1. Domov
  2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Dorastenci bodovali naplno aj v Považskej Bystrici, pätnástka zdolala Prešov

Počas druhého aprílového víkendu zvíťazili takmer všetky naše mládežnícke kategórie, ktoré boli v akcii.

Devätnástka naďalej na jar stopercentná

Starší dorastenci vyhrali aj siedmy zápas v jarnej časti, keď vonku tesne zdolali rovesníkov z Považskej Bystrice. Na čele tabuľky majú 6-bodový náskok pred druhou Karlovou Vsou.

Ivan Varga, tréner RSC HA U19: „Zápas sa hral na kvalitnom ihrisku, na živej tráve. Prvý polčas sme začali klasicky a vytvorili sme si dve-tri čisté gólové šance, ktoré sme nedokázali premeniť. Prišla nervozita a záver prvého polčasu bol rozpačitý. Do druhého polčasu sme si v kabíne povedali pár tvrdých slov a odmenou bol rýchly gól Mlkvika po skrytej strele zvnútra pokutového územia. Následne sa krásnou ďalekonosnou strelou presadil Vlkolenský, a to bolo z našej strany asi všetko. Posledných dvadsať minút sme hrali ustráchane a neaktívne. Súper prevzal iniciatívu a zaslúžene strelil kontaktný gól. Nakoniec, ďalší sa im už nepodarilo streliť a úspešne sme ubránili pre nás výborný výsledok. Hlavný cieľ zápasu sme splnili a na výkon z posledných minút musíme rýchlo zabudnúť. Cez týždeň nás čaká opäť tvrdá robota a príprava na ďalšieho súpera. Postupne, pomaly, od zápasu k zápasu, s pokorou a odhodlaním.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 22. kolo – nedeľa 14.04.2024, 10.00 h – Považská Bystrica

MŠK Považská Bystrica – RSC Hamsik Academy 1:2 (0:0)

Góly: 82. Baštek – 47. Mlkvik, 61. Vlkolenský. ŽK: 16. Mlkvik, 74. Gombala.

Zostava RSC HA U19: Szakál – Gombala (86. Kuraj), Blaško (C), S. Hachek, Y. Hachek – Hreha (75. Beták), Klandúch, Kajsin – Tonkovič (46. Renko), Vlkolenský (86. Kukučka), Mlkvik (69. Ňuňuk).

U19: výsledkyprogramtabuľka

Sedemnástka opäť s čistým kontom

Mladší dorastenci ťahajú 5-zápasovú víťaznú šnúru, počas ktorej ani raz neinkasovali. Na prvej priečke tabuľky II. ligy Západ majú 5-bodový náskok na druhú Dubnicu nad Váhom.

Peter Lihan, tréner RSC HA U17: „Zápas s Považskou Bystricou sme začali s veľkou aktivitou, od začiatku sme boli nebezpeční a výsledkom našej aktivity bol faul domácich v šestnástke. Žiaľ, pokutový kop sme nepremenili, čo nás trochu pribrzdilo, ale súpera sme do žiadnych nebezpečných situácií nepúšťali. V polčasovej prestávke sme hráčov nabádali, aby naďalej hrali veľmi pozorne v obrane, aktívne v útoku a s väčším pokojom v koncovke pri vypracovaných šanciach na gól. Priam ukážkovo to zvládol Filip Harmata, ktorý premenil svoj únik v prvý gól a následne sa presadil aj po rohovom kope. Keďže sme stále hrali pozorne aj v obrane, súperovi sme možnosť na zdramatizovanie zápasu vôbec nedali a zaslúžene si pripísali na konto víťazstvo.“

II. LMD U17 – sk. Západ – 22. kolo – nedeľa 14.04.2024, 12.30 h – Považská Bystrica

MŠK Považská Bystrica – RSC Hamsik Academy 0:2 (0:0)

Góly: 59. a 72. Harmata. Nepr. pen.: 12. Gargulák. ŽK: 65. Labaj.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Tavačiak, Beňak, Mišek, Belička – Rumanovský (60. F. Lehocký), Gargulák (C), Štefan (75. Štroffek) – Harmata (75. Dorotík), Glončák (41. Vanacký), Rohár (60. Kabina).

