1. Domov
  2. Akademia
  3. Sumár mládeže: Dorastenci víťazne aj proti Šamorínu, juniorky vyhrali v Trenčíne

Počas tretieho aprílového víkendu nás ďalšími víťazstvami potešili naši dorastenci, ale aj juniorky, ktoré zakončili základnú časť úspešne.

Devätnástka na jar stále bez straty bodu

Starší dorastenci bodovali naplno aj vo ôsmom zápase v jarnej časti, keď proti súperovi zo Šamorína zužitkovali početnú prevahu a napokon zvíťazili presvedčivo 5:0. Na čele tabuľky II. ligy Západ majú 8-bodový náskok pred Martinom.

Ivan Varga, tréner RSC HA U19: „Vedeli sme, že nás bude čakať neľahký súper, ktorý bude hrať odhodlane, bojovne a proti lídrovi tabuľky sa bude chcieť ukázať, lebo nebude mať čo stratiť. To sa v úvode zápasu aj potvrdilo. Gólové príležitosti vznikali na oboch stranách, ale nikto ich nedokázal premeniť. Napokon sa v 29. minúte rútil sám na brankára Hreha a po faule pred pokutovým územím brankár hostí dostal zaslúženú červenú kartu. Vylúčenie výrazne ovplyvnilo doposiaľ vyrovnaný zápas a s početnou výhodou sme už súpera nepustili k ničomu. Napokon sa nám podarilo streliť až päť krásnych gólov a ani jeden neinkasovať. Chalanov musím pochváliť za dobre odvedenú prácu a ďalšie zaslúžené víťazstvo. Viacerí hráči podali nadštandardný výkon, a to nás teší. Taktiež musím pochváliť hráčov, ktorí boli nominovaní do A-tímu a ani tam sa nestratili. Som nesmierne rád, že tvrdá práca v klube má svoje výsledky.“

II. LSD U19 – sk. Západ – 23. kolo – sobota 20.04.2024, 10.00 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FC ŠTK 1914 Šamorín 5:0 (2:0)

Góly: 29. a 80. Hreha, 31. Blaško, 53. Tonkovič, 73. Ollé (vl.). ŽK: 66. Tonkovič – 39. Ollé, 50. Bargár. ČK: 22. Botló.

Zostava RSC HA U19: Szakál – Kuraj (70. Gombala), Blaško (C), Santos, Y. Hachek (68. Renko) – Hreha, Klandúch (79. Beták), Kajsin – Mota (59. Ňuňuk), Vlkolenský, Tonkovič (68. Kovalčík).

U19: výsledkyprogramtabuľka

Sedemnástka taktiež s parádnou šnúrou

Mladší dorastenci natiahli proti rovesníkom zo Šamorína víťaznú šnúru na 6 zápasov, v ktorých ani raz neinkasovali. V tabuľke im patrí prvá priečka so 6-bodovým náskokom na SDM Domino.

Igor Bambušek, tréner RSC HA U17: „Do zápasu so Šamorínom sme vstúpili aktívne, vďaka čomu sme si  už v prvých minútach zápasu dokázali vypracovať dve gólové príležitosti, ktoré sa nám nepodarilo premeniť. Následne sa začala hra prelínať medzi šestnástkami. Cez polčas sme si s chlapcami dali jeden cieľ, a to streliť minimálne jeden gól a samozrejme neinkasovať, čo sa nám do bodky podarilo a zápas sme dotiahli do víťazného konca.“

II. LMD U17 – sk. Západ – 23. kolo – sobota 20.04.2024, 12.30 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:0 (0:0)

Gól: 67. Glončák. ŽK: 69. Glončák – 14. Krištofič, 22. Vodera, 76. Chochol.

Zostava RSC HA U17: Labaj – Tavačiak, Beňak, Mišek, Belička – F. Lehocký (71. Rumanovský), Gargulák (79. Dorotík), Štefan (58. Štroffek) – Rohár (28. Mettler), Harmata, Vanacký (41. Glončák).

U17: výsledkyprogramtabuľka

Juniorky postúpili

Naše dievčatá zvíťazili v Trenčíne v priamom súboji o 3. miesto v skupine B po základnej časti, vďaka čomu sa prebojovali do nadstavbovej skupiny A+B o postup na finálový turnaj o majstra.

Julián Krull, tréner RSC HA WU19: „Zápas proti AS Trenčín bol z pohľadu ďalšieho účinkovania jeden z najdôležitejších zápasov, aké kedy dievčatá odohrali. Prvýkrát “museli” vyhrať. V prvom polčase sa však pustili do práce a výborným výkonom trápili súperky. Ako celú sezónu nás trápilo zakončenie plus výborne chytajúca brankárka. Našťastie sme dokázali streliť gól. Výkonom z prvého polčasu sme nemohli prehrať zápas. Avšak v druhom polčase, hlavne po nepremenených troch stopercentných šanciach, začali kopiť chyby a všetci sme tŕpli, aby sme neinkasovali. Chvalabohu sa dievčatám podarilo udržať stav stretnutia a začalo čakanie na výsledok z ďalších dvoch zápasov. Tie dopadli tak, aby sa naše dievčatá mohli konfrontovať s Trnavou, Myjavou a Slovanom. Vieme, aké silné sú súperky, ale budeme chcieť zanechať na ihrisku všetko a hlavne, aby sme si odniesli množstvo skúseností. Predsezónny cieľ skončiť do tretieho miesta dievčatá splnili, za čo je na ne hrdý celý klub.“

I. LD WU19 – sk. B – 14. kolo – nedeľa 21.04.2024, 11.00 h – Trenčín UT

AS Trenčín – RSC Hamsik Academy 0:1 (0:1)

Gól: 29. Kozloková.

