2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Mladší dorastenci stále nezdolaní, dievčatá sa stretli s prvou Žilinou

Počas posledného októbrového víkendu sa dorastenci RSC Hamsik Academy Banská Bystrica predstavili na ihrisku Martina, naši žiaci si zmerali sily s rovesníkmi z Lučenca a dievčatá privítali líderky tabuľky zo Žiliny.

Devätnástka prehrala po vyše dvoch mesiacoch

Až 9 zápasov trvala séria bez prehry našich starších dorastencov. Skončila sa v nedeľu 29. októbra v martinskom Športovom parku Pltníky, kde devätnástka domáceho FOMAT-u vyhrala 2:0. Našej U19 patrí v tabuľke II. ligy Západ 2. miesto, pričom SDM Domino je prvé len o skóre.

Ivan Varga, tréner RSC HA U19: „Do zápasu v peknom prostredí sme nastúpili s pár zmenami v zostave, čo sme v konečnom dôsledku vyhodnotili, že nebol až tak dobrý nápad. V prvom polčase sme nechali súpera hrať a defenzívu sme začali realizovať až v strednej zóne. V prvej polovici polčasu sme mali dve-tri šance, ktoré sme nedokázali pretaviť do gólového efektu. Naopak, po zlej komunikácii sme nechali najnebezpečnejšieho hráča súpera osamote v našom pokutovom území, a ten prihrávku využil na otvárací gól. Aj druhý gól sme inkasovali po zlej komunikácii obrancov a brankára, čo vyústilo do pokutového kopu. Do druhého polčasu sme ihneď urobili trojité striedanie a zmenu herného systému. Od úvodu druhého polčasu až do záveru sa zápas odohrával na súperovej polovici, hralo sa na jednu bránu. Vypracovali sme si ďalšie tri-štyri čisté šance, žiaľ naša efektivita bola mizerná. Ako sme už minule spomínali, bez gólu sa vyhrať nedá. Mali by sme sa v tréningovom procese zamerať práve na túto hernú činnosť – finalizáciu a efektivitu v zakončení. Prehra nás samozrejme mrzí, ale nič hrozné sa nestalo. Práve naopak, vieme, na čo sa zamerať a čo zlepšovať.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 12. kolo – nedeľa 29.10.2023, 11.00 h – Martin-Pltníky UT

MŠK FOMAT Martin – RSC Hamsik Academy 2:0 (2:0)

Góly: 37. Dolník, 42. Lukášik (pen.). ŽK: 85. Kouadri.

Zostava RSC HA U19: Vilhan – Jursa (46. Kajsin), Klandúch (C), Martinec (88. Gatial), Kuraj – Diallo, Kouadri, Mlkvik (81. Žirko) – Tomahogh (46. Vlkolenský), Šimo, Renko (46. Mandík).

Sedemnástka opäť úspešná

Naši mladší dorastenci porazili vonku rovesníkov z Martina, a tak sú aj po dvanástich zápasoch nezdolaní. Na prvej priečke majú 5-bodový náskok na druhú Dubnicu nad Váhom.

II. LMD U17 – sk. Západ – 12. kolo – nedeľa 29.10.2023, 13.30 h – Martin-Pltníky UT

MŠK FOMAT Martin – RSC Hamsik Academy 0:2 (0:0)

Góly: 48. Gargulák, 56. Harmata. ŽK: 33. Labaj.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Kalafut (76. Glončák), Mišek, Rumanovský (70. Štefan), Beňak (C), Harmata, Gargulák, Tavačiak, Vanacky (76. Kollár), Kabina (57. Mutniansky), Belička.
Tréner: A. Hroš.

Pätnástka deklasovala Lučenec

Starší žiaci U15 si na domácej pôde poradili s rovesníkmi z Lučenca, vďaka čomu im momentálne patrí 4. priečka tabuľky I. ligy Stred.

Marek Hamšík, tréner RSC HA U15: „Som šťastný z jednoznačného výsledku s vysokým počtom gólov. Chceli sme dať gól zo štandardnej situácie, a aj to sa nám podarilo. Tri góly padli po krásnych akciách, ktorých by mohlo byť v zápase určite viacej. Ale vládne spokojnosť a budúci víkend nás čaká zápas jesene s Podbrezovou.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – sobota 28.10.2023, 10.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MŠK Novohrad Lučenec 6:0 (3:0)

Góly: 6. M. Illés, 12. K. Kapustík, 37. Holek, 69. Pankov, 73. a 80. Matejko. ŽK: 45. Gereg, 46. Ch. Hamšík – 51. Jucha.

Zostava RSC HA U15: Turic (41. Cipciar) – M. Illés, Malček, K. Kapustík, M. Medveď (41. Gereg) – Zelina (55. Ďurovec), Husár (37. Pankov), Ch. Hamšík (C) – Holek (55. Beľa), Matejko, Masný.

Štrnástka proti Lučencu taktiež víťazne

Naši starší žiaci U14 v druhom polčase rozhodli o svojom víťazstve nad súperom z Lučenca, a tak ťahajú 6-zápasovú sériu bez prehry, po ktorej sa nachádzajú na 4. mieste.

Adrián Boháčik, tréner RSC HA U14: „Z našej strany to bol výkon dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme boli málo aktívni, zle sme sa rozhodovali a nevychádzala nám najmä prechodová fáza. V druhom polčase sa výkony hráčov výrazne zmenili. Hrali sme aktívnejšie, priamočiarejšie a dokázali sme sa výraznejšie presadiť. Pozitívom bol výkon v druhom polčase, kde sme ukázali množstvo prenosov z tréningového procesu do zápasu. Avšak výstražným prstom nám jednoznačne musí byť prvý polčas, v ktorom sme ukázali zatiaľ najslabší výkon v jesennej časti.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – sobota 28.10.2023, 12.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MŠK Novohrad Lučenec 5:0 (0:0)

Góly: 39. Pavlovský, 41. L. Hamšík, 54. a 64. Bačko, 67. M. Kapusta.

Zostava RSC HA U14: Šedík (36. Š. Kapustík) – Hrubý (36. Hrubý), Vaculčík (C), Pavlovský, Kučerák – Bačko, Brndiar (36. M. Kapusta), L. Hamšík (60. Snopko) – Pušpoky (54. Zlevský), Uhrík, Šiko (46. Jánošík).

Trinástka v Lučenci dominovala

Naši mladší žiaci U13 pridali v Lučenci piatu výhru v rade, a to dominantným spôsobom. V tabuľke im patrí 4. priečka, pričom na prvý Ružomberok strácajú 5 bodov.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U13: „Dnešný zápas proti súperovi z Lučenca sa niesol vo vlažnom tempe. Prispôsobili sme sa hre a intenzite súpera. Najmä na začiatku zápasu sme videli množstvo nepresných prihrávok a zle individuálne riešených herných situácií. Náš zápas bol ako na hojdačke – slabšie pasáže sa striedali s peknými kombinačnými akciami, za ktoré chlapcov chválime. V celkovom sumári sme strelili desať gólov, avšak predvedená hra nás až tak netešila. V tomto zápase sme si mali udržať čisté konto, preto nás dva inkasované góly mrzia. Teší nás, že sme víťaznú šnúru predĺžili na päť zápasov a veríme, že do nasledujúceho majstrovského zápasu prenesieme to, čomu sa na tréningoch intenzívne venujeme.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 10. kolo – nedeľa 29.10.2023, 10.00 h – Lučenec UT

MŠK Novohrad Lučenec – RSC Hamsik Academy 2:10 (1:5)

Góly: 34. Kičura, 40. Komár – 7. a 56. Kavčák, 12. Borguľa, 15. a 50. Zajac, 31. a 64. Soľák, 35. M. Medveď, 44. Hudoba, 48. Pavlík.

Zostava RSC HA U13: Hiadlovský – Mondzo, Vitouš (C), Babnič, Soľák – Zajac, Ličák, Pavlík, Borguľa – Kavčák, L. Illés.
Náhradníci: Siman, J. Lehocký, Hudoba, M. Meveď, Diško.

Proti Lučencu sa darilo aj dvanástke

Naši mladší žiaci U12 vyhrali v Lučenci v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách výsledkom 30:1 z nášho pohľadu.

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 10. kolo – nedeľa 29.10.2023, 11.30 h – Lučenec UT

MŠK Novohrad Lučenec – RSC Hamsik Academy 1:30

Zápis nebol uverejnený v čase publikovanai článku.

Juniorky nestačili na líderky zo Žiliny

Naše dievčatá WU19 po dvoch výhrach v rade doma nestačili na súperky z MŠK Žilina, ktoré okupujú prvú priečku tabuľky I. ligy skupiny B. Naše juniorky nájdeme v tabuľke na 5. mieste.

I. LD WU19 – sk. B – 8. kolo – nedeľa 29.10.2023, 11.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

RSC Hamsik Academy – MŠK Žilina 0:5 (0:2)

Góly: 32. Pichová (pen.), 34. Časnochová, 44., 59. a 72. Ďatková.

Zostava RSC HA WU19: Ďuriančiková – Nigriniová, Martincová, Krajanová, Mesiarová (72. Koristeková), Kislingerová (C), Barteková (62. Arbetová), Bobčeková (57. Kopecká), Zavaterníková, Ondíková, Kozloková (72. Čiefová).
Tréner: J. Krull.

Žiačky taktiež podľahli prvým Žilinčankám

Aj naše žiačky ťahali za kratší koniec proti rovesníčkam zo Žiliny, ktoré sú bez straty bodu prvé v tabuľke. Naše dievčatá WU15 sa nachádzajú na 5. mieste.

I. LŽ WU15 – sk. B – 8. kolo – nedeľa 29.10.2023, 13.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

RSC Hamsik Academy – MŠK Žilina 0:6 (0:3)

Góly: 17., 39. a 77. Bieliková, 37., 49. a 76. Satinová.

Zostava RSC HA WU15: Ivanová – Mojžišová, Knižka, Raffajová, Fekiačová, Leitlová, Ferenčíková, Pisarovičová, Helexová, Hrušecká, Vrábľová, R. Zacharová, Spišiaková, Cmoríková (C), Polónyová, Pažická, Dobríková, Stanová, S. Zacharová, Tonhauserová.
Tréner: L. Karabin.

B-tím starších žiakov prevýšil súpera z Banskej Štiavnice

Rezerva našich starších žiakov jednoznačne zvíťazila nad Banskou Štiavnicou, a tak sa drží na 2. priečke II. ligy skupiny C so 6-bodovou stratou na prvú Kováčovú, ktorá odohrala o zápas viac.