U17: výsledkyprogramtabuľka

Pätnástka sa ďalším víťazstvom medzi najlepšími

Starší žiaci U15 zareagovali na prehru z predchádzajúceho víkendu a najtesnejším rozdielom zdolali pätnástku Tatrana Prešov. V tabuľke skupiny Stred+Východ o titul im patrí 2. miesto, ale len o skóre za prvou Žilinou.

Marek Hamšík, tréner RSC HA U15: „Prešov ukázal, že má dobrú formu a videli sme vyrovnaný zápas, ktorý sme rozhodli gólom z rohu. Prvých desať minút zápasu sme sa nedostali do tempa a súper dominoval v hre. Potom sme začali byť nebezpečnejší a tlačili sa do súperovej šestnástky. Teší nás, že po prvej polovici súťaže sa držíme na špičke tabuľky.“

I. LSŽ U15 – NČ sk. Stred+Východ o titul – 7. kolo – sobota 13.04.2024, 12.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)

Gól: 44. K. Kapustík. ŽK: 52. A. Matejko – 20. Majdak.

Zostava RSC HA U15: Turic – M. Illés, Malček, K. Kapustík, Gereg – Ch. Hamšík (C), Húska (75. Husár), Filipovič (75. Ďurovec) – Holek (59. Beľa), A. Matejko (59. Pankov), Masný.

U15: výsledkyprogramtabuľka

Štrnástka opäť bodovala

Starší žiaci U14 bodovali v štvrtom zápase po sebe, keď so súperom z Prešova uhrali doma remízu. V tabuľke nadstavbovej skupiny sa nachádzajú na 5. priečke.

RSC Hamsik Academy – FC Tatran Prešov 1:1 (1:0)

Góly: 29. Koštial – 38. Kyjovský. ŽK: 67. Čička – 65. Kyjovský.

Zostava RSC HA U14: Š. Kapustík – Čička, Jánošík, Mar. Kapusta (15. Bačko), Koštial (44. Ferreira), Bernolák, Kučerák, Pavlovský, Čief (55. Brndiar), Bodnárik (36. Štellmach), Vaculčík (C).

U14: výsledkyprogramtabuľka

Trinástka má tiež výbornú formu

Mladší žiaci U13 deklasovali rovesníkov z Liptovského Mikuláša, a tak sú po piatich dueloch na jar stále stopercentní, vďaka čomu sa držia na čele tabuľky skupiny Stred.

Vladimír Pavlík, asistent trénera RSC HA U13: „Tak, ako v ostatných zápasoch, aj v tomto predviedli naši hráči fantastickú formu a skvelú hru. Celý zápas sme hrali v rýchlom tempe a vysokom nasadení, s veľmi peknými kombinačnými akciami. Súpera sme zatlačili hlboko do defenzívy, ihneď sme mu odoberali loptu, dávali sme mu minimum priestoru na kombinácie. Keďže si naša obrana dôsledne plnila svoje defenzívne povinnosti, k zakončeniu sa hráči Liptovského Mikuláša dostávali minimálne. V zápase sme nastrieľali trinásť gólov, na ktorých sa podieľali až siedmi hráči, čo nás veľmi teší. Rovnako chlapcov chválime za kolektívny výkon, chuť a nasadenie v každom jednom zápase.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 19. kolo – nedeľa 14.04.2024, 10.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 13:0 (5:0)

Góly: 8., 17., 20. a 46. Šiko, 16., 50. a 62. Pušpoky, 31. Pavlík, 44. L. Illés, 49. a 57. L. Hamšík, 52. Vaník, 61. Ličák.

Zostava RSC HA U13: Hiadlovský – Mondzo, Zajac, Ličák, Soľák – L. Hamšík, Babjak, Pavlík (C) – Vaník, Pušpoky, Šiko.
Náhradníci: Diško – Vitouš, L. Illés, Kavčák, Borguľa.

