Tréner Tomaškovič pred derby: Všetci sa veľmi tešíme, želám si kvalitný zápas

  1. Domov
  2. A mužstvo
  3. Tréner Tomaškovič pred derby: Všetci sa veľmi tešíme, želám si kvalitný zápas

Naše A-mužstvo odohrá už v piatok prvý zápas v jarnej časti. Aj s Marekom Hamšíkom ako asistentom trénera. V regionálnom derby budeme hostiť Podkonice.

Stretnutie prvého jarného kola medzi RSC Hamsik Academy a FK Podkonice má naplánovaný úvodný výkop na piatok 1. marca o 16.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani-Kráľovej. Cena vstupenky je 5 €. Ženy a držitelia ŤZP preukazu majú vstup zdarma, ako aj členovia klubu RSC Hamsik Academy. Členov nášho klubu prosíme, aby využili vstup od Penziónu Olympia.

Asistentom trénera Denisa Tomaškoviča bude v derby Marek Hamšík: „Nebudem mať nejaké špecifické úlohy, lebo cez týždeň sa venujem mojej kategórii U15. S pánom trénerom Denisom Tomaškovičom si ale určite sadneme a povie mi jeho plán, aby som vedel reagovať a podať pomocnú ruku. Myslím si, že tento zápas nepotrebuje nejaké špeciálne lákadlo. Stačí sa pozrieť na jesenný zápas v Podkoniciach, kde bol štadión vypredaný. Teraz sa hrá na štadióne v Radvani, v peknom prostredí, s peknými tribúnami, takže verím tomu, že fanúšikovia v Bystrici a okolí si nájdu priestor a prídu pozrieť toto derby.“

Na spoluprácu s 8-násobným slovenským futbalistom roka sa teší hlavný tréner Denis Tomaškovič: „Všetci sa na to veľmi tešíme, či už tréneri alebo hráči, že takáto osobnosť slovenského futbalu bude s nami na lavičke, je to niečo úžasné. Každému z nás vie veľmi pomôcť, poradiť, takže verím, že s Marekom Hamšíkom budeme v zápase ešte silnejší. Ani jedno mužstvo svoj káder nejak extra nezmenilo, skôr naopak, kostry mužstiev zostali pohromade, takže si myslím, že nás čaká výborné prvé jarné kolo. Na zápas nás prídu povzbudiť aj naši hráči z akadémie, takže ja si želám kvalitný zápas s víťazným koncom pre nás.“

Tréner nášho A-tímu povedal pár viet aj k zimnej príprave: „V príprave sme odohrali výborné zápasy. V tréningovom procese sme pracovali na rozvoji fyzickej stránky aj veľa na taktike, konkrétne na princípoch v ofenzíve a defenzíve. Jednoducho, aby sme mali svoju vlastnú hernú tvár a hlavne, aby sme vedeli reagovať na všetky vzniknuté situácie v zápase. Až samotná súťaž ukáže, ako dobre sme sa pripravili.“

Naši muži sa po jeseni nachádzajú na siedmej priečke tabuľky III. ligy Západ, zatiaľ čo sused z Podkoníc je so zhodným počtom bodov ôsmy. V prvom vzájomnom stretnutí v sezóne sme v Podkoniciach sledovali atraktívny zápas, ktorý skončil remízou 3:3.

Káder A-mužstva RSC Hamsik Academy

Brankári: Samuel Dovec, Adrián Slančík, Markus Gočaltovský.

Hráči: Richard Griglak, Samuel Jenat, Benjamín Túry, Juraj Boľf, Milovan Kapor, Adam Jackuliak, Alex Holub, Marek Netolický, Denis Jančo, Matej Rosenberger, Patrik Palko, Adam Ceniga, Marek Puškár, Erik Mlynárik, Patrik Hanes, Jakub Krištof, Patrik Abrahám, Savelyi Somov, Malsor Ajeti, Ledian Krasniqi, Mário Ždánsky

Zmeny v kádri

Príchody: Jakub Krištof (hosťovanie – FK Slovan Duslo Šaľa), Patrik Hanes (hosťovanie – FK Železiarne Podbrezová), Marko Beran (hosťovanie – FC DAC 1904 Dunajská Streda), Ledian Krasniqi (prestup – FK Příbram), Malsor Ajeti (prestup – FK Balkani).

Odchody: Marek Výbošťok, Marvellous Ewere Nketan, Mark Tiomela Fofe, Luka Novak, Jakub Kliment, Boluwatife David Faleye.

Výsledky zimných prípravných zápasov

FK Brezno – RSC Hamsik Academy 1:6

RSC Hamsik Academy – FK Třinec 3:1

MŠK Novohrad Lučenec – RSC Hamsik Academy 0:2

RSC Hamsik Academy – 1. MFK Kežmarok 4:1

MŠK Rimavská Sobota – RSC Hamsik Academy 4:4

RSC Hamsik Academy – 1. FC Slovácko B 1:1

Ďalšie novinky