Zostava RSC HA WU19: Ďuriančiková – Nigriniová, Martincová, Krajanová, Mesiarová, Kislingerová (C), Barteková, Zavaterníková, Ondíková, Kozloková (88. Lešová), Kopecká (60. Arbetová).

WU19: výsledkyprogramtabuľka

Žiačky Trenčiankam podľahli

Dievčatá WU15 v Trenčíne ťahali za kratší koniec a v základnej časti skupiny B obsadili 5. miesto. Spolu s juniorkami ich čakajú zápasy v nadstavbovej skupine A+B.

Lukáš Karabin, tréner RSC HA WU15: „Žiacky chceli svojou hrou nadviazať na juniorky z prvého polčasu. Samozrejme, kvalita žiačok z AS Trenčín predurčovala k tomu, že bude potrebné na sto percent dodržiavať herné princípy v obrannej fáze hry. To sa dievčatám aj darilo a dokonca z občasných útokov sa nám podarilo aj skórovať. Dievčatá ukázali, že vedia hrať futbal, ale súperky mali navrch. “

I. LŽ WU19 – sk. B – 14. kolo – nedeľa 21.04.2024, 13.00 h – Trenčín UT

AS Trenčín – RSC Hamsik Academy 3:1 (1:0)

Góly: 37. Mikolášková, 43. Bračíková, 66. Chaláňová – 48. Raffajová.

Zostava RSC HA WU15: Ivanová, Pisarovičová – Mojžišová, Raffajová, Fekiačová (C), Hrušecká, Vrábľová, Spišiaková, Dobríková, Stanová, Masariková, Zacharová, Dorotovičová, Beranová, Gyalókay, Balonová, Pažická.

WU15: výsledkyprogramtabuľka

B-tím dorastu opäť víťazne

Rezerva nášho dorastu vyhrala aj svoj piaty jarný zápas, keď si poradila so súperom z Kremnice. S jedinou prehrou na konte vedie tabuľku IV. ligy skupiny Stred o 11 bodov.

IV. LD – sk. Stred – 16. kolo – nedeľa 21.04.2024, 13.30 h – Rudlová UT

RSC Hamsik Academy B – ŠKF Kremnica 3:1 (2:1)

Góly: 22. a 30. Dorotík, 68. L. Mlynárik – 36. Henžel.

Zostava RSC HA U19 B: Dančo (C) – Gatial, Čiliak, Dian, Zelina, Rumanovský, Joščák, Krnáč, Mutniansky, L. Mlynárik, Dorotík (53. Švaral).

U19 B: výsledkyprogramtabuľka

B-tím starších žiakov ťahal v Dudinciach za kratší koniec

Rezerva našich starších žiakov po troch zápasoch bez prehrali nestačila vonku na Dudince. V tabuľke II. ligy skupiny C sa nachádza na 4. mieste.

II. LSŽ U15 – sk. C – 18. kolo – sobota 20.04.2024, 10.00 h – Dudince

TJ Slovan Dudince – RSC Hamsik Academy B 5:1 (3:0)

Góly: 5. Strapko, 19. Jati, 35. Wohland, 51. Sever, 61. Mika – 52. Čierny.

Zostava RSC HA U15 B: Hanuska (C) – Zlevský, Latinák, Hrubý (45. Ferreira), Barla, F. Lukáč, Šramka, Helexa, Moncoľ, Čierny, Šoltés (53. Snopko).

U15 B: výsledkyprogramtabuľka

B-tím mladších žiakov v Dudinciach vyhral

Rezerva našich mladších žiakov zvíťazila v Dudinciach celkom jednoznačne a po druhej výhre v rade sa v tabuľke posunula na 5. miesto.

II. LMŽ U13 – sk. C – 18. kolo – sobota 20.04.2024, 11.45 h – Dudince

TJ Slovan Dudince – RSC Hamsik Academy B 0:4 (0:3)

Góly: 6., 21. a 40. Antič. 10. Eremiáš.

Zostava RSC HA U13 B: Hrušecký – Komora, Abel, T. Lukáč, Starosta, Droba, Hudoba, Ištok, Turák, Môcik (C), Eremiáš, Šabo, J. Lehocký, Flosník, Antič.

U13 B: výsledkyprogramtabuľka

Prípravka U10 sa stretla s Pohroním

Naša prípravka U10 v Žiari nad Hronom v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách prehrala tesne 20:17.

Liga prípraviek – sk. Stred B – sobota 20.04.2024, 10.00 h – Žiar nad Hronom

FK Pohronie – RSC Hamsik Academy 20:17 (2:6, 10:1, 4:5, 4:5)

Zostava RSC HA U10 a góly: Izák, Strečok – Curran 1, Dovčiak 1, Fazekaš, Gibala 1, Maľa, Kiedžuch 4, Bulík, Forgáč 5, Suja, Midrjak 3, Kobzár 1, Uhlík 1.

Sumár mládeže z predchádzajúceho víkendu nájdete tu.