U13: výsledkyprogramtabuľka

Aj dvanástka si do sýtosti zastrieľala

Aj mladší žiaci U12 porazili súpera z Liptova vysokým rozdielom, a to výsledkom 22:0 v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách.

Pavol Zlevský, tréner RSC HA U12: „Po dvoch týždňoch sme sa konečne dočkali zápasu, na ktorý sa chalani veľmi tešili. Konečne, a to naozaj musím povedať, že konečne, sme v zápase ukázali hlavne to, na čom pracujeme v tréningoch. Chlapci ukázali, že futbal ich baví a tešia sa z neho. Vypracovali sme si niekoľko krásnych akcií na jeden-dva dotyky s výborným zakončením. Zápas skončil 22:0, ale zahodili sme ešte minimálne dvadsať tutoviek. Ideme ďalej a chlapcom ďakujem za predvedenú hru.“

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 19. kolo – nedeľa 14.04.2024, 11.30 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 22:0 (9:0)

Góly: Barcík 7, Šimon 3, Nedzbala 3, Uhnák 2, Kičin 2, Antič 2, Schiller, F. Matejko, Šuhajda.

Zostava RSC HA U12: Matula, Šimon, Barcík, Segeč, Majer, Csaba, Uhnák (C), Hrušecký, Takáč, Ernek, Jakubovie, Schiller, F. Matejko, Hampek, Míka, Šuhajda, Kičin, Antič, Nedzbala.

U12: výsledkyprogramtabuľka

B-tím dorastu s vysokým víťazstvom

Rezerva dorastu vyhrala aj štvrtý zápas v jarnej časti, keď deklasovala súpera z Novej Bane. Tabuľku IV. ligy skupiny Stred vedie s 9-bodovým náskokom.

IV. LD U19 – sk. Stred – 15. kolo – sobota 13.04.2024, 9.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy B – MFK Nová Baňa 8:0 (4:0)

Góly: 3. a 22. Kollár, 27., 67. a 84. Krnáč, 36. Jursa, 63. Joščák, 81. L. Mlynárik. ŽK: 54. Mutniansky.

Zostava RSC HA U19 B: Dančo (C) – Gatial, Čiliak, Bagin, Jursa, Štroffek (46. L. Mlynárik), Joščák, Krnáč, Dorotík (46. Dian), Mutniansky, Kollár (55. Švaral).

U19 B: výsledkyprogramtabuľka

B-tím starších žiakov bol tiež produktívny

Aj rezerve starších žiakov sa podarilo zvíťaziť vysokým rozdielom. V tabuľke II. ligy skupiny C jej patrí 4. miesto.

II. LSŽ U15 – sk. C – 17. kolo – nedeľa 14.04.2024, 14.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy B – TJ Družstevník Senohrad 8:0 (4:0)

Góly: 20. Zlevský, 21. a 22. Barla, 34. Lukáč, 52. Husár (pen.), 54. Latinák, 60. a 68. Vohar.

Zostava RSC HA U15 B: Mihalíček (41. Hanuska) – Zlevský (36. Čierny), Kaštankin, Latinák, Fodor (47. Helexa), Hrubý, Ďurovec, Barla (47. Vohar), Lukáč, Husár (C), Šramka (36. Moncoľ).

U15 B: výsledkyprogramtabuľka

Aj B-tím mladších žiakov dal Senohradu osem gólov

B-tím mladších žiakov zdolal Senohrad rovnako ako starší kolegovia. V tabuľke sa posunul na 6. miesto.

II. LMŽ U13 – sk. C – 17. kolo – nedeľa 14.04.2024, 15.45 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy B – TJ Družstevník Senohrad 8:0 (3:0)

Góly: 13., 29. a 51. Follner, 23. a 43. Abel, 37. a 45. Turák, 53. Sujová (vl.).

Zostava RSC HA U13: Biely – Siman, Komora, Abel, Lukáč, Starosta, Droba, M. Medveď, Hudoba, Ištok, Follner (C), Mich. Kapusta, Turák.

U13 B: výsledkyprogramtabuľka