Sumár mládeže: Jar odštartovala víťazne devätnástka a pätnástka

2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Jar odštartovala víťazne devätnástka a pätnástka

Naši dorastenci a starší žiaci odohrali počas posledného februárového víkendu prvé jarné majstrovské zápasy. Darilo sa najmä devätnástke a pätnástke, sedemnástka je stále nezdolaná.

Devätnástka vyhrala presvedčivo v Trnave

Starší dorastenci vykročili do jarnej časti tou správnou nohou, keď v sobotu na umelej tráve v Trnave neinkasovali a zvíťazili rozdielom triedy. Skóre otváral Michal Hreha a dvakrát sa strelecky presadil Matthias Vlkolenský. V tabuľke II. ligy Západ im patrí 2. priečka so zhodným počtom bodov s prvým SDM Domino. Ďalší zápas odohrajú v sobotu 2. marca od 11.00 h v Rudlovej, kde privítajú práve lídra tabuľky.

Ivan Varga, tréner RSC HA U19: „Do prvého majstrovského zápasu po zimnej prestávke sme nastúpili s cieľom zúročiť všetko, čo sme cez zimné prípravné obdobie natrénovali a predviesť čo najlepší herný výkon. Informácie o súperovi hovorili, že nás čaká veľmi ťažký zápas po fyzickej stránke. Od úvodu sme hrali disciplinovane a organizovane, čo sa prejavilo tak, že súper nemal v podstate vypracovanú veľkú gólovú šancu z hry. Súper hrozil najmä zo štandardných situácií, s ktorými sme si vedeli poradiť. My sme naopak boli veľmi nebezpeční po zisku lopty a v hre do rýchleho protiútoku. Vypracovali sme si viacero šancí, no gólovo sa presadil iba Hreha a dvakrát Vlkolenský. Ďalšie šance ostali nevyužité. Chalanov musíme pochváliť za dominantný výkon a vynikajúce individuálne výkony niektorých hráčov. Veľmi sa tešíme, že sme prvý náročný zápas na začiatku jarnej časti zvládli. K ďalším sa musíme odpichnúť minimálne podobným herným prevedením. Sezóna bude ešte dlhá a náročná.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 16. kolo – sobota 24.02.2024, 11.00 h – Trnava UT

FK Lokomotíva Trnava – RSC Hamsik Academy 0:3 (0:2)

Góly: 18. Hreha, 30. a 66. Vlkolenský. ŽK: 17. Moncman, 34. Kozánek, 61. Hrčka – 62. Renko.

Zostava RSC HA U19: Szakál – Kovalčík (82. Beták), Blaško (C), Santos, Gombala – Hreha (82. Jursa), Klandúch, Kajsin – Kuraj (55. Renko), Vlkolenský, Mlkvik (71. Jabor).

Sedemnástka v Trnave remizovala

Mladším dorastencom sa v závere prvého jarného majstrovského zápasu podarilo v závere vyrovnať na 1:1 zásluhou Mattiása Kalafuta, a tak sú naďalej na čele tabuľky bez jedinej prehry. Rovesníkov z SDM Domino privítajú v Rudlovej v sobotu 2. marca o 13.30 h.

Peter Lihan, tréner RSC HA U17: „Prvý jarný majstrovský zápas sme začali veľmi ospalo, boli sme pomalí a všetko nám trvalo o sekundu – dve dlhšie ako malo. Preto sme sa proti bojovným domácim presadzovali veľmi ťažko. V úvode druhého polčasu sme spravili ešte na súperovej polovici chybu a súper nás potrestal po rýchlom útoku gólom. Paradoxne, tento gól nám pomohol a začali sme hrať rýchlejšie, presnejšie a vytvárať si gólové šance. Podarilo sa nám premeniť však len jednu, a tak si po prespatom polčase vezieme z Trnavy len bod.“

II. LMD U17 – sk. Západ – 16. kolo – sobota 24.02.2024, 13.30 h – Trnava UT

FK Lokomotíva Trnava – RSC Hamsik Academy 1:1 (0:0)

Góly: 42. Dolnák – 75. Kalafut.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Mišek, Rumanovský, Beňak, Mettler (46. Rohár), F. Lehocký (C) (38. Kalafut), Gargulák, Tavačiak, Vanacký (46. Belička), Kabina, Glončák (62. Kollár).

Pätnástka bodovala naplno v Martine

Naši starší žiaci U15 na úvod jari vyhrali v Martine najtesnejším rozdielom. O jediný gól stretnutia 1. kola nadstavbovej skupiny Stred+Východ o titul sa po asistencii Richarda Masného postaral Šimon Husár. Nasledujúci zápas odohrá naša pätnástka v sobotu 2. marca od 10.00 h na ihrisku MŠK Žilina.

Marek Hamšík, tréner RSC HA U15: „Úroveň tohto zápasu bola nadpriemerná. Hral sa dynamický, tvrdý a technický futbal. Odohrali sme jeden z najlepších zápasov pod mojím vedením. Úžasný prvý polčas, ktorému chýbal iba gól. Ale aj v druhom polčase sme pokračovali v tempe a hrali kombinačný futbal. Po dobrom prechode do útoku sme dali gól. Chcem pochváliť chalanov za výborný výkon. Tešíme sa na takéto ťažké jarné zápasy.“

I. LSŽ U15 – NČ Stred+Východ o titul – 1. kolo – nedeľa 25.02.2024, 10.00 h – Pltníky UT, Martin

MŠK Fomat Martin – RSC Hamsik Academy 0:1 (0:0)

Gól: 60. Husár. ŽK: 55. Delton – 54. Husár.

Zostava RSC HA U15: Turic – M. Illés, Malček, K. Kapustík, Husár (60. Beľa) – Ch. Hamšík (C), Húska, Filipovič – Holek, Matejko (57. Ďurovec), Masný.