnečnom počasí.“

I. LD WU19 – sk. B – 2. kolo – nedeľa 10.09.2023, 11.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – GFC Regionálna Akadémia 4:2 (3:0)

Góly: 8. a 73. Zavaterníková, 29. Bobčeková, 36. Ondíková – 64. Mattová, 66. Machová. ŽK: 90. Dianová.

Zostava RSC HA WU19: Ďuriančiková (88. Hrušková) – Nigríniová, Krajanová, Martincová, Čiefová (46. Kopecká) – Bobčeková (50. Koristeková), Kislingerová (C), Arbetová – Ondíková (50. Barteková), Kozloková, Zavaterníková. Tréner: J. Krull.

Žiačky taktiež vyhrali

Aj naše dievčatá WU15 bodovali proti GFC Regionálnej Akadémii naplno, keď v závere zápasu rozhodla o víťazstve svojím druhým gólom kapitánka Diana Fekiačová. Naše žiačky sa najbližšie predstavia na pôde FC Baník Prievidza, a to v nedeľu 17. septembra o 13.00 h.

I. LŽ WU15 – sk. B – 2. kolo – nedeľa 10.09.2023, 13.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – GFC Regionálna Akadémia 3:2 (1:1)

Góly: 11. Cmoríková, 46. a 80. Fekiačová –  30. Benediková, 50. Hodálová.

Zostava RSC HA WU15: Ivanová, Polónyová, Mojžišová, Knižka, Raffajová, Masariková, Fekiačová, Stanová, Leitlová, Pažická, Ferenčíková, Pisarovičová, R. Zacharová, S. Zacharová, Helexová, Spišiaková, Cmoríková (C), Hrušecká, Dobríková. Tréner: L. Karabin.

B-tím dorastu nedal súperovi šancu

Rezerva nášho dorastu uštedrila súperovi z Ladomerskej Viesky 12-gólový debakel. V ďalšom kole sa v sobotu 16. septembra o 14.30 h stretne s Novou Baňou na ihrisku súpera.

IV. LD – sk. Stred – 3. kolo – nedeľa 10.09.2023, 09.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy B – FK FILJO Ladomerská Vieska 12:0 (4:0)

Góly: 11., 32. a 41. Kollár, 29. Mutniansky, 51. a 62. Krnáč, 57. Földi (pen.), 82. a 83. Uhnák, 84., 87. a 89. Švaral.

Zostava RSC HA U19 B: Földi (C) – Dian (46. Hajíček), Škovirha, Bagin, Čiliak, Kalafut, Dorotík (57. Švaral), Kročka (46. Brašeň), Straka (46. Krnáč), Mutniansky (57. Uhnák), Kollár. Tréner: I. Bambušek.

B-tím starších žiakov porazil Dudince s čistým kontom

Rezerva našich starších žiakov zdolala súpera z Dudiniec rozdielom triedy. Najbližší zápas odohrá v sobotu 16. septembra od 10.00 h vonku proti Novej Bani.

Tomáš Ugróczy, tréner RSC HA U15 B: „Po dlhšej dobe sme odohrali zápas s dobrým súperom, ktorý chcel hrať a nebol zatiahnutý v bloku. Snažili sa nás napádať. Mali veľmi dobrého brankára, ktorý sa pozične pohyboval výborne, predviedol skvelé zákroky. Okrem neho mali Dudince ešte jedného veľmi dobrého hráča na hrotovej pozícii, s ktorým si naši stopéri dali rady, hrali na neho výborne. Pokiaľ ide o defenzívu, nemám chlapcom čo vytknúť, v obrane hrali fantasticky. Chcem poďakovať aj súperovi, lebo sme sa museli vyžmýkať. Chválim chlapcov za to, že pri štandardných situáciách dohrali akciu do konca, išli po odrazenej lopte a nevykašľali sa na to. Snažili sme sa hrať po krídlach, mali sme tam rýchlych záložníkov aj obrancov. Aj stred pracoval veľmi dobre, pokiaľ ide o komunikáciu a napádanie. Boli situácie, kedy nás podržal aj brankár „Šeďo“, takže aj jemu chceme poďakovať za dobrý výkon. Bol to slušný zápas v dobrom tempe. Predviedli sme pekné gólové akcie. Samozrejme, stále máme na čom pracovať.“

II. LSŽ – sk. C – 5. kolo – nedeľa 10.09.2023, 10.00 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy B – TJ Slovan Dudince 3:0 (1:0)

Góly: 25. Veselovský, 45. Bodnárik, 50. Barla.

Zostava RSC HA U15 B: Šedík (65. Hanuska) – F. Lukáč (65. Moncoľ), Barla, Šoltés, Húska, Veselovský, Brndiar (51. Helexa), Latinák (C), Šramka, Čierny (51. Snopko), Hrubý (41. Bodnárik). Tréner: T. Ugróczy.

B-tím mladších žiakov si s Dudincami taktiež poradil

Rezerva mladších žiakov taktiež zvládla úspešne zápas proti Dudinciam. V ďalšom kole bude hrať v sobotu 16. septembra od 11.45 h proti domácej Novej Bani.

II. LMŽ – sk. C – 5. kolo – nedeľa 10.09.2023, 11.45 h – Podlavice

RSC Hamsik Academy B – TJ Slovan Dudince 8:1 (3:0)

Góly: 10. Reiter, 16. Bajnok, 25. T. Lukáč, 32. Hampek, 33. a 46. Starosta, 50. Ištok, ôsmy gól domácich nie je v zápise – 49. Sever.

Zostava RSC HA U13 B: Matula, Droba, Biely, Flosník, T. Lukáč, Môcik, Reiter, L. Medveď, Mlynár, Šabo, Starosta, Komora (C), Ištok, M. Valent, Míka, Hampek, Bajnok. Tréner: T. Komora.