Sumár mládeže: Pätnástka na čele skupiny o titul, dorastenci opäť víťazne

2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Pätnástka na čele skupiny o titul, dorastenci opäť víťazne

Uplynulý víkend bol pre naše mládežnícke tímy veľmi úspešní. Potešili nás najmä naši starší a mladší dorastenci, pätnástka či trinástka. Tieto štyri kategórie porazili silných súperov a vedú tabuľky vo svojich súťažiach.

Devätnástka natiahla víťaznú šnúru

Starší dorastenci bodovali naplno aj v štvrtom jarnom zápase, keď doma v Rudlovej zdolali rovesníkov z Nitry. Na čele tabuľky si tak udržali 3-bodový náskok.

Ivan Varga, tréner RSC HA U19: „Tento psychicky náročná zápas sme zvládli a z celkového hľadiska sme zaslúžene zvíťazili. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Zápas sme si sami skomplikovali a o tri body sa hralo až do konca zápasu. V prvom polčase sme si vypracovali tri-štyri čisté gólové príležitosti, ktoré sme nedokázali premeniť. Podarilo sa nám v závere prvého polčasu premeniť aspoň jednu po krásnej kombinácii a zakončení dobre hrajúceho Klandúcha. Do druhého polčasu sme vstúpili opäť o čosi aktívnejšie. Ďalší gól mohol pridať Hreha, keď mu loptu do prázdnej brány naservíroval Vlkolenský, ale v stopercentnej šanci zlyhal. O pár minút neskôr bolo vyrovnané a platilo pravidlo nedáš – dostaneš. My sme sa však nevzdávali a opäť sme sa dostali do vedenia, keď pokutový kop premenil Hreha. Následne, po skrumáži v našom pokutovom území a nedôraznom bránení, súper so šťastím opäť vyrovnal. Našťastie, ešte do konca zápasu bolo dostatok času. Zápas vrcholil a vedeli sme, že to už bude o jednom góle. Ten sa pre zmenu nám so šťastím podarilo streliť, keď Kuraj sa dostal do pokutového územia, zasekol si hráča, chcel loptu prihrávať popred bránu hostí a vracajúci sa obranca si strelil vlastný gól. Záver zápasu sme si už postrážili a tri body ostali doma, za čo som veľmi rád a na chalanov hrdý. V tomto zápase nám veľmi pomohli striedajúci hráči, ktorí pripravili dva góly. Som veľmi rád, že konkurencia v tíme je vysoká a hráči nám stále sťažujú úlohu vybrať tú správnu zostavu. Súpera z FK Nitra musím pochváliť, že stále bojovali, chceli hrať futbal, boli agresívni, pohybliví, dôrazní a veľmi nás potrápili. Nech sa im darí.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 19. kolo – sobota 16.03.2024, 11.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FK Nitra 3:2 (1:0)

Góly: 42. Klandúch, 60. Hreha (pen.), 76. R. Varga (vl.) – 57. Grman, 63. Manchenko. ŽK: 14. Blaško, 57. Santos, 84. Tonkovič – 33. Horváth, 53. Košík, 73. N. Varga, 75. Gróf.

Zostava RSC HA U19: Szakál – S. Hachek, Blaško (C), Santos (66. Gombala), Y. Hachek – Hreha (62. Kuraj), Klandúch, Kajsin – Kukučka (46. Tonkovič), Vlkolenský (80. Beták), Renko (46. Mlkvik).

U19: výsledkyprogramtabuľka

Aj sedemnástka sa drží na čele

Naši mladší dorastenci proti FK Nitra taktiež bodovali naplno a udržali sa na prvej priečke, naďalej s náskokom dvoch bodov. Pre našu U17 je to druhé víťazstvo v rade.

Igor Bambušek, tréner RSC HA U17: „Vedeli sme, že nás čaká technický a pohyblivý súper. V prvom polčase zo začiatku nám najmä robila problém ich ľavá strana, ale v jednom kľúčovom momente nás podržal výborným zákrokom brankár Dančo. Prvý gól sme strelili, keď sme po pravej strane dokázali súperovi ujsť a výborný center zužitkoval Gargulák. V druhom polčase, keď už sa súper otvoril, sme si dokázali vytvárať viac gólových príležitostí, ale využili sme len jeden prienik, ktorý nakoniec zakončil taktiež Gargulák. Podarilo sa nám nadviazať na predošlý zápas, za čo sme veľmi radi a tešíme sa do ďalšej práce, ktorá nás čaká.“

II. LMD U17 – sk. Západ – 19. kolo – sobota 16.03.2024, 13.30 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FK Nitra 2:0 (1:0)

Góly: 31. Gargulák, 78. Gargulák. ŽK: 25. Gargulák, 65. Harmata, 75. Belička – 36. Kozlík, 49. Šajter.

Zostava RSC HA U17: Dančo – Tavačiak (55. Rohár), Beňak, Mišek, Belička (62. Bagin) – Rumanovský (79. Štroffek), Gargulák (C), Štefan – Vanacký, Glončák, Kabina (62. Krnáč).

U17: výsledkyprogramtabuľka

Pätnástka vedie tabuľku skupiny o titul

Naši starší žiaci U15 bodovali aj v 4. kole nadstavbovej skupiny Stred+Východ o titul. V domácom prostredí zdolali hostí z Ružomberka, vďaka čomu sa posunuli na prvú priečku tabuľky.

Marek Hamšík, tréner RSC HA U15: „Potvrdilo sa, že táto nadstavbová časť bude ťažká a kvalitná. Odohrali sme opäť, na úrovni kategórie U15, úžasný nadpriemerný zápas. Dynamický, fyzický a s veľa emóciami. A som rád, že chalani ten zápas zvládli po všetkých stránkach a odmena za to je priebežné prvé miesto v tabuľke.“

I. LSŽ U15 – NČ sk. Stred+Východ o titul – 4. kolo – sobota 16.03.2024, 16.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MFK Ružomberok 2:1 (2:0)

Góly: 30. Ch. Hamšík, 37. A. Matejko – 78. Berko. ŽK: 17. Malček, 32. A. Matejko, 69. Pankov – 34. Ťapaják, 52. Vrana, 75. Pánči.

Zostava RSC HA U15: Cipciar – M. Illés, Malček, K. Kapustík, Husár (52. Pankov) – Ch. Hamšík (C), Húska, Filipovič – Holek (71. Beľa), A. Matejko (62. Ďurovec), Masný.

U15: výsledkyprogramtabuľka

Štrnástka s Ružomberkom remizovala

Starší žiaci U14 získali proti štrnástke MFK Ružomberok prvý bod v nadstavbovej časti, keď sa im podarilo vyrovnať v samom závere.

RSC Hamsik Academy – MFK Ružomberok 1:1 (0:1)

Góly: 70. Uhrík – 31. Hanečák. ŽK: 14. Mar. Kapusta, 28. Bernolák – 70. Ondrejka, 70. Konderík.

Zostava RSC HA U14: Š. Kapustík – Štellmach (58. Brndiar), Čička, Jánošík (48. Bodnárik), Mar. Kapusta, Bernolák (36. Ferreira), Kučerák, Pavlovský, Čief, Vaculčík (C), Uhrík.

U14: výsledkyprogramtabuľka

Trinástka deklasovala Žilinu

Mladší žiaci U13 porazili rovesníkov zo Žiliny vysokým rozdielom a v tabuľke skupiny Stred im naďalej patrí najvyššia pozícia. Ešte od jesennej časti ťahajú už 11-zápasovú víťaznú šnúru.

Marcel Jelenčík, tréner RSC HA U13: „Veľmi dobre zvládnutý zápas zo strany našich chlapcov, ktorí nadviazali na výborný výkon z minulého týždňa. Súpera sme aktívnou hrou od úvodu zápasu dostali pod tlak, napádaním rozohrávky sme ho nútili k nepresnostiam, čo sme dokázali využiť v náš prospech. Hoci sa nám úvodné príležitosti nepodarilo dotiahnuť do gólového konca, bolo len otázkou času, kedy sa tak stane. Po prvom strelenom góle nebolo pochýb o našom úspechu v tomto stretnutí. K vynikajúcej hre stredovej formácie, ktorú zdobila kontrola lopty, presnosť prihrávok a striedanie tempa hry, sa pridali aj ostatní hráči a o výsledku zápasu bolo prakticky rozhodnuté už po prvom polčase. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, našu stálu prevahu sme korunovali ďalšími strelenými gólmi a nad súperom zvučného mena zaslúžene zvíťazili. Chlapcov chválime za celozápasové nasadenie, predvedenú hru a výborné individuálne výkony, ktoré pomohli nášmu tímu k jednoznačnému víťazstvu.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 16. kolo – nedeľa 17.03.2024, 10.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MŠK Žilina 7:2 (4:1)

Góly: 12. Pušpoky, 14., 30., 45. a 56. Pavlík, 26. Šiko, 60. L. Hamšík – 28. Kučera, 66. Hutira.

Základná zostava RSC HA U13: Siman – Mondzo, Zajac, Ličák, Soľák – L. Hamšík, Babjak, Pavlík (C) – Vaník, Pušpoky, Šiko.
Náhradníci: Hiadlovský, L. Illés, Kavčák, Kapusta.

U13: výsledkyprogramtabuľka

Dvanástka na Žilinčanov nestačila

Naši mladší žiaci U12 v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách súperovi spod Dubňa podľahli 6:11.

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 16. kolo – nedeľa 17.03.2024, 11.30 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MŠK Žilina 6:11 (2:2)

Góly RSC HA U12: Šimon 2, Barcík 2, Franc 2.

Zostava RSC HA U12: Hrušecký, Šimon, Barcík, Sefeč, Majer, Uhnák (C), Takáč, Franc, Ernek, Jakubovie, Ištok, Schiller, F. Matejko, Hampek, Míka, Šuhajda, Matula, Kičin.

U12: výsledkyprogramtabuľka

Desiatka si v prípravnom zápase schuti zastrieľala

Naša prípravka U10 sa v prípravnom zápase stretla s domácou Podbrezovou.

Prípravný zápas U10 – sobota 16.03.2024, 8.30 h – Podbrezová, Skalica UT

FK Železiarne Podbrezová – RSC Hamsik Academy 9:54 (1:9, 1:13, 6:9, 1:23)

Zostava RSC HA U10 a góly: Vodrážka, Izák – Bulík 3, Curran 5, Dovčiak 8, Fazekaš 2, Gibala 5, Maľa 1, Kiedžuch 9, Strečok 8, Forgáč 2, Suja, Midrjak 9, Kobzár 2.

Sumár mládeže z predchádzajúceho víkendu nájdete